Connect with Us

All posts tagged "Marsi"

Aktualitet 22:24 - 30 Mars, 2019

7 vrasje për 15 ditë/ Marsi me bilanc të përgjakshëm

Ditën e sotme qyteti i Shkodrës dhe mbarë opinion publik u trondit nga ngjarja e rëndë ku u ekzekutuan dy vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali në...

Blog 20:13 - 19 Mars, 2018

Nga Azgan HAKLAJ/ MARSI, PRANVERA E LIRISË

Besë me Atdheun dhe Flamurin Në kalendarin Europian Marsi  është  muaji i tretë i  vitit, Perëndi e  Luftës për romakët e lashtë . Dita e  Sulltan...

Aktualitet 23:10 - 29 Nentor, 2017

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e jashtëzakonshëm teksa kërkojnë për jetë në Mars

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim të madh me anë të një eksperiment që simulon jetën në planetin Mars. Hulumtuesit nga Universiteti Wageningen në Holandë zhvilluan eksperimentin...

Aktualitet 23:21 - 10 Korrik, 2017

Hulumtimet/ Sipërfaqja e Marsit një “koktej toksik”

Një “koktej toksik” i kimikateve që mund të zhdukin organizmat e gjallë janë gjetur në sipërfaqen e Marsit, duke zvogëluar perspektivat për jetë në planetin e...

Shëndeti 21:45 - 27 Mars, 2015

Marsi, muaji i Ndërgjegjësimit për Ushqyrje të Shëndetshme

Në shtete të ndryshme Marsi kujtohet si Muaji i Ndërgjegjësimit për Ushqyrje të Shëndetshme. Fushatat sensibilizuese kanë në fokus mirëushqyerjen dhe të paturin e një plani...