Connect with Us

All posts tagged "masa te reja"

Bota 17:47 - 8 Prill, 2021

Kundër dhunës që shkaktojnë armët/ Presidenti Biden njofton masa të reja

Presidenti Joe Biden dhe Prokurori i Përgjithshëm Merrick Garland pritet të prezantojë një numër masash të reja me synimin për të adresuar problemin e dhunës së...

Bota 10:30 - 22 Mars, 2021

 Propozim për zgjatjen e kufizimeve deri në 18 prill

Sipas një projektvendimi, Kancelaria synon të zgjasë masat aktuale kufizuese deri në 18 prill. Prej një incidence mbi 100 mund të ketë kufizime të tjera. Kancelaria...

Masa të reja shtrënguese?/ Sot mblidhet Komiteti i Ekspertëve
Aktualitet 08:37 - 1 Mars, 2021

Masa të reja shtrënguese?/ Sot mblidhet Komiteti i Ekspertëve

Mbipopullit e bareve dhe zonave të tjera publike ka sjellë rrije të frikshme të infektimeve me Covid, duke përfshirë këtu edhe moshat e reja. Për këtë,...

“Do shohim situatën për të vendosur masa të reja”/ Fico tregon kur do vijnë vaksinat nga AstraZeneca
Aktualitet 13:21 - 17 Shkurt, 2021

“Do shohim situatën për të vendosur masa të reja”/ Fico tregon kur do vijnë vaksinat nga AstraZeneca

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Albana Fico u shpreh se nuk pretendohet që testi i shpejtë të zëvendësojë atë PCR por të kapë transmetueshmërinë e...

CNA.al zbulon masat e reja/ Ja kur do të nisë ora policore
Aktualitet 19:51 - 9 Shkurt, 2021

CNA.al zbulon masat e reja/ Ja kur do të nisë ora policore

Situata e krijuar në vendin tonë si pasojë e Covid ka qenë shumë e rëndë, ku përgjatë këtij fillim muaji janë shënuar edhe rastet më të...

“Shqipëria, vend me rrezik nga COVID-19”/ Ambasada: Për të hyrë në Gjermani duhet...
Aktualitet 15:06 - 25 Janar, 2021

Situata nga Covid/ BE propozon kufizime të reja për udhëtimet

Komisioni Evropian propozoi një paketë të re masash për kufizimin e udhëtimeve, me qëllim frenimin e përhapjes së një lloji të ri të koronavirusit. Propozimi përmban...

Situata nga Covid/ Disa vende evropiane rivendosin masat e izolimit
Bota 08:52 - 17 Janar, 2021

Situata e COVID/ Nis sot aplikimi i kufizime të reja në shtetin fqinj

Nga sot ka nisur aplikimi i kufizimeve të reja anti-COVID në Itali. Ministri i shëndetësisë Roberto Speranza nënshkroi të shtunën katër urdhëresat e reja që ndajnë...

Udhëtimet në Angli dhe Skoci/ Nga javën tjetër masa të reja për pasagjerët ndërkombëtarë
Bota 08:53 - 8 Janar, 2021

Udhëtimet në Angli dhe Skoci/ Nga javën tjetër masa të reja për pasagjerët ndërkombëtarë

Anglia dhe Skocia do të vendosin rregulla të reja për të gjithë ata që futen në vendin e tyre. Sipas BBC, të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë do...

Dyshime për bombë në aeroportin e Rinasit
Sociale 15:37 - 31 Dhjetor, 2020

Covid-19/ Një tjetër shtet vendos masa të reja për udhëtarët

Masa të reja janë vendosur për ata persona që udhëtojnë drejt Belgjikës. Bëhet me dije se të gjithë individët (përfshirë qytetarët belgë) duhet të paraqesin një...

Koronavirusi/ Arrin në 400 mijë numri i personave të vaksinuar
Aktualitet 13:22 - 21 Dhjetor, 2020

Festat e fundvitit/ Manastirliu paralajmëron masa të reja: Kufizoni kontaktet

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka paralajmëruar masa të reja për frenimin e koronavirusit në vendin tonë. Ajo tha se këto masat që do të merren...

Mbi 11 mijë raste aktive me Covid/ Kosova merr masa të reja për shkak të situatës së rëndë
Kosova & Rajoni 10:23 - 16 Dhjetor, 2020

Mbi 11 mijë raste aktive me Covid/ Kosova merr masa të reja për shkak të situatës së rëndë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 47.203 raste nga 165.583 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe...

Mbyllen baret dhe restorantet/ Shteti fqinj shtrëngon masat anti Covid deri në 20 janar
Kosova & Rajoni 16:09 - 15 Dhjetor, 2020

Mbyllen baret dhe restorantet/ Shteti fqinj shtrëngon masat anti Covid deri në 20 janar

Kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për media ka njoftuar se Qeveria ka pranuar vendimin e propozimeve të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse për masat e reja....

Mbi 24 mijë të infektuar në Itali/ Implementohen masat e reja anti-Covid
Bota 18:13 - 4 Dhjetor, 2020

Mbi 24 mijë të infektuar në Itali/ Implementohen masat e reja anti-Covid

Ditën e sotme ka hyrë në fuqi dekreti i firmosur nga Kryeministri i Italisë Giussepe Conte për implementimin e masave të reja anti-COVID, kjo ka ardhur...

Infektimi i Piperos me Covid/ Drejtoresha e ISHP: Nuk dyshojmë në cilësinë e vaksinës
Aktualitet 17:20 - 27 Nentor, 2020

Vendi drejt një karantine të dytë?/ Fico: Nuk do ngurojmë të marim masa të tjera

Me rritjen e shifrave të të infektuarve me koronavirus në vend, drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico u shpreh se nuk do të ngurojnë që të marrin...

Aktualitet 10:29 - 23 Nentor, 2020

Masa të reja anti-Covid?/ Rakacolli tregon kur mund të ndodhin

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë ditën e sotme në një konferëncë në të cilën ka bërë një panoramë të ecurisë së koronavirusit në vendit tonë....

Turqia vendos masa të reja kufizimi kundër pandemisë
Bota 15:31 - 18 Nentor, 2020

Turqia vendos masa të reja kufizimi kundër pandemisë

Turqia njoftoi se duke filluar nga dita e premte do të hyjnë në fuqi masat e reja kundër pandemisë së COVID-19. Ministria e Brendshme e Turqisë...

Ekskluzive-Rritja e frikshme e rasteve të reja me Covid/ Qeveria shton masat kufizuese
Aktualitet 09:19 - 7 Nentor, 2020

Ekskluzive-Rritja e frikshme e rasteve të reja me Covid/ Qeveria shton masat kufizuese

Rritja e ndjeshme e rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë ka bërë që qeveria të marrë të tjera masa shtrenguese. Disa javë më parë,...

Greqia drejt karantinës/ Kryeministri Mitsotakis njofton masa të reja shtrënguese
Bota 09:48 - 5 Nentor, 2020

Greqia drejt karantinës/ Kryeministri Mitsotakis njofton masa të reja shtrënguese

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pritet që të njoftojë masat e reja shtrënguese në Greqi  në orën 12.00 të ditës së sotme. Bashkë me Mitsotakis, pritet të...

“Kemi 48 orë kohë”/ Italia pritet të vendosë masa të tjera kufizuese anti-Covid
Bota 13:04 - 1 Nentor, 2020

“Kemi 48 orë kohë”/ Italia pritet të vendosë masa të tjera kufizuese anti-Covid

Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza ka deklaruar sot se Italia ka 48 orë kohë që të ulë kurbën e infektimit. Mediat italiane raportojnë se...

Bota 11:57 - 26 Tetor, 2020

Spanja dhe Italia fillojnë zbatimin e masave të reja kundër pandemisë

Spanja ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme kombëtare dhe ka vendosur masën e izolimit të përgjithshëm në përpjekje për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Kryeministri spanjoll, Pedro...

Britania shtrëngon masat/ Gjobë deri në 10 mijë euro për ata që nuk vetizolohen
Bota 13:25 - 28 Shtator, 2020

Britania shtrëngon masat/ Gjobë marramendëse për ata që nuk vetizolohen

Britania ka ashpërsuar masat për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Duke nisur nga dita e sotme, refuzimi për t’u vetizoluar është vepër e paligjshme në Britani,...

Rritja e rasteve të reja me Covid/ Fillon marrja e masave të tjera
Bota 08:22 - 20 Shtator, 2020

Rritja e rasteve të reja me Covid/ Fillon marrja e masave të tjera

Disa shtete kanë ndërmarrë masa të reja kufizuese për shkak të koronavirusit, një ditë pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi se rastet e infektimit kanë filluar...

Shifra alarmante nga Covid-19 në Britaninë e Madhe/ 12 milionë njerëz futen në izolim
Bota 15:52 - 18 Shtator, 2020

Shifra alarmante nga Covid-19 në Britaninë e Madhe/ 12 milionë njerëz futen në izolim

Duke marr shkas nga rritja e numrit  të njerëzve të infektuar me Covid-19  Britaina e Madhe ka marr masa të reja. Gati 12 milionë njerëz në...