Connect with Us

All posts tagged "mark marku"

Politikë 17:15 - 18 Maj, 2020

“Vepruan si banditë”/ Markut nuk i del inati me Ramën e Veliajn: Vetëm ISIS ka shkatërruar veprat kulturore

Pedagogu Mark Marku tha mesditën e sotme se kryeministri Edi Rama i ka shpallur luftë demokracisë me shembjen e Teatrit Kombëtar. Marku deklaroi se vetëm ISIS...

Politikë 12:47 - 17 Maj, 2020

“Rama s’është më kryeministri i vendit”/ Marku pranon sfidën: Gangsterit do i përgjigjemi në të njejtën mënyrë

Pedagogu Mark Marku e cilëson si sfidë nga kryeministri Edi Rama shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar në orët e para të mëngjesit. Marku tha se...

Sociale 22:55 - 2 Maj, 2020

Mark Marku jep formulën/ Ja si mund të bëhen provimet online pa kopjuar

Një debat i gjerë gjatë kësaj kohe ka qenë edhe ai i mësimdhënies online dhe i kthimit të studentëve në auditore. Profesori Mark Marku tha mbrëmjen...

Politikë 22:37 - 2 Maj, 2020

Rikthimi i studentëve në auditore/ Mark Marku: Urdhri ka shkaktuar kaos, nuk na pyetën

Në qershor studentët do të rikthehen në auditore, por duket se ky vendim i ministrisë së arsimit është kundërshtuar nga pedagogët. Është pikërisht pedagogu Mark Marku...

mark marku sfidon ramen
Politikë 17:31 - 30 Prill, 2020

“Shifrat i prodhojnë si duan ata”/ Mark Marku shpërthen në akuza ndaj qeverisë

Pedagogu Mark Marku ka shpërthyer në akuza të forta ndaj qeverisë lidhur me numrin e të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri. Sipas Markut, shifrat prodhohen ashtu...

mark marku sfidon ramen
Politikë 17:51 - 7 Prill, 2020

“Platforma për leje dalje nuk funksionon”/ Marku kërkon mbështetje për mediat: Duhen ndihmuar

Pedagogu i gazetarisë Mark Marku tha se platforma E-Albania nuk funksionon për të marrë leje, ndërsa ka treguar edhe njëherë tentativat e tij për tu regjistruar....

Lajme 20:55 - 5 Prill, 2020

“Nesër do të dal pa leje nga shtëpia”/ Rebelohet Mark Marku, fton qytetarët të revoltohen

Pedagogu i fakultetit të gazetarisë Mark Marku është rebeluar dhe ka paralajmëruar se nesër do të thyejë karantinën dhe rregullat e vendosura nga qeveria për përhapjen...

Politikë 20:25 - 22 Shkurt, 2020

Meta tregon problemin e vërtetë/ Ja pse i ftoj qytetarët të dalin në shesh më 2 mars

Pedagogu Mark Marku deklaroi sot se presidenti ka të drejtë të protestojë më 2 mars me qytetarët, ndërsa akuzoi kyeministrin Edi Rama se po tenton të...

Politikë 19:43 - 22 Shkurt, 2020

Marku për tubimin e Metës/ “Shqipëria mund të shkojë në luftë civile për më pak se 24 orë”

Pedagogu Mark Marku ka dalë në krah të presidentit Ilir Meta dhe tubimin e thirrur për në datën 2 mars e ka cilësuar të ligjshëm. Ai...

Politikë 17:48 - 31 Janar, 2020

“Qeveria është vetë një KÇK”/ Mark Marku: Ligji i censurës do shkaktonte një dëm shumë të madh

Pegagogu i gazetarisë, Mark Marku e ka cilësuar tërheqjen e PS nga ligji për censurës ndaj medias si një truk për të gënjyer ndërkombëtarët, pasi Shqipëria...

Politikë 12:16 - 18 Dhjetor, 2019

Nga Artur Zheji tek Mark Marku/ Rama i sulmon hapur: E bëri vajzën tonë dashnore të ministrit

Me tone të ashpra ka folur kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit lidhur me kundërshtarët e ligjit të ri për mediat. Rama ka sulmuar nën...

Politikë 23:48 - 17 Dhjetor, 2019

S’përmbahet profesori i gazetarisë/ Marku-Ulqinit: Mos ha m*t të madh

Me debat të ashpër është shoqëruar emisioni i sotëm “Opinion”, mes deputetit socialist, Musa Ulqini, dhe analistit Mark Marku, profesor i gazetarisë në Universitetin shtetëror. Ulqini...

Politikë 17:31 - 13 Dhjetor, 2019

“Paketa Antishpifje kërcënon gjithë popullin”/ Marku: Këtu nuk ka as PS, as Kuvend, Rama vendos

Pedagogu Mark Marku, në mbrojtje të qëndrimit të tij solid për kundërshtimin e projektligjeve “Paketa Anti-shpifje” për median të propozuara nga Qeveria, është shprehur se këto...

Politikë 22:04 - 7 Nentor, 2019

Guxim apo turizëm?/ Mark Marku ironizon Lleshajn

Analisti Mark Marku ka ironizuar shown e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në aksionin për shpëtimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha nga ish kampet e ISIS-it....

Aktualitet 13:15 - 26 Qershor, 2019

“E mora në punë kur ishte i rrënuar dhe i paushqyer”/ Idajet Beqiri i nxjerr faturat Mark Markut

Kreu i Partisë së Unitetit Kombëtar, Idajet Beqiri, ka nxjerrë zbuluar profesorin Mark Marku, të cilin e shohim si analist në emisione politike. Reagimi i Beqiri...

Aktualitet 13:55 - 25 Qershor, 2019

 “Më dënoni edhe mua”/ Mark Marku i bashkohet nismës për të penguar zgjedhjet  

Pas karikaturistit Bujar Kapexhiu, i cili doli hapur kundër zgjedhjeve të 30 qershorit dhe tha se do t’i pengojë ato, një numër politikanësh dhe artitësh i...

Aktualitet 22:49 - 20 Maj, 2019

“Na kanë vënë pistoletën në kokë”/ Revoltohet Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha është përplasur në studion e emisionit “Opinion” më pedagogun e gazetarisë Mark Marku. Ky i fundit e akuzoi Hoxhën se bën avokatin e...

Aktualitet 11:09 - 26 Shkurt, 2019

“Shpërthen” Murrizi/ I përvishet keq Fevziut dhe Markut

Pas diskutimeve të mbrëmshme në emision “Opinion” të Blendi Fevziut, lidhur me deputetin demokrat i cili refuzoi të djegë mandatin e tij, ka ardhur reagimi i...

rames si del inati me mark markun
Aktualitet 16:07 - 15 Shkurt, 2019

Ramës nuk i del inati me Mark Markun/ Sulmon pedagogët

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me studentët dhe pedagogët në qytetin e Vlorës ka sulmuar pedagogët. Sipas tij, Mark Markët kanë frikë nga kontolli dhe verifikimi...

Fakulteti i Filologjise, studentet bojkotojne mesimin
Aktualitet 14:08 - 11 Shkurt, 2019

Pedagogu denoncon skandalin/ Si u kërcënuan nga policia

Pedagogu Mark Marku ka qënë i pranishëm sot në Komisionin Parlamentar për Median dhe mjetet e Informimit Publik. Pedagogu Mark Marku është shprehur se policia ka...

mark marku me pedagoget
Aktualitet 14:03 - 4 Shkurt, 2019

Presione pedagogëve/ Marku i përgjigjet Ramës

Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit, Mark Marku tha sot se ka raste të kërcënimeve të pedagogëve në disa fakulteteve. Në një komunikim me gazetarët pas mbarimit...

mark marku sfidon ramen
Aktualitet 22:03 - 2 Shkurt, 2019

Tre pyetjet/ Mark Marku sfidon kryeministrin Rama

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, ndaj pedagogut të Historisë dhe Filologjisë, Mark Markut gjatë një takimi me studentët dhe pedagogët në Universitetin e Mjekësisë, Marku...

Aktualitet 12:05 - 2 Shkurt, 2019

Rama “lan duart” para studentëve/ Sulmon ashpër pedagogët

Kryeministri Rama gjatë një takimi që po zhvillon sot me një grup studentësh tek konviktet e Mjekësisë, ka sulmuar ashpër pedagogët, të cilët në solidarizim me...