Connect with Us

All posts tagged "masa e sigurise"

Kronika 12:03 - 5 Janar, 2020

Aksidentuan dy persona për vdekje në “Xhamllik”/ Jepet masa e sigurisë për dy drejtuesit

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për dy shoferët e aksidentit tragjik në “Xhamllik” disa ditë më parë ku humbën jetën dy këmbësorë....

Kronika 14:42 - 27 Tetor, 2019

Tjetërsuan 68 mijë metra katrorë tokë shtetërore/ Gjykata lë në burg 9 nga 17 zyrtarët e arrestuar

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën për 17 personat e arrestuar në lidhje me tjetërsimin e pronave në zonën e Kepit të Rondit dhe Gjirit të...

Balili drejt Krimeve te Renda, per tu njohur me masen e sigurise
Aktualitet 13:35 - 17 Janar, 2019

Masa e sigurisë/ Balili drejt Krimeve të Rënda

Nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Klement Balili është nisur në drejtim të Gjykatës së Krimeve të Rënda. Policia është duke sjellë të quajturin “Eskobar i...

Kronika 10:02 - 18 Mars, 2018

Skandali i pronave/ Frrokaj e 12 zyrtarët nesër para Gjykatës

Kreu i Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj dhe 12 të arrestuarit e tjerë, nën akuzën e tjetërsimit të pronave në bregdetin e Shëngjinit, do të dalin...

tenderin per ujesjelles
Aktualitet 20:32 - 23 Shkurt, 2018

Abuzimet me pronat në bregdet/ Gjykata jep masat e sigurisë

Gjykata e Kavajës ka lënë në fuqi masën e mëparshme të sigurisë për biznesmenin Idlir Karkini, “arrest me burg”, për akuzën e abuzimit me pronat në...

Kronika 08:43 - 11 Shkurt, 2018

Atentati ndaj Lulzim Kullës/ Dalin para Gjykatës 3 të arrestuarit

Gjykata e Shkodrës ka pritur këtë mëngjes tre personat e arrestuar, si të dyshuarit kryesorë të atentatit ndaj Lulzim Kulla, me rreth 400 gr tritol. Autorët...

Aktualitet 11:26 - 28 Tetor, 2017

Jepet masa e sigurisë për vrasësin e çiftit Kosta në Gjirokastër

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Apostol Koston, i cili mëngjesin e së mërkurës ekzekutoi me armë burrë dhe grua në Gjirokastër....

Aktualitet 11:27 - 6 Tetor, 2017

Arrest me burg për të fortin e Durrësit/ Lirohet shoku i tij

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 30-vjeçarin Mariel Fierza, ndërsa ka lënë të lirë Genti Ndrejakun duke i dhënë masën...

Aktualitet 12:14 - 27 Shtator, 2017

Vrau nipin me thikë/ Jepet masa e sigurisë për Bujar Kuçin

Gjykata ka dhënë masën e dënimit arrest me burg për Bujar Kuçin, i cili vrau nipin e tij, Mirsad Kuçi me thikë vetëm pak ditë më...

Aktualitet 13:59 - 7 Gusht, 2017

Plagosën të riun në mes të Tiranës/Çfarë do të ndodhë me 4 atentatorët?

Gjykata ka vendosur të pranojë kërkesën e Prokurorisë dhe ka lënë në burg 4 të akuzuarit si atentatorë të plagosjes së pak ditëve më parë te...

Aktualitet 12:01 - 19 Prill, 2017

Sasia rekord e drogës drejt Italisë/Jepet masa e sigurisë për doganierët e policët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar sot masën e sigurisë për 18 zyrtarët e lartë, të arrestuar dy ditë më parë me urdhër të Prokurorisë....

Aktualitet 11:37 - 7 Prill, 2017

Vendim surprizë për ish-zv/drejtorin e Burgjeve

Gjykata e Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-zëvendësdrejtorin e Burgjeve, Iljaz Labi. Ky i fundit ndodhej në “arrest me burg”, pasi akuzohej...

Aktualitet 14:12 - 15 Shkurt, 2017

Burg për dy autorët e grabitjes në Rinas/ Çfarë thanë në gjykatë

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për dy nga 4 autorët e dyshuar të grabitjes së 3.2 milionë eurove në rrugën...

Aktualitet 11:11 - 15 Shkurt, 2017

Ish-punonjësi i “Rogat Security” në gjykatë/ Pritet masa e sigurisë

Gjykata e Tiranës pritet të caktojë masën e sigurisë për shtetasin Fatjon Xhyliu. Xhyliu është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve...

Aktualitet 17:04 - 4 Korrik, 2016

Arrest me burg për 5 të arrestuarit pas grabitjes në Rinas/Zbardhen detaje të reja mbi ngjarjen

Grupi hetimor që po heton mbi grabitjen spektakolare të kryer më 30 Qershor në pistën e aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë duket se ka zbardhur...

Kronika 15:17 - 11 Gusht, 2015

Shperthimi tek Don Bosko, pronarit i komunikohet masa e sigurise ne spital

67-vjeçari Abdulla Dervishi, i cili po trajtohet në repartin e djegie-plastikes, do të njihet me masën e sigurisë për veprat penale “shkelje të rregullave të sigurimit...

Aktualitet 13:13 - 28 Shkurt, 2015

“Banda e tritolit”, jepet masa e sigurisë për 4 personat e arrestuar

U zhvilluat seanca gjyqësore për 4 të arrestuarit të përfshirë në shpërthimet me tritol që u bën ndaj familjes së Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky gjykim...

Aktualitet 10:30 - 23 Shkurt, 2015

Aksidenti në Mullet/ Arrest me burg për Emiljano Pelushin

Aksidenti i rëndë që ndodhi disa ditë më parë, ku një vajzë e cila po udhëtonte me gazetarin Cim Peka, humbi jetën, ka përfunduar hetimet e...