Connect with Us

All posts tagged "masakra"

“E keqja nuk ndalet mbi Malin e Shenjtë”/ Artan Hoxha nxjerr fotot, situata në dorë të Zotit
Aktualitet 21:26 - 28 Qershor, 2021

Masakra në Velipojë/ Artan Hoxha “zbërthen” skemën: Si nisi ngjarja dhe “faji” i qeverisë

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka “zbërthyer” masakrën në Velipojë ditën e djeshme, e cila shënoi katër viktima dhe dy të plagosur nga përplasja e dy pronarëve,...

Presidenti Biden sot në Tulsa, në kujtim të masakrës së vitit 1921
Bota 15:23 - 1 Qershor, 2021

Presidenti Biden sot në Tulsa, në kujtim të masakrës së vitit 1921

Presidenti Joe Biden do të marrë pjesë në ceremonitë përkujtimore për një nga momentet më të errëta dhe përgjithësisht të harruara të historisë së Amerikës: masakrën...

Aktualitet 12:47 - 2 Prill, 2021

30 vjet nga masakra e 2 marsit/ Ademi: E duam Shqipërinë të jetueshme nga të gjithë

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka përkujtuar sot 30-vjetorin e masakrës së 2 marsit, ku humbën jetën 4 persona...

Politikë 16:31 - 15 Nentor, 2020

Pamjet/ Dashamir Peza mori videon e masakrës së Krushës

Shqiptari i parë që ka marrë në dorëzim videon e plotë të masakrës së Krushës është Dashamir Peza, që në vitin 1999 punonte si shoqërues dhe...

Pse po ikin të gjithë nga Basha / Dy histori në një kohë
Politikë 22:22 - 5 Tetor, 2020

Bushati “masakron” Bashën/ “Idiot i dobishëm, hiqet sikur s’kupton”

Analisti Andi Bushati, ka folur me tone të ashpra sonte në “Open”, ku tha se Rama është i vendosur për të bërë masakër elektorale, ndërsa Basha...

Zani Çaushi kërkon lirinë/ Lala: Ka bërë masakra, ekziston rreziku t’i kthehet aktivitetit kriminal
Kronika 15:51 - 13 Korrik, 2020

Zani Çaushi kërkon lirinë/ Lala: Ka bërë masakra, ekziston rreziku t’i kthehet aktivitetit kriminal

Gazetarja Klodiana Lala ka komentur faktin që Zani Caushi ka kërkuar lirimin me kusht. Lala tha se ky personazh ka pasur nën kontroll Vlorën, duke shtuar...

Rama ia pret shkurt ndërkombëtarëve/ Na takon ne të vendosim, nuk më vjen mirë kur dëgjoj…
Politikë 17:35 - 11 Korrik, 2020

Masakra e Srebrenicës/ Rama flet si kryetari i OSBE: Të vihet drejtësi e të nxirren mësime

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për masakrën e Srebrenicës në cilësinë e kreut të OSBE. Rama shkruan se sot se në kujtimin e këtij krimi mizor,...

Atje vranë mbi 8 mijë djem dhe burra muslimanë/ Ish-diplomatja: Në Srebrenicë, Europa dështoi
Kosova & Rajoni 14:59 - 11 Korrik, 2020

Atje vranë mbi 8 mijë djem dhe burra muslimanë/ Ish-diplomatja: Në Srebrenicë, Europa dështoi

“Në Srebrenicë Evropa dështoi,” thotë në një intervistë për DW Gudrun Steinacker. Ish-diplomatja, e cila ishte së fundmi Ambasadore e Republikës Federale të Gjermanisë në Maqedoninë...

Politikë 09:49 - 11 Korrik, 2020

“Mizori e turpshme”/ Bushati: Revizionimi i historisë nuk i shërben pajtimit dhe rrugës evropiane

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kujtuar sot 25-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, duke e cilësuar atë si një nga mizoritë më të turpshme sipas tij...

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës/ Genocid në zemër të Europës, nuk duhej lejuar
Politikë 09:19 - 11 Korrik, 2020

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës/ Gjenocid në zemër të Europës, nuk duhej lejuar

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite më parë në Srebrenicë. Në një postim në rrjetet sociale, Meta...

Basha i beson Markut qarkun Lezhë/ Ironia e Erla Mëhillit
Politikë 11:11 - 13 Maj, 2020

Foto-“Fusha” shtrin “tentakulat” edhe në Gjirin e Lalzit/ Erla Mëhili zbardh skandalin

Zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha vijon të denoncojë masakrën mjedisore që po ndodh në Gjirin e Lalzit. Pas denoncimit të bërë një ditë më parë, të...

Politikë 08:46 - 16 Janar, 2020

“Krim kundër njerëzimit”/ Meta tjetër mesazh për masakrën e Reçakut

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot një foto me ish-ambasadorin Ëilliam Ëalker, ndërsa jep edhe një mesazh në lidhje me masakrën e Reçakut. Një ditë më...

Politikë 11:05 - 15 Janar, 2020

“Shokoi gjithë botën”/ Meta në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut: Të vihet në vend drejtësia

Presidenti Ilir Meta, ishte në Reçak të Kosovës për të përkujtuar 21- vjetorin e masakrës nga gjenocidi serb ku mbetën të vrarë 45 shqiptarë. Meta u...

Politikë 10:56 - 7 Dhjetor, 2019

Presidenca reagon për mohimin e masakrës së Reçakut/ Apel të fortë ndërkombëtarëve, gjaku nuk bëhet ujë

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç për mohimin e...

Blog 08:36 - 19 Nentor, 2019

Sekti i Xhonstaunit/ Si ndodhi masakra që i mori jetën 918 amerikanëve

Më 18 nëntor 1978, udhëheqësi i Tempullit të Popullit, Xhim Xhons i urdhëroi të gjithë anëtarët e sektit që jetonte në Xhonstaun, kompleksin e ndërtuar në...

Kronika 19:34 - 10 Tetor, 2019

Vrasja në Kavajë/ Ish-bashkëshorti i Marsidës zbardh masakrën

Të tjera të dhëna kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e e rëndë që tronditi Kavajën dhe mbarë opinionin publik. Ish-bashkëshorti i Marsida Qatjas, ka...

Politikë 08:48 - 26 Shtator, 2019

75-vjet nga masakra e Buzëmadhes/ Si u pushkatuan pa gjyq 21 banorë të fshatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sot 75-vjetorin e masakres se forcave komuniste ndaj banoreve te Lumes ne Buzemadhe te Kukesit. Në një postim...

Kronika 12:21 - 6 Shtator, 2019

Masakra e Selenicës/ Burg përjetë për vrasësin e 8-fishtë

Gjykata e Vlorës ka dënuar me burgim të përjetshëm vrasësisn e tetë-fishtë, Ridvan Zykaj. Hetimet për ngjarjen e vitit 2018, kishin nxjerrë në dritë se Ritvan...

Aktualitet 10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë vetë. Perry Link thotë pse është...

Aktualitet 20:57 - 4 Maj, 2019

Foto/ Vijon masakra ndaj pyjeve

Në Shkurt të vitit 2016 Parlamenti me 101 vota pro miratoi moratoriumin  e pyjeve, i cili ndalon në mënyrë kategorikle prejren e tyre për 10 vite....

Aktualitet 14:59 - 16 Prill, 2019

Masakroi një familje/ Ritvan Zykaj ‘braktiset’ nga avokati

Autor i masakrës së Selenicës, ku mbetën të vrarë 8 persona, Ritvan Zykaj ka dalë sot para gjykatës. Në seancën e ditës së sotme, Zykajt iu...

Aktualitet 09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë në dy xhami në Christchurch mbetën...

Aktualitet 19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës që po faleshin në xhami, ka...