Connect with Us

All posts tagged "marrveshje"

Maskat me detyrim/ Bamir Topi: Këtu ndodhin gjëra paradoksale, ka prapavijë të paramenduar
Politikë 12:51 - 25 Shkurt, 2021

Dje firmosi marrëveshjen me Bashën/ Bamir Topi jep dorëheqjen nga FRD

Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Frymës së re Demokratike. Dorëheqja e Topit ka ardhur një ditë pasi  përfaqësuesi i FRD-së, Sali Shehu, firmosi...

"Nuk jam më i miri, po s’ka më të mirë"/ Befason Manjani: Rama e pastë hallall super pushtetin...
Politikë 15:56 - 3 Shkurt, 2021

Marrëveshja Rama-Basha/ Manjani tregon pasojat që la pas në politikë

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka folur për situatën politike në vend. Ai ka theksuar se ngjarja më e madhe politike kanë qenë zgjedhjet e...

Politikë 15:25 - 3 Shkurt, 2021

Ndërtimi i hekurudhës së re Tiranë-Durrës/ Balluku firmos marrëveshjen

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, firmos kontratën për fillimin e punimeve për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës. Sipas Ballukur ky është...

Lajme 14:54 - 29 Janar, 2021

Agjencia e Sigurimit të Depozitave firmos marrëveshje me Bankën Credins!

Agjencia e Sigurimit të Depozitave përzgjodhi Bankën Credins si një nga tre bankat më të mëdha në vend që do të kryejnë funksionet e bankës agjente...

Qeveria çon në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinës anti-Covid/ Sa do të paguajë shteti shqiptar
Aktualitet 12:06 - 22 Tetor, 2020

Qeveria çon në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinës anti-Covid/ Sa do të paguajë shteti shqiptar

Qeveria shqiptare ka çuar në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinën kundër koronavirusit. Shqipëria ka nënshkruar marrëveshjen me kompaninë Covax për të siguruar vaksinën anti-Covid. Në...

Politikë 11:41 - 21 Tetor, 2020

Çështja e detit/ Rama: Në Hagë kërkojmë një marrëveshje të drejtë!

Kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë kërkon Shqipëria në gjykatën e Hagës për çështjen e detit me Greqinë. Rama u shpreh se kërkohet një marrëveshje...

“Koha për të vepruar nuk pret më!”/ Meta thirrje Qeverisë: Katër kategoritë që duhet të testohen menjëherë
Politikë 13:55 - 19 Tetor, 2020

Marrëveshja e 5 qershorit/ Meta paralajmëron Referendum: Më i madhi që nga koha e Skënderbeut

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit, ndërsa ka paralajmëruar se çështja mund të kthehet edhe në referendum. Meta...

E sfidoi publikisht/ Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës
Politikë 12:37 - 8 Tetor, 2020

Rama takim me përfaqësuesit e BERZH/ Firmosëm 2 marrëveshje financimi për turizmin e infrastrukturën

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka firmosur sot një marrëveshje me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për investimet në turizëm dhe trashëgiminë kulturore...

Politikë 12:16 - 16 Shtator, 2020

Firmosi marrëveshjen e detit në 2009-ën/ Ish-ministrja greke përballë Ramës: U mërzita kur e rrëzoi Gjykata Kushtetuese!

Ish-ministrja e Jashtme greke, Dora Bakojani ka qenë e pranishme në takimin “Ballkani Perëndimor përtej 2020” që po mbahet në Athinë, ku merr pjesë edhe kryeministri...

Bota 19:40 - 11 Shtator, 2020

Pas Kosovës, Izraeli nënshkruan marrëveshje historike me një tjetër shtet

Izraeli dhe shteti i Gjirit të Bahreinit kanë arritur një marrëveshje historike për të normalizuar plotësisht marrëdhëniet e tyre. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenti...

Pamjet brenda Infektivit/ Justifikohet Rama: Na është dashur t'i japim duke parë lajmet e rreme të publikuara
Politikë 21:21 - 10 Shtator, 2020

Çështja “e nxehtë” e detit/ Rama sqaron çfarë ka ndodhur, për çfarë u diskutua në parlamentin grek

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar çështjen e zgjerimit të Greqisë në detin Jon. Rama thekson se nuk ka pasur ndonjëherë marrëveshje pasi sipas tij marrëveshja quhet...

Kosova & Rajoni 17:58 - 8 Shtator, 2020

Marrëveshja ekonomike Kosovë-Serbi, reagon Vetëvendosje: Po shkelet Kushtetuta

Marrëveshja ekonomike mes Serbisë dhe Kosovës, nënshkruar në Uashington është kritikuar nga Lëvizja Vetëvendosje. Përmes një deklarate për mediat Glauk Konjufca tha se marrëveshja ishte nënshtrim...

Lajme 21:27 - 7 Shtator, 2020

Video- Vuçiç i nervozuar me gazetarët pas marrëveshjes me Kosovën: Për cilën media punoni?

Pas marrëveshjes së arritur në Uashington me Kosovën, presidenti serb Aleksandër Vuccicc është shfaqur disi nervoz para mediave. Një nga gazetarët e ka pyetur se çfarë...

Xho Bajden nuk është presidenti që mendon BE-ja
Bota 22:05 - 4 Shtator, 2020

Pas marrëveshjes, flet edhe Joe Biden/ Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden deklaroi se Kosova duhet të jetë një shtet i pavarur, e jo pjesë e...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Çollaku: Trump grisi sot planin Rama-Vuçiç për copëtimin e Kosovës
Politikë 21:45 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Çollaku: Trump grisi sot planin Rama-Vuçiç për copëtimin e Kosovës

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku thotë se Presidenti amerikan, Donald Trump tregoi se Kosova, Serbia dhe Ballkani kanë mundësi të tjera për të...

Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës
Kosova & Rajoni 21:40 - 4 Shtator, 2020

Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Ajo shprehet se kryeministri i...

Foto-Pas marrëveshjes, Trump i dhuron Vuçiç “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”
Bota 20:42 - 4 Shtator, 2020

Foto-Pas marrëveshjes, Trump i dhuron Vuçiç “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”

Sot në Shtëpinë e Bardhë u firmos marrëveshja historike mes Kosovës dhe Serbisë. Për të vlerësuar angazhimin në bisedimet në Uashington, Presidenti Donald Trumpi i ka...

Ivanka Trump përshëndet marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë
Lajme 20:35 - 4 Shtator, 2020

Ivanka Trump përshëndet marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

Vajza e Presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjeve të sotme në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë. Ajo e ka cilësuar...

Kosova & Rajoni 19:56 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ BE: Mirëpresim palët për bisedime në Bruksel

Bashkimi Evropian thotë se e ka në vëmendje nënshkrimin e marrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë. “Ne mirëpresim palët në Bruksel këtë fundjavë...

Marrëveshja në SHBA/ Basha: Një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë Serbisë
Politikë 19:12 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja në SHBA/ Basha: Një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë Serbisë

Kreu I PD, Lulzim Basha ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes së Kosovës me Serbinë. Basha ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes delegacioneve të Kosovës dhe...

Foto-Publikohet marrëveshja e e firmosur mes Kosovës dhe Serbisë
Kosova & Rajoni 18:58 - 4 Shtator, 2020

Foto-Publikohet marrëveshja e firmosur mes Kosovës dhe Serbisë

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Kjo marrëveshje konsiderohet ekonomike dhe në paragrafim e parë thuhet se Serbia dhe...

Berisha akuza të forta Vuçiç/ Ai është skllav i psikologjisë së tij primitive që nuk njeh moral
Lajme 18:51 - 4 Shtator, 2020

“Arritje historike”/ Berisha për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Do shënojë një kthesë të madhe

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes, Kosovë-Serbi. Berisha e quan një ditë historike për Kosovën dhe kombin shqiptar. Sipas ish kryeministrit, marrëveshja...

“Nuk është një marrëveshje finale”/ Hoti: Presim të marrim shpejt njohje nga Izraeli
Politikë 18:39 - 4 Shtator, 2020

“Nuk është një marrëveshje finale”/ Hoti: Presim të marrim shpejt njohje nga Izraeli

Kryeministri i Kosovës, Avdulla Hoti, pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë tha se sot është një ditë e rëndësishme për Kosovën. Ai ka bërë me dije...

Me shume postime