Connect with Us

All posts tagged "mase"

Bota 10:44 - 25 Mars, 2020

SHBA-ja do të ndajë 2 trilion dollarë si masë kundër koronavirusit

Senatorët e SHBA-së dhe zyrtarët e administratës së presidentit, Donald Trump, kanë arritur një marrëveshje mbi një projekt-ligj për të lehtësuar ndikimin ekonomik të shpërthimit të...

Kronika 16:59 - 17 Janar, 2020

Dosja “Toyota Yaris”/ Lirohen 6 të pandehurit

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për personat e ndaluar lidhur me çështjen e “Toyota Yaris”. Gjykata ka vendosur masën “detyrim paraqitje” për Edi...

Aktualitet 22:15 - 5 Prill, 2019

“Tani është kaluar masa”/Qytetarët e Dubrovnikut ankohen nga turistët

“Game of Thrones” (Froni i Shpatave) mund t’i ketë sjellë Dubrovnikut famë e të ardhura, por banorët e qytetit të bukur kroat janë të lodhur nga...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 15:59 - 8 Shkurt, 2019

Vrau gruan/ Krimet e Rënda vendosin për 57-vjeçarin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën “Arrest me burg” për Teodor Lerën. Para dy ditësh 57-vjeçari mbyti gruan e tij, 45-vjeçaren Vera Lera, dhe...

Aktualitet 16:33 - 24 Janar, 2019

U arratis dhe dhunoi ish të dashurën/ Arrestohet shqiptari

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi ka thyer masën “arrest shtëpie” dhe ka dhunuar sërish  ish-të dashurën. Shqiptari me inicialet D.E, i cili...

whatsapp foto
Life Style 12:10 - 22 Janar, 2019

Pas masës ekstreme që mori WhatsApp për të gjithë, s’do të jemi edhe aq të lumtur!

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp-it do të trishtohen kur të mësojnë se rrjeti social do të limitojë numrin e mesazheve që një përdorues mund të bëjë...

Aktualitet 08:02 - 6 Janar, 2019

Moti për sot/ Një masë ajrore nga Arktiku i afrohet Shqipërisë

I gjithë gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga një tjetër impuls i masave ajroreArktike, të cilat në fillimin e javës do t’i afrohen territorit të...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 13:56 - 9 Tetor, 2018

Çështja “Babale”/ Gjykata jep vendimin për Jetmir Olldashin dhe Fredi Alizotin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest në burg” për Fredi Alizotin, personi i cili thuhet nga Prokuroria se interpretoi...

Aktualitet 09:10 - 7 Tetor, 2018

Elvana “molla e sherrit”/ Çfarë do të ndodhë sot me dy të plagosurit

Në orën 12:00, të ditës së sotme Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të japë masën e sigurisë, Ervis Martinaj dhe shoku i tij Eljon Hate,...

Aktualitet 23:50 - 7 Shtator, 2017

Foto/ Stili nuk ka moshë dhe as masë

Është realizuar një video sensibilizuese për të pranuar veten siç jemi dh eta përqafojmë modën pa moshë. Në video janë të pranishëm persona të moshave të...

Aktualitet 14:23 - 5 Prill, 2017

FOTO EKSKLUZIVE/ Policia shkel ligjin me të dyja këmbët

Nuk janë të paktat rastet kur vetë uniformat blu, të cilët duhet të jenë regullatori dhe zbatuesi i ligjit, ta shkelin me të dyja këmbët. Duke...