Connect with Us

All posts tagged "Marionetë"

Politikë 21:42 - 11 Janar, 2020

Urime zoti Marionetë!/ Kërtusha “përgëzon” Zazën pas fitores: Lutu të të mbajnë fijet

Kandidati që u tërhoq nga gara, për kreun e Partisë Socialiste të qarkut të Durrësit, Ardit Kërtusha, ka ironizuar fitoren e kreut të PS, Luan Zaza....

Kosova & Rajoni 19:09 - 4 Janar, 2020

Themeluesi i PD-së, letër Kadri Veselit/ “Mos u bëj si Lulzim Basha, që u pa gjithmonë si marionetë e Berishës”

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të PDK-se, Lirak Çelaj i është drejtuar me një letër të hapur kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, ku kërkon hapjen e...

ministri pandeli majko
Opinione 18:23 - 25 Dhjetor, 2019

Mashtrimi dhe zhgënjimi i madh me emrin Pandeli Majko

Nga Enver Bytyçi – Po çahen mediat e portalet prej kohësh për shkak të qëndrimeve kundër Kosovës të Edi Ramës dhe të bashkëpunimit të tij pa...

vendimi per ardit gjoklajn
Aktualitet 17:12 - 13 Shkurt, 2019

Marioneta e PS, “vrau” për së dyti Ardit Gjoklajn/ Për sa u shit gjyqtari Gerd Hoxha?

Gjyqtari që ka dhënë vendimin skandaloz për vrasjen e Ardit Gjoklaj, është gjyqtari që dënoi për shpifje kreun e PD -së Lulzim Basha. Pak ditë më...

Aktualitet 18:20 - 18 Dhjetor, 2017

Andi Bushati: Kryeprokurorja e re një marionetë e PS, e vërtetoi që sot

Analisti Andi Bushati, i ftuar në studion e televizionit News24, ka analizuar situatën aktuale politike në vend, ku Kuvendi votoi vetëm me votat e maxhorancës, dhe...