Connect with Us

All posts tagged "martesat gay"

Politikë 18:19 - 9 Tetor, 2019

Vlerësuan Holandën për abortin dhe martesat gay/ Kisha Katolike “kryqëzon” ministret e Ramës

Pas letrës së tetë ministreve të qeverisë Rama drejtuar Parlamentit holandez, ku midis të tjerash vlerësohej legalizimi i martesave, midis së njëjtës gjini, dhe lejimi i...

Aktualitet 21:45 - 26 Mars, 2018

VIDEO/ Deputetja e Bashës: Duhet futur në tekstet shkollore koncepti i martesave gay (sot mendon ndryshe)

Një vit më parë, Orjola Pampuri, në atë kohë sociologe, thoshte se në tekstet shkollore duhet futur koncepti i martesave gay. Por, tashmë që është bërë...

Aktualitet 16:25 - 22 Korrik, 2016

Martesat gay/Aktivistja e LGBT përplaset me Mesila Dodën

Pas fjalimit të djeshëm në Kuvend ku deputetja e PDIU, Mesila Doda u shpreh e kënaqur për shfuqizimin e ndryshimit kushtetues që i hapte rrugë martesave mes...

Aktualitet 20:47 - 13 Korrik, 2016

Martesat LGBT, një teori komploti që synon të na bëjë budallenj

Sugjerimet se amendimi i kushtetutës dhe instalimi në të i parimit të mosdiskriminimit (mes të tjerave) për shkak të orientimit seksual, përbëjnë një komplot për legalizimin...

Aktualitet 11:02 - 10 Korrik, 2016

Martesat gay, tërhiqet mazhoranca?/ Vasilika Hysi: Nuk ka ende një draft, ende herët

Për martesat gay ende nuk ka një draft konkret dhe për këtë çështje është ende herët. Deklarata është bërë nga deputetja Vasilika Hysi, e cila është...