Connect with Us

All posts tagged "masat"

Covid-19 regjistron 7 viktima në Kosovë/ Ja sa persona rezultuan pozitivë
Kosova & Rajoni 13:00 - 5 Shtator, 2020

Kosovë/ Mbeten në fuqi masat masat kundër përhapjes së COVID-19

Pas vlerësimit që i është bërë situatës epidemiologjike me COVID-19, Komiteti për menaxhimin e pandemisë COVID-19 në Kosovë,  ka bërë me dije se masat për parandalimin...

Bota 13:41 - 28 Gusht, 2020

Gjermania ashpërson masat kundër Covid-19/ Paralajmërimi i Merkel: Gjendja mund të përkeqësohet

Gjoba prej 50 eurosh për këdo që kapet pa maskë, ndalim i festave të mëdha publike deri vitin e ardhshëm. Gjermania shtrëngon masat për të frenuar...

Organizoi dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Gjobitet pronari i lokalit në Vorë
Kronika 13:13 - 24 Gusht, 2020

Organizoi dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Gjobitet pronari i lokalit në Vorë

Policia e Tiranës ka ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë, administratorin e një lokali pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ për masat...

Italia në alarm për valën e dytë/ Virusi po përhapet shpejt, sot 840 raste të reja
Politikë 08:47 - 18 Gusht, 2020

Rritja e rasteve me Covid-19/ Italia ashpërson kufizimet

Për shkak të rritjes së rasteve të infektimit me Korona qeveria italiane ka njoftuar mbylljen e të gjitha diskotekave. Po ashtu mbajtja e maskës do të...

Nga Aleksandër Meksi/ Më në fund pranohet shtimi i tamponëve për të parandaluar përhapjen e COVID-19
Opinione 20:47 - 5 Gusht, 2020

Nga Aleksandër Meksi/ Mbi gjendjen aktuale të Pandemisë dhe ndihmat për njerëzit e biznesin

Rritja e shifrave të të infektuarve dhe fatkeqëve që ndërrojnë jetë në spitale  nga Covid-19, të detyrojnë të flasësh edhe pse pata botuar në fund të...

“Ministria dhe komiteti në botën e çudirave”/ “Shpërthen” keq mjeku Dasho
Sociale 08:18 - 4 Gusht, 2020

Jo më “një masë për të gjithë”/ Apeli i fortë i Erion Dashos: Është koha për veprim!

Nga Erion Dasho * Që në fillimet e epidemisë së COVID, u identifikuar grupet vulnerabël, ata me më shumë gjasa se të tjerët që të prekeshin...

Manastirliu këshilla qytetarëve/ Ja ku duhet të kërkoni informacion
Sociale 12:08 - 29 Korrik, 2020

Manastirliu në Kuvend: Klubet e natës vatra infeksioni, forcojmë instrumentat ligjor  

Duke prezantuar ndryshimet në Aktin Normativ për klubet e natës dhe penalitetet e tyre, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se klubet...

Kosova sanksionon masat e reja/ Test kush hyn në kufi, mbyllje pas orës 22:30, maskat bëhen detyrim
Kosova & Rajoni 22:21 - 28 Korrik, 2020

Kosova sanksionon masat e reja/ Test kush hyn në kufi, mbyllje pas orës 22:30, maskat bëhen detyrim

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e virusit COVID-19. Fqinjët tanë i frikësohen një kolapsi të mundshëm të sistemit spitalor, dhe kanë...

Vetëm dy masa në fuqi/ Suedia korr fitoren ndaj Covid-19
Bota 19:35 - 28 Korrik, 2020

Vetëm dy masa në fuqi/ Suedia korr fitoren ndaj Covid-19

  Numri i personave të infektuar me coronavirus në Suedi po bie me shpejtësi. Lajmin e bën të ditur Shefi i Epidemiologjisë i Suedisë, Anders Tegnell....

Denoncimi i mjekut/ Gjurmimi dhe testimi nuk funksionojnë, në spitalet Covid mungojnë burimet njerëzore
Shëndeti 22:46 - 27 Korrik, 2020

Ironia e mjekut/ “Nuk ka ndonjë kërkim shkencor që të thotë se virusi acarohet nga muzika”

Mjeku urolog Artan Koni, ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, ku ka folur për situatën e Covid-19 si dhe masat e marra...

Rritja e rasteve me Covid/ Kosova i kthehet masave shtrënguese, nga nesër kufizohet lëvizja
Kosova & Rajoni 18:21 - 27 Korrik, 2020

Rritja e rasteve me Covid/ Kosova i kthehet masave shtrënguese, nga nesër kufizohet lëvizja

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar masa ta reja pas rritjes së rasteve me Covid-19 në vend. Sipas tij, duke nisur nga nesër...

Showbizz 12:43 - 21 Korrik, 2020

“Shpërthen” Jul Deda: Vetëm një idiot mund të ndalojë muzikën

Masat e marra nga qeveria ditën e djeshme kanë shkaktuar zemërim tek të gjithë artistët. Të shumtë kanë qenë personazhet e njohur që kanë reaguar ashpër...

Sociale 08:18 - 14 Korrik, 2020

Beteja me Covid-19/ Koha për veprim profesional dhe të përgjegjshëm!

Nga Erion Dasho * Fatkeqësisht, numri i rasteve me COVID në Shqipëri sa vjen e rritet. Në mungesë të testimeve, numri i rasteve të raportuara nuk...

Italia drejt rishikimit të masave/ Jo klube nate, maska me detyrim dhe ndalim fluturimi për 13 shtete
Aktualitet 10:31 - 12 Korrik, 2020

Italia drejt rishikimit të masave/ Jo klube nate, maska me detyrim dhe ndalim fluturimi për 13 shtete

Zgjatja e ndalimit të hyrjes për ata që shkojnë në Itali nga disa vende “në rrezik” dhe rregulla më të ashpra për të shmangur tubimet. Në...

“Qeveria asnjë përpjekje për sigurimin e vaksinës”/ Berisha ngre alarmin: Pasojat do jenë të mëdha
Politikë 19:53 - 11 Korrik, 2020

Video-“Rama përdori terror, la vendin pa maska, ngriti male me kufoma”/ Berisha: Fajin e kanë qytetarët

Ish-kryeministri Sali Berisha demaskon kryeministrin Edi Rama, përmes një videoje, ku ky i fundit dëgjohet të flasë për menaxhimin e situatës së epidemisë në vend. Rama...

Beogradi në flakë/ “Ndizen” edhe qytete të tjera të Serbisë
Kosova & Rajoni 09:02 - 11 Korrik, 2020

Beogradi në flakë/ “Ndizen” edhe qytete të tjera të Serbisë

Sërish mbrëmjen e djeshme, Beogradi është përfshirë nga protesta të dhunshme, ku qindra protestues u përleshën me policinë jashtë parlamentit të Serbisë. Policia përdori gaz lotsjellës...

Masat anti-covid/ 400 masa administrative bizneseve që kanë kryer shkelje
Shëndeti 20:43 - 9 Korrik, 2020

Masat anti-covid/ 400 masa administrative bizneseve që kanë kryer shkelje

Ministra e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qënë e ftuar mbrëmjen e sotme në ABC news, ku ka folur për situatën e pandemisë. Sa i përket mos...

“Persona të armatosur lëvizin gjatë natës”/ Terror banorëve me “bekimin” e Lleshajt: Do ikin koka njerëzish
Politikë 14:34 - 7 Korrik, 2020

Lleshaj thirrje për ndihmë qytetarëve/ Kërkon “spiunë” për…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të denoncuar rastet e shkeljes së karantinës nga personat e infektuar me Covid-19. Gjatë një...

Covid-19/ Dyfishohen grupet e inspektimit në zonat bregdetare, Manastirliu: Zero tolerancë për shkelësit e ligjit
Shëndeti 17:48 - 6 Korrik, 2020

Covid-19/ Dyfishohen grupet e inspektimit në zonat bregdetare, Manastirliu: Zero tolerancë për shkelësit e ligjit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se janë dyfishuar grupet e inspektimit në zonat bregdetare për zbatimin e masave dhe protokolleve anti-COVID,...

Foto-Pas katër muajsh ndërprerje/ Rikthehet transporti publik në Tiranë
Sociale 08:49 - 6 Korrik, 2020

Foto-Pas katër muajsh ndërprerje/ Rikthehet transporti publik në Tiranë

Pas katër muajsh ndërprerje për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e Covid-19, këtë të hënë ka rinisur transporti publik urban në Tiranë. Pas më...

Nuk respektuan masat anti-covid/ ISHSH gjobit dy pishina, pezullon një subjekt
Sociale 19:17 - 2 Korrik, 2020

Nuk respektuan masat anti-covid/ ISHSH gjobit dy pishina, pezullon një subjekt

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor  njofton se janë realizuar 1714 inspektime për monitorimin e masave ndaj COVID-19 në 24 orët e fundit . Si rezultat i gjetjeve dy pishina...

“Boom” të infektuarish/ Bino: Jemi të shqetësuar, sfidë mbetet ulja e numrave
Shëndeti 22:45 - 24 Qershor, 2020

“Mjekët e QSUT-së kanë tangërllëk”/ Nuk përmbahet Silva Bino

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, ka hedhur akuza ndaj mjekëve në QSUT, spital i cili u kthye në vatër Covidi rreth...

Manastirliu qetëson qytetarët/ Hapim ish-Kirurgjitë në QSUT për të përballuar fluksin, gati edhe spitali COVID-3 dhe 4
Sociale 09:47 - 23 Qershor, 2020

Manastirliu qetëson qytetarët/ Hapim ish-Kirurgjitë në QSUT për të përballuar fluksin, gati edhe spitali COVID-3 dhe 4

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka lajmëruar hapjen e spitalit të dytë COVID, një strukturë mbështetëse brenda QSUT (spitali i ish-Kirurgjive) për të përballuar fluksin...