Connect with Us

All posts tagged "MARREVESHJA"

Zbardhet takimi i Metës me ambasadorët/ Garantimi i zgjedhjeve të lira, kyç për të ardhmen europiane të Shqipërisë
Politikë 15:07 - 24 Shtator, 2020

Zbardhet takimi i Metës me ambasadorët/ Garantimi i zgjedhjeve të lira, kyç për të ardhmen europiane të Shqipërisë

Zbardhen detaje nga takimi që presidenti Ilir Meta pati sot me ambasadorë të vendeve anëtarë dhe delegacionit të BE-së në Tiranë. Presidenti Meta ka zbardhur vetë...

“Ti do teatër vëlla”/ Vijojnë replikat në distancës mes Ramës e Bashës
Politikë 10:47 - 23 Shtator, 2020

“Djalli” fshihet në detaje/ Qëllimi që kanë Rama dhe Basha, çfarë do të ndodhë pas 25 prillit

Palët politike po përplasen për të gënjyer publikun në lidhje me ndasitë e thella që kanë dhe qëndrimet kundërshtuese me njëra-tjetrën, por në fakt disa detaje...

Politikë 14:51 - 22 Shtator, 2020

Kërcënohet Rudina Hajdari?/ Deputetja: Boll më…

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari, në një prononcim për mediat ka ritheksuar se nuk do të tërhiqet nga beteja për hapjen e...

Politikë 13:58 - 19 Shtator, 2020

“Nuk i nënshtrohemi asnjë kufizimi”/ Ministri grek konfirmon shtrirje 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për herë të parë lidhur me çështjen e marrëveshjes së detit me Shqipërinë. Ai ka thënë se...

Marrëveshje Shqipëri- Greqi/ Fuga: Në gjykatë të shkojë ai që kërkon divorcin
Aktualitet 09:40 - 17 Shtator, 2020

Marrëveshje Shqipëri- Greqi/ Fuga: Në gjykatë të shkojë ai që kërkon divorcin

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur deklaratën e Ramës në Athinë, për të zgjidhur çështjen e...

Implementimi i marrëveshjes Kosovë- Serbisë/ Delegacioni amerikan mbërrin në Kosovë
Blog 08:29 - 11 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Një hap tjetër përpara për politikën e jashtme të Donald Trump

Nga Russell A.Berman “National Interest” Presidenti amerikan Donald Trump bëri bashkë udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator, për të nënshkruar...

Marrëveshja për detin me Greqinë/ Ish-ministri i jashtëm: Vetëm zhurmë, nuk guxon politikan shqiptar
Politikë 21:28 - 10 Shtator, 2020

Marrëveshja për detin/ Ish-ministri i jashtëm: Vetëm zhurmë, nuk guxon politikan shqiptar

Ish-ministri i jashtëm, Paskal Milo, i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ku po diskutohet marrëveshja me Greqinë për detin, u shpreh për këtë ceshje ka...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Thaçi: Ndërmarrja diplomatike më serioze e SHBA-së në Ballkan
Kosova & Rajoni 12:36 - 7 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Thaçi: Ndërmarrja diplomatike më serioze e SHBA-së në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur mirënjohje për Shtete e Bashkuara të Amerikës për, pasi siç ka thënë “gjithmonë i kanë qëndruar pranë qytetarëve të...

“Nuk do tronditet vetëm politika”/ Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Ja çfarë pritet të ndodhë në tetor
Opinione 22:44 - 6 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Ngjela zbulon prapaskenat: Trump do të hakmerret nëse ndodh kjo gjë!

Avokati i njohur Spartak Ngjela, ka bërë një analizë të gjatë të marrëveshjes Kosovë-Serbi në prani të Presidentit të SHBA-së, rolit të Trumpit, por edhe asaj...

Foto-Pas marrëveshjes, Trump i dhuron Vuçiç “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”
Kosova & Rajoni 13:51 - 5 Shtator, 2020

“Nuk ka njohje reciproke”/ “Shpërthen” Vuçiç: Marrëveshjen e bëmë me SHBA, jo me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar në një intervistë se marrëveshja është lidhur me SHBA-në dhe jo me Kosovën.Vuçiç thotë se palët kanë nënshkruar pika të...

Marrëveshja Kosovë-Serbi prek edhe Shqipërinë/ Fuga tregon elementin më kyç
Politikë 13:32 - 5 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi prek edhe Shqipërinë/ Fuga tregon elementin më kyç

Marrëveshja ekonomike e firmosur nga Kosova dhe Serbia me bekimin e presidentin e SHBA-ve Donald Trump, kërkon që dy shtetet të realizojnë një studim fizibiliteti për...

Grenell dhe O’Brien: Marrëveshja është produkt i një pune të gjatë dhe të vështirë
Kosova & Rajoni 23:03 - 4 Shtator, 2020

Grenell dhe O’Brien: Marrëveshja është produkt i një pune të gjatë dhe të vështirë

Në një konferencë për media të mbajtur në Shtëpinë e Bardhë, pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike, këshilltari i Sigurisë Kombëtare dhe nikoqiri...

"Ndalimi i koalicioneve qëndrim neo-diktatorial i Ramës"/ PAA thirrje SHBA dhe BE
Politikë 20:26 - 4 Shtator, 2020

Arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi/ PAA: Mirënjohje SHBA dhe Presidentin Trump për ndikimin pozitiv

Partia Agrare Ambientaliste ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë sot në Uashington. PAA shpreh mirënjohje për SHBA dhe Presidentin Trump për ndikimin...

Faleminderit Amerikë!/ Edith Harxhi përshëndet marrëveshjen historike mes Kosovës dhe Serbisë
Politikë 18:17 - 4 Shtator, 2020

Faleminderit Amerikë!/ Edith Harxhi përshëndet marrëveshjen historike mes Kosovës dhe Serbisë

Ish-anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Edith Harxhi ka përshëndetur nëshkrimin e marrëveshjes historike mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Marrëveshja e arritur e cila është...

Nënshkruhet marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë
Kosova & Rajoni 17:56 - 4 Shtator, 2020

Nënshkruhet marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë. Marrëveshja është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, me ndërmjetësimin e SHBA. Gjatë kësaj ceremonie i pranishëm ka qenë presidenti amerikan,...

“Matrapaz kufijsh nga Shqipëria deri në Kosovë”/ Vasili liston “rekordet” e kryeministrit
Politikë 18:04 - 3 Shtator, 2020

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Vasili i hakërrehet Ramën: Kryeministër mediokër, ç’thotë sot s’e thotë nesër

Ish kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet soiale, pas deklaratave të kryeministrit Rama sot nga Vlora i cili tha se...

Hoti 100 ditë si kryeministër/ E kthyem Kosovën në rrugën e integrimit euro-atlantik
Kosova & Rajoni 16:08 - 3 Shtator, 2020

Hoti flet para takimit në Shtëpinë e Bardhë/ Marrëveshja për ekonomi, një hap drejt njohjes reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se me Serbinë nuk bëhet asnjë diskutim tjetër, përveç se për njohje reciproke. “Unë besoj që marrëveshja e sotme...

Foto-“Perla” e radhës/ Kreu i Republikës së re kapet “mat”
Politikë 08:31 - 28 Gusht, 2020

Profesori bën deklaratën e fortë/ Marrëveshja e detit antishqiptare, Bashën e pret burgu

Kryetari i Partisë Shpresa Demokrate, Profesor Pëllump Gani Pilinçi, ka reaguar në lidhje me debatet për çështjen e kufirit detar me Greqinë. Profesor Pëllump Gani Pilinçi...

Majko përshëndet marrëveshjen në Maqedoninë e Veriut/ Shpresë për drejtimin e shqiptarëve
Politikë 09:42 - 19 Gusht, 2020

Majko përshëndet marrëveshjen në Maqedoninë e Veriut/ Shpresë për drejtimin e shqiptarëve

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për qeverinë e re, në Maqedoninë e Veriut. Në një postim në rrjetet sociale, Majko shkruan se kjo...

Tensionet me Greqinë/ Turqia kërkon dialog për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve
Kosova & Rajoni 19:46 - 12 Gusht, 2020

Tensionet me Greqinë/ Turqia kërkon dialog për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

Turqia dëshiron zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Greqinë përmes dialogut, ka thënë ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar. Tensionet mes dy anëtarëve të NATO-s janë rritur...

Marrëveshja e 5 qershorit/ Paralajmëron Marku: Rreziku është i madh
Politikë 18:05 - 25 Korrik, 2020

Marrëveshja e 5 qershorit/ Paralajmëron Marku: Rreziku është i madh

Pedagogu dhe analisti Mark Marku, pretendon se mazhoranca po tentonte të sabotonte marrëveshjen e 5 qershorit dhe miratimin e saj e sheh si gjë të mirë....

“Nuk ka kuptim që votat t’i numërojnë tre çakejtë”/ Patozi kërkon depolitizimin e administratës
Politikë 18:12 - 24 Korrik, 2020

“Nuk ka kuptim që votat t’i numërojnë tre çakejtë”/ Patozi kërkon depolitizimin e administratës

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi e ka cilësuar si të padobishëm votimin e marrëveshjes së 5 qershorit. Në një prononcim për Euronews Albania, Patozi tha...

Bizneset në krizë nga pandemia/ PPA i kërkon qeverisë të miratojë me urgjencë paketën e tretë ekonomike
Politikë 18:25 - 23 Korrik, 2020

Marrëveshja e 5 qershorit/ Duka: Koha të fillojë organizimi i partive për zgjedhje

Agron Duka i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA) ka vlerësuar votimin e sotëm në Kuvend të marrëveshjes së 5 qershorit, që u “bekua” edhe nga ndërkombëtarët. Në...