Connect with Us

All posts tagged "marku"

Showbizz 21:28 - 10 Maj, 2020

Rudina Dembacaj zbulon shkuesin VIP që e njohu me Markun/ I kam borxh një palë këpucë

Moderatorja Rudina Dembacaj ka folur me detaje për lidhjen me Mark Frrokun dhe si u njoh me të. Rudina shprehet se shkak i njohjes me Markun,...

Politikë 22:54 - 17 Dhjetor, 2019

Ligji për mediat/ Marku: AMA shndërrohet në gjykatë dhe institucion censure

Analisti Mark Marku ka komentuar projektligjin për mediat dhe ndryshimet që i janë bërë. Marku shprehet se këto ndryshime sjellin vetëm censurë, pasi AMA sipas tij...

Vetingu 13:11 - 12 Dhjetor, 2019

Dorëzoi detyren e Kryeprokurores/ Zbulohet ku do të transferohet Arta Marku

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur pёr caktimin e përkohshёm tё prokurores Arta Marku si prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë. Vendimi i...

Politikë 11:06 - 12 Dhjetor, 2019

“Duhet të ulni kokën”/ Përplasje të forta në Komisionin e Medias, profesorët braktisin mbledhjen

Komisioni Parlamentar i Medias ka zhvilluar sot një seancë dëgjimore me profesorë të Fakultetit të Gazetarisë, për projektligjet e Qeverisë që njihen me emrin “paketa antishpifje”....

Politikë 10:57 - 12 Dhjetor, 2019

Plas sherri në Komisionin e Medias/ Mark Marku “përzë” Mirela Kumbaron

Mbledhja e sotme e Komisionit të Medias, ku po zhvillohet një seancë dëgjimore me përfaqësues nga Fakulteti i  Gazetarisë, për projektligjet e Qeverisë që njihen me...

Politikë 09:43 - 6 Dhjetor, 2019

“Njerëzit duan drejtësi”/ Olsian Çela merr çelësat e zyrës, mesazhi i prerë për prokurorët

Arta Marku i ka dorëzuar sot zyrtarisht Olsian Çelës, detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Olsian Çela u votua dje nga parlamenti me 101 vota pro, për...

Politikë 09:40 - 6 Dhjetor, 2019

Marku i dorëzon detyrën Çelës/  E lumtur që ia pasoj shokut tim të klasës

Një ditë pas votimit nga parlamenti, Çela ka mbërritur sot në Prokurorinë e Përgjithshme ku ka marrë detyrën nga Arta Marku, e cila drejtoi për 2...

Politikë 12:04 - 22 Nentor, 2019

Gara për Kryeprokuror/ KLP njofton Kuvendin për renditjen e kandidatëve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë i ka nisur sot Kuvendit të Shqipërisë, listën me renditjen e kandidatëve për  Prokuror    të Përgjithshëm. Në garën për Kryeprokuror, KLP...

Politikë 13:56 - 14 Nentor, 2019

Gara për Kryeprokuror/ Zbulohet sondazhi që Marku dorëzoi në KLP  

Pak ditë para se Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përpilonte listën përfundimtare të kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, Arta Marku ka dorëzuar një dokument të...

Politikë 13:50 - 14 Nentor, 2019

Deklarata “bombë”/ Marku pranon se Rama e pengoi të hetojë?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka komentuar deklaratat e djeshme të Kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku e cila në intervistën para KLP-së, tha se nuk...

Politikë 13:03 - 14 Nentor, 2019

Nga kreditë tek patundshmëritë/ Pasuria e tre kandidatëve për Kryepokuror

Gara për Prokuror të Përgjithshëm, tashmë ka hyrë në fazën finale. Ditën e djeshme Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi intervistat me tre kandidatët, përkatësisht Arta...

Politikë 11:36 - 14 Nentor, 2019

KLP bën renditjen e kandidatëve/ Ja kush kryeson garën për Kryeprokuror

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë sot renditjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Mësohet se KLP ka renditur të parin prokurorin Olsian Çela, e...

Politikë 11:05 - 13 Nentor, 2019

25 milion dollarë dëm shtetit/ Anëtarja e KLP-së “kryqëzon” Markun

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon sot intervistat me kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm. E para është intervistuar Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku,...

Politikë 10:56 - 13 Nentor, 2019

A do të mund të qëndrojë larg presionit të politikës?/ Marku justifikohet me Kajmakun  

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku është intervistuar sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në lidhje me garën për drejtimin e organit qendror të...

Politikë 10:01 - 13 Nentor, 2019

Arta Marku gënjen KLP/ Justifikon dështimet me udhëzime

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon sot intervistat me kandidatët për postin e Kryeprokurorit. Kandidati i parë që po përgjigjet para KLP-së, është Prokurorja e...

Kronika 10:33 - 12 Nentor, 2019

Gara për Kryeprokuror/ KLP miraton metodologjinë për përzgjedhjen e kandidatëve

Këshilli i Lartë i Prokurororisë në mbledhjen e sotme ka miratuar me 11 vota pro, metodologjinë orientuese për vlerësimin dhe renditjen e kandidatëve për Prokuror të...

Kronika 12:54 - 29 Tetor, 2019

Gara për kryeprokuror/ KLP zyrtarizon emrat e kandidatëve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot në mbledhjen e radhës e zhvilluar në sallën e mbledhjeve në Prokurorinë e Përgjithshme listën me emrat e...

“Hapja e PD propagandë”/ Bushati: Pati probleme me zgjedhjen e Bashës përballë Olldashit dhe listat
Politikë 22:17 - 30 Shtator, 2019

“Çfarë diference ka mes Ilir Metës dhe Arta Markut!”/ Nuk përmbahet Andi Bushati

“Ilir Meta është kthyer në një kukull qesharake të një regjimi që ka kapur çdo gjë!” Kështu u shpreh analisti  Andi Bushati i ftuar në emisionin...

Politikë 14:31 - 27 Gusht, 2019

PD publikon të tjera dokumente për Kajmakun/ Akuza të forta Arta Markut

Partia Demokratike vijon akuzat në drejtim të kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar...

Politikë 14:00 - 23 Gusht, 2019

Demaskohet Reforma në Drejtësi/ Marku dhe Prela përfshihen në skandal?

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar në media një ditë më parë, sipas...

Politikë 11:44 - 23 Gusht, 2019

Gjata “kryqëzon” Ramën, Ballukun dhe Markun/ Duhet të përgjigjeni për këtë pyetje

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike ka reaguar sot në lidhje me rastin e kryebashkiakut të Voprës, Agim Kajmaku, të cilin PD e akuzon se...

Kronika 08:26 - 23 Gusht, 2019

Zëri i Amerikës: Dibra refuzoi dosjen 184, polemika mbi hetimin e zgjedhjeve

Hetimet mbi dyshimet për manipulim dhe blerje të votave gjatë zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016, janë rikthyer në qendër të debateve, pas...

Politikë 14:10 - 22 Gusht, 2019

Basha plas “bombën”/ Dy “Katicat” e Ramës drejt vetëflijimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me vendimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda, e cila i shpalli moskompetencë për dosjen...