Connect with Us

All posts tagged "maqedonia e veriut"

“Kam një fëmijë”/ Djali që befasoi vajzat e Përputhen
Showbizz 16:37 - 13 Shkurt, 2021

“Kam një fëmijë”/ Djali që befasoi vajzat e Përputhen

Arsim Abdyli është një tjetër konkurrent që i është bashkuar emisionit “Përputhen”. 28 vjeçari vjen nga Maqedonia e Veriut dhe jeton në Zvicër. Arsimi është rikhtyer...

Maqedonia e Veriut merr 200 mijë vaksina nga Kina/ Osmani: "Menaxhimi i pandemisë të mbahet larg elementit gjeopolitik "
Aktualitet 21:49 - 9 Shkurt, 2021

Maqedonia e Veriut merr 200 mijë vaksina nga Kina/ Osmani: “Menaxhimi i pandemisë të mbahet larg elementit gjeopolitik “

Maqedonia e Veriut do të marrë 200.000 mijë vaksina nga Kina kundër Covid-19. Në një intervistë për gazetarin Lutfi Dervishi në emisionin Përballë, ministri i Punëve...

Integrimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE/ Osmani: "Shkëputja e dy vendeve do të kishte pasoja rajonale"
Aktualitet 21:41 - 9 Shkurt, 2021

Integrimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE/ Osmani: “Shkëputja e dy vendeve do të kishte pasoja rajonale”

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani thotë se shkëputja e dy vendeve në procesin e anëtarësimit me Bashkimin Evropian do të...

Maqedonia e Veriut do të blejë vaksina kineze "Sinofarm"
Kosova & Rajoni 19:13 - 8 Shkurt, 2021

Maqedonia e Veriut do të blejë vaksina kineze “Sinofarm”

Maqedonia e Veriut vendosi të blejë vaksina kineze të prodhuesit Sinofarm për ta filluar procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe e nënshkroi...

Politikë 10:53 - 5 Shkurt, 2021

Xhaçka pret homologun e maqedonas/ Janë përmbushur kushtet për miratimin e kornizës negociuese

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mirëpriti në një takim homologun e saj, Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmanin. Ministrja...

Shërbeu për 48 vite me radhë si pneumologe/ Humb betejën me koronavirusin një tjetër mjeke
Kosova & Rajoni 13:17 - 30 Janar, 2021

Shënohet viktima e parë nga virusi britanik në Maqedoninë e Veriut

Dy raste të reja të variantit britanik të coronavirusit janë zbuluar në Maqedoninë e Veriut. Lajmi u bëi ditur nga mjeku Goran Kungulovski nga Laboratori për...

Mutacioni i ri i Covid/ Specialisti i iSHP ngre alarmin: Po prek moshat e reja
Kosova & Rajoni 19:46 - 26 Janar, 2021

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen mbi 400 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 2518 testime. Nga këto testime, bëhet me dije...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 19:38 - 22 Janar, 2021

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 14 viktima

Maqedonia e Veriut ka kryer 1 854 testime për Covid-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 307 persona kanë rezultuar pozitivë. Instituti i Shëndetit...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 6 viktima
Kosova & Rajoni 19:24 - 17 Janar, 2021

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 6 viktima

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1530 testime për koronavirus, prej të cilave 190 raste kanë rezultuar pozitivë. Gjithashtu në 24...

"Greqia kishte dy 'patate të nxehta'"/ Bushati: Shqipëri luajti rol në afrimin me Shkupin
Politikë 22:31 - 11 Janar, 2021

“Greqia kishte dy ‘patate të nxehta'”/ Bushati: Shqipëri luajti rol në afrimin me Shkupin

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, doli mbrëmjen e sotme për rolin e shqipërisë në disa prej çështejeve të nxehta në Greqi. Bushati tha se shqipëria ka...

I vendosën tritol makinës së biznesmenit/ Arrestohen tre persona
Kronika 13:48 - 7 Janar, 2021

Tentoi të kalonte 32 kilogram kanabis në Maqedoni/ Arrestohet pas pesë muajsh 41 vjeçari

Pas 5 muajsh në kërkim, policia ka vënë në pranga 41 vjeçarin me iniciale L.A banues në Pogradec. Ky i fundit së bashku me një tjetër...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 21:43 - 30 Dhjetor, 2020

Bilanci në 24 orë/ Ja sa raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2366 testime ndërsa janë regjistruar 493 raste. Kobnkretisht shpërndarja është...

Shërbeu për 48 vite me radhë si pneumologe/ Humb betejën me koronavirusin një tjetër mjeke
Kosova & Rajoni 19:15 - 29 Dhjetor, 2020

Bien shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Ja sa raste u regjistruan në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut, tani e një javë, po shënon rënie të numrit të të infektuarve me COVID-19, por edhe të viktimave nga kjo sëmundje. Ministria e...

Arrestohen tetë persona në Maqedoninë e Veriut/ Dyshohen si anëtarë të ISIS-it
Kosova & Rajoni 19:26 - 28 Dhjetor, 2020

Arrestohen tetë persona në Maqedoninë e Veriut/ Dyshohen si anëtarë të ISIS-it

Në Maqedoninë e Veriut, autoritetet thanë se kanë arrestuar tetë persona, që sipas tyre janë pjesëtarë të organizatës terroriste ISIS. Autoritetet e rendit thanë se personat...

Blog 12:05 - 27 Dhjetor, 2020

Zgjerimi i BE në Ballkan, po pengohet nga “epidemia” e vetove

Nga Orhan Dragaš “Euractiv” Maqedonasit janë njerëz emocionalë, dhe ndoshta e kishin të vështirë që ta përballonin “stuhinë” e emocioneve të ndryshme, ndaj së cilave u...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 20:49 - 17 Dhjetor, 2020

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit

Nga 2347 teste të bëra në Maqedoninë e Veriut, 657 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se në Shkup janë shënuar 323 raste të reja,...

Bota 13:18 - 10 Dhjetor, 2020

Ende shpresë për integrimin/ Gjermania bën përpjekjet e fundit për zhbllokimin e procesit, 3 opsionet që pritet të diskutohen në Bruksel

Ndonëse formalisht nuk është në agjendën e samitit të Bashkimit Evropian, procesi i zgjerimit pritet që të diskutohet në margjinat e samitit që mbahet të enjten...

Maqedonia e Veriut në tension/ Humbin jetën 8 të infektuar, regjistrohen 94 raste të reja
Kosova & Rajoni 21:16 - 6 Dhjetor, 2020

Ulet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/ Më shumë të shëruar se raste të reja

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 659 raste të reja me Covid-19 nga 1715 teste të kryera. Sa i përket numrit...

Studimi shpresëdhënës/ Ata që kalojnë Covid, fitojnë imunitet të përhershëm
Kosova & Rajoni 15:39 - 6 Dhjetor, 2020

Pandemia e koronavirusit/ Rritet shkalla e varfërisë në Maqedoninë e Veriut

Pandemia e koronavirusit ka rritur shkallën e varfërisë në Maqedoninë e Veriut. Sipas të dhënave të Entit të Statistikës, rreth 455 mijë persona jetojnë nën pragun...

Pandeia globale/ Si vaksinohen më shumë se 7 miliardë njerëz kundër COVID-19?
Kosova & Rajoni 22:50 - 4 Dhjetor, 2020

Vaksina anti-Covid/ Ja kur pritet të marrë dozat e para Maqedonia e Veriut

E gjithë vëmendja në këto momente të vështira për të gjithë botën, është drejtuar nga vaksina anti-Covid. Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka dhënë një dartë...

“Kontakt sy më sy”/ Ramaniset drejt SHBA për të sjellë vaksinën anti COVID në Shqipëri
Politikë 22:07 - 3 Dhjetor, 2020

Rama e pranon/ Për Maqedoninë e Veriut nuk ka pengesa për negociatat, kushti për Gjykatën Kushtetuese i padrejtë

Kryeministri Edi Rama ka pranuar që Holanda është bërë pengesë për hapjen e negociatave vetëm me Shqipërinë dhe jo për Maqedoninë e Veriut. Në “Politikon”, Rama...

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 33 viktima
Kosova & Rajoni 20:27 - 2 Dhjetor, 2020

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 33 viktima

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka përditësuar shifrat e Covid-19. Mësohet se në 24 orët e fundit janë bërë 2564 testime, ndërsa janë regjistruar...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orë
Kosova & Rajoni 19:25 - 1 Dhjetor, 2020

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orë

Maqedonia e Veriut ka kryer 3012 testime, nga të cilat 1242 persona kanë rezultuar pozitive. Gjithashtu mësohet se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Me shume postime