Connect with Us

All posts tagged "mars"

Sociale 07:59 - 29 Mars, 2020

Rikthehet ora verore/ Akrepat lëvizin 60 minuta para

Gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja ora ka lëvizur 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i ndërrimit të orës është pikërisht...

Opinione 16:26 - 20 Shkurt, 2020

Nga Astrit Patozi/ Pushka top, më 2 mars e përtej!

Shqipërisë i leverdis më shumë që ta çojnë deri në fund sherrin dhe t’i nxjerrin ujin e zi, secili në “kështjellën”e vet, që, sipas tyre, ruan...

Blog 00:00 - 1 Janar, 2020

Parashikimet më të çuditshme për vitin 2020

Deri në vitin 2020 kemi parë dhe jetuar arritje mbresëlënëse të teknologjisë, duke përmendur ato që janë më pranë nesh, si zhbllokimi i një celulari me...

Blog 09:02 - 8 Dhjetor, 2019

A ka apo jo jetë në planetin Mars?

Kërkimi për jetën e gjallë në Mars, ka qenë që në fillim synimi kryesor i misioneve eksploruese. Për më shumë se 50 vjet, shkencëtarët nuk kanë...

te lindurit ne mars jane te vecante
Life Style 13:10 - 29 Mars, 2019

Cilat do të jenë shenjat më me fat në ditët e fundit të Marsit?

Dashi: Më në fund do të gjeni qetësinë për të cilën keni patur nevojë. Do ju vijnë disa mundësi që nuk do mund t’i refuzoni. Sa...

Kuriozitete 15:25 - 26 Mars, 2019

Çfarë po ndodh në Mars? Sonda e NASA-s sjell imazhet e pabesueshme

Është thënë gjithmonë se në planetin Mars nuk ka jete.Por në imazhet e kapura nga sonda Curiosity e NASA-s mund të duken disa lloje kërpudhash duke...

Aktualitet 11:15 - 22 Mars, 2019

Festa e Sulltan Nevruzit/Si njihet ndryshe dhe çfarë duhet të bëni sot

21 marsi shënon fillimin e pranverës, po për shumë njerëz në botë është gjithashtu nisja e Sulltan Nevruzit, ose siç njihet ndryshe, Viti i Ri Persian....

horoskop shenjat me fat per muajin mars
Aktualitet 21:20 - 7 Mars, 2019

Kur të vjen e mira hapi derën/ Shenjat më me fat për muajin Mars

Binjakët Këtë muaj do të jetoni çdo moment, duke menduar se çdo veprim i juaji do të këtë pasoja.  Të këshillojmë që të kesh kujdes para...

te lindurit ne mars jane te vecante
Aktualitet 23:00 - 6 Mars, 2019

Keni ditëlindjen në Mars?/ Ja tre elementet që ju dallojnë nga të tjerët

Janë të sinqertë Të lindurit në mars janë shumë të guximshëm. Ndershmëria dhe sinqeriteti janë shumë të rëndësishme për ta. Janë aq të sinqertë dhe të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 5 Mars, 2019

Horoskopi i muajit mars nga Meri: “Kjo shenjë duhet të ketë kujdes me çështjet ligjore!”

Pasditen e djeshme, astrologia e njohur Meri Shehu ishte e ftuar në emisionin “Rudina” për të dhënë parashikimin e muajit mars për të gjitha shenjat. Ju...

Aktualitet 12:02 - 4 Mars, 2019

Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e horoskopit gjatë muajit mars

Dashi: Të lindurit në shenjën e Dashit janë ende në një fazë eksperimentale, por krahasuar me vitin e kaluar, gjërat që do të bëni, nuk do...

Aktualitet 10:38 - 3 Mars, 2019

Të lindurit në muajin mars janë njerëz të veçantë për disa arsye

Muaji i lindjes mund të përcaktojë karakteristikat e një personi dhe sjelljen e tij/saj. Njerëzit e lindur në mars i dallojnë këto cilësi nga të tjerët....

Aktualitet 20:15 - 2 Mars, 2019

Erdhi pranvera! Dita e parë e marsit paska një sekret

Ndërsa ditët e ftohta dalëngadalë po largohen (le të shpresojmë), të gjithë njerëzit po ëndërrojnë për pranverën dhe verën me më shumë diell. Jemi zyrtarisht në...

horoskop
Aktualitet 22:00 - 22 Janar, 2019

Këto shenja të horoskopit i pret një verë e tmerrshme

Dashi Marsi, planeti dominant i Dashit do të jetë në prapavijë, nga 26 qershori deri në 27 gusht.Me vendosjen në prapavijë të Marsit, mund ta keni...

Aktualitet 23:10 - 28 Nentor, 2018

Roboti i dërguar nga NASA mbërrin në Mars pas 7 muajsh! Dërgon selfie-n e parë

NASA ka raportuar uljen me sukses të robotit të saj në planetin e kuq, Mars, dhe ka dërguar foton e parë, pas një udhëtimi të tmerrshëm....

Kosova & Rajoni 17:24 - 25 Shkurt, 2018

Në muajin mars,arrestimet e para të Tribunalit Special

Prokurorit në largim, David Schwendiman, përpara se të lirojë zyrën e tij të Kryeprokurorit, më 31 mars i është kërkuar që të nënshkruajë një aktakuzë, që...

Aktualitet 23:00 - 4 Shkurt, 2018

Të dizenjuara për jetën jashtëtokësore/ Ja si do të duken shtëpitë në Mars

Kubetë e bardha të dizenjuara fllimisht për jetën në Mars duket se po ndryshojnë tërësisht perspektivën e arkitekturës ekologjike. Këto kube të vogla dhe shumë të...

Aktualitet 23:04 - 6 Korrik, 2017

UFO-t jetojnë fare pranë nesh/ NASA jep fakte të pakthyeshme

Njerëzit, gjatë gjithë kohës, i ka munduar pyetja nëse ekzistojnë UFO-t apo jo. E mesa duket NASA tashmë e ka një përgjigje gati. Ju pëlqen apo...

Aktualitet 14:44 - 19 Mars, 2017

Së shpejti drejt Marsit/Ja super plani

Buzz Aldrin, njeriu i dytë i cili ka shkelur në hënë, ka lançuar një film fantastiko-shkencor, në të cilin tregohen detajet e planit të tij për...

Kuriozitete 22:40 - 12 Mars, 2017

6 cilësi të personave që kanë lindur në muajin mars

Të lindurit në muajin mars kanë disa tipare unike që i dallojnë nga personat e lindur në muajt e tjerë. Personat e lindur në këtë muaj...

Kuriozitete 23:22 - 5 Dhjetor, 2016

Kjo është e vërteta e fytyrës në Mars

Në 1976 anija kozmike e NASA e quajtur Viking I, do të sillte në tokë një fotografi të planetit të kuq që do të trondiste të...

Teknologji 22:19 - 18 Nentor, 2015

NASA bashkëpunim me universitetet për të dërguar robotët në hapësirë

Dy grupe universitare janë përzgjedhur për të ndihmuar për të përmirësuar robotët e NASA-s që në të ardhmen të mund të dërgohen për të eksploruar hapësirën...

Aktualitet 08:44 - 30 Shtator, 2015

Gjurmët e ujit në Mars

Shkencëtarët në agjencinë amerikane të hapësirës njoftuan se kanë zbuluar gjurmë të burimeve me ujë të kripur në siperfaqen e Marsit.  Shkencëtarët thonë se rrjedhat e...