Connect with Us

All posts tagged "masakra e recakut"

Kosova & Rajoni 20:03 - 15 Janar, 2020

Masakra e Reçakut/ Kurti mesazh LDK-së: Na duhet qeveria për të zbatuar rezolutën e gjenocidit

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kujtuar masakrën e Reçakut dhe rezolutën mbi gjenocidin e kryer nga Serbia në Kosovë, e cila u miratua 8 muaj...

Politikë 17:38 - 15 Janar, 2020

“Masakra e Reçakut nuk duhet harruar”/ Meta: Të mos lejojmë përsëritjen

Në Ditën e Përkujtimit të Gjenocidit ndaj shqiptarëve në Kosovë, presidenti Ilir Meta kujton me dhimbje të madhe, respekt e mirënjohje të thellë viktimat e Masakrës...

Politikë 17:15 - 15 Janar, 2020

Masakra e Reçakut në Kosovë/ Berisha thirrje për drejtësi

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon drejtësi për Masakrën e Reçakut në Kosovë. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Berisha kujton ngjarjen e janarit të vitit 1999, kur...

Lajme 16:26 - 15 Janar, 2020

“Masakra e Reçakut”/ Kryemadhi: Dëshmi rrënqethëse dhe provë gjaku me jetët e pafajshme

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi thotë se masakra e Reçakut është dëshmi rrënqethëse dhe provë gjaku me jetët e pafajshme të shqiptarëve, të kryera nga rregjimi...

Politikë 15:41 - 15 Janar, 2020

“Anullo vajtjen në Beograd”/ Tritan Shehu apel Ramën

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu, në 25 vjetorin e  Masakrës së Reçakut, ka lëshuar një apel ndaj kryeministrit Edi Rama. “Sot në përvjetorin e Reçakut një...

Politikë 13:03 - 15 Janar, 2020

21 vjet nga masakra e Reçakut/ Bushati mesazh Presidentit Serb

Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i sapoemëruar si i dërguar i Posaçëm i Presidencës së OSBE-së, ka përkujtuar sot masakrën e Reçakut në Kosovë të ndodhur...