Connect with Us

All posts tagged "mase sigurie"

Kronika 15:05 - 31 Janar, 2020

Vrasja në mes të Korçës/ Jepet masa e sigurisë për autorin

Gjykata e Korçës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për autorin e vrasjes të ndodhur tre ditë më parë në Korçë. Zamir Topi vrau...

Kronika 13:57 - 21 Janar, 2020

Kërkuan lehtësim mase/ Gjykata merr vendimin për Shullazin dhe bandën e tij

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Emiliano Shullazit dhe grupit të tij për lehtësimin e masës së sigurisë. Shullazi dhe anëtarët e grupit të tij i dërguan...

Kronika 14:25 - 12 Janar, 2020

Vrasja makabre në Paskuqan/ Jepet masa e sigurisë për Erdet Çapokun

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për Erdet Çapokun i cili masakroi dy ditë më parë kunatën e tij, Enkeleda Çapoku. Gjykata vendosi masën...

Kronika 17:27 - 29 Tetor, 2019

Theu masën e sigurisë / Arrestohet Bardhok Planaj

Policia ka bërë të mundur arrestimin e Bardhok Planaj, pas thyerjes së masës së sigurisë “Arrest shtëpie” duke udhëtuar drejt qytetit të Lushnjes. Ka qenë bashkëpunimi...

Aktualitet 13:16 - 26 Nentor, 2018

Atentati në ish-bllok/ Zbardhet dëshmia e Ajaks Boshnjakut

Ajaks Boshnjaku i shpallur në kërkim për atentatin e ndodhur mbrëmjen e 4 tetorit në ish-bllok u vetëdorëzua ditën e djeshme në Policinë e Tiranës. Boshnjaku...

Aktualitet 18:55 - 4 Shkurt, 2018

Gjykata lë në burg 5 ish-punonjësit e ARRSH-së

Gjykata e Elbasanit ka vendosur ditën  sotme masën e sigurisë për 5 ish-punonjësit e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Agron dhe Kujtim Hysa, si dhe Rexhep Tarabas i...

Aktualitet 15:53 - 12 Nentor, 2017

Vrau shqiptarin në Greqi/ Gjykata lë në burg 26-vjeçaren

Gjykata greke ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg”për vrasësen e shqiptarit Valton Loka, prind i dy fëmijëve 15 dhe 7 vjeç, i cili...

Kronika 17:12 - 8 Tetor, 2015

Ballist Morina del perpara gjykates per masen e sigurise

Gjykata pritet të vendosë nesër për masën e sigurisë ndaj Ismail Morinës i cili u arrestua një ditë para përballjes Shqipëri-Serbi. Ballist Morina u ndalua nga...

Aktualitet 12:00 - 24 Korrik, 2015

Vjedhja e BSH, Prokuroria mbyll hetimet ndaj ish-guvernatorit Fullanit

Prokuroria mbyll hetimet për ish Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani. Mësohet se Fullani do të paraqitet të hënën në Prokurori për tu njohur me...