Connect with Us

All posts tagged "maqedoni"

Votime nën masat anit-Covid/ Podujeva dhe Mitrovica e Veriut zgjedhin sot kryekomunarët e rinj
Kosova & Rajoni 08:26 - 29 Nentor, 2020

Votime nën masat anit-Covid/ Podujeva dhe Mitrovica e Veriut zgjedhin sot kryekomunarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi,...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Rekord viktimash dhe mbi 1000 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 22:44 - 28 Nentor, 2020

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Rekord viktimash dhe mbi 1000 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka publikuar të dhënat e fundit lidhur me COVID-19. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.022...

Tre Ministrat e Jashtëm shqiptarë zotohen për projekte të përbashkëta
Politikë 16:11 - 28 Nentor, 2020

Tre Ministrat e Jashtëm shqiptarë zotohen për projekte të përbashkëta

Tre Ministrat e Jashtëm të rajonit, Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, ai i Shqipërisë, Gent Cakaj dhe ministri i Jashtëm shqiptar i...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1.100 raste të reja në 24 orë, regjistrohen edhe 25 viktima
Kosova & Rajoni 22:48 - 21 Nentor, 2020

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1.100 raste të reja në 24 orë, regjistrohen edhe 25 viktima

Në Maqedoninë e Veriut edhe të shtunë janë regjistruar shifra të larta të viktimave dhe të infektuarve me koronavirusin e ri, që shkakton sëmundjen COVID-19. Ministria...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1400 të infektuar dhe 21 viktima në 24 orë
Kosova & Rajoni 18:43 - 18 Nentor, 2020

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1400 të infektuar dhe 21 viktima në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka publikuar të dhënat e fundit lidhur me COVID-19. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.406...

Bullgaria "nuk lëshon pe" për hapjen e negociatave mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut
Bota 08:55 - 18 Nentor, 2020

Bullgaria “nuk lëshon pe” për hapjen e negociatave mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut

Bullgaria bllokon hapjen e negociatave mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut për shkak të një grindjeje lidhur me interpretimin historik. Bullgaria nuk mund ta miratojë vendimin,...

Tërmetet shkundin Maqedoninë/ Masivi shkëmbor bie nga mali dhe bllokon rrugën
Kosova & Rajoni 16:49 - 11 Nentor, 2020

Tërmetet shkundin Maqedoninë/ Masivi shkëmbor bie nga mali dhe bllokon rrugën

Dy tërmete të fuqishme kanë shkundur sot Maqedoninë e Veriut. I pari ishte me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter, kurse tjetri i pasdites, kishte një magnitudë...

Aktualitet 06:46 - 11 Nentor, 2020

Tërmet i fortë në Maqedoninë e Veriut/ Shkundet edhe Tirana

Një tërmet i fortë ka goditur Republikën e Maqedonisë së Veriut mëngjesin e sotëm. Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë i shkallës Rihter është ndjerë edhe në...

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ Konfirmohen 1,285 të infektuar dhe 14 viktima brenda 24 orëve
Kosova & Rajoni 23:12 - 7 Nentor, 2020

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ Konfirmohen 1,285 të infektuar dhe 14 viktima brenda 24 orëve

Maqedonia e Veriut ka regjistruar numër rekord të infektuarish me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë ditës së...

Covid-19 është duke shkaktuar tek të prekurit një varg sëmundjesh kardiake
Kosova & Rajoni 19:32 - 6 Nentor, 2020

Shteti fqinj në ankth nga koronavirusi/ Mbi 1100 raste dhe 12 viktima në 24 orë

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1128 raste të reja me Covid-19 nga 3082 teste të bëra në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë së...

Shifra rekord të infektuarish në shtetin fqinj/ Regjistrohen edhe 22 viktima
Kosova & Rajoni 20:39 - 4 Nentor, 2020

Shifra rekord të infektuarish në shtetin fqinj/ Regjistrohen edhe 22 viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar numër rekord të infektuarish me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 3 211...

Dosja e “Zogut të Tiranës”/ Rrëfehet balerina: Ja si u gënjeva
Kronika 13:36 - 4 Nentor, 2020

Dosja e “Zogut të Tiranës”/ Rrëfehet balerina: Ja si u gënjeva

Nga Elton Qyno Mashtrimi për një ditëlindje në Maqedoni, është kthyer në festë orgjie mes parukieres Anjeza Bena, dy vajzave, njëra balerinë dhe një personi me...

Holanda bllokon sërish Shqipërinë për negociatat/ Kushtet që nuk janë plotësuar ende
Politikë 22:11 - 1 Nentor, 2020

Holanda kundër negociatave me Shqipërinë/ Kushtet nuk janë plotësuar ende

Qeveria holandeze është pozicionuar swrish kundër Shqipërisë  për sa i përket hapjes së negociatave, duke e konsideruar të pamjaftueshëm progresin e bërë me reformat. Në letrën...

Rekord të infektuarish në shtetin fqinj/ Arrin në mbi një mijë numri i viktimave
Kosova & Rajoni 16:09 - 1 Nentor, 2020

Rekord të infektuarish në shtetin fqinj/ Arrin në mbi një mijë numri i viktimave

Vijojnë të jenë të larta shifrat e rasteve të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit ministria e shëndetësisë bën me...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Rekord viktimash dhe mbi 1000 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 20:05 - 31 Tetor, 2020

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ Konfirmohen 1,085 të infektuar dhe 12 viktima brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se brenda 24 orëve janë konfirmuar 1,085  raste të reja me Covid dhe 12 viktima. Të dhënat...

Covid-19 rëndon situatën në Maqedoninë e Veriut
Kosova & Rajoni 17:33 - 29 Tetor, 2020

Covid-19 rëndon situatën në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut regjistrohet numër rekord i të infektuarve me koronavirusin e ri: 870 persona. Ministria e Shëndetësisë flet për 14 viktima, duke e çuar...

Rekord i zi në Greqi/ 41 viktima dhe rreth 1500 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 18:57 - 21 Tetor, 2020

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ Regjistrohen 641 raste të reja me koronavirus dhe 12 të vdekur

Maqedonia e Veriutka regjistruar 641 raste të reja me koronavirus, 12 të vdekur dhe 233 të shëruar. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë deri tani të...

Rekord i zi në Greqi/ 41 viktima dhe rreth 1500 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 19:06 - 20 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Katër viktima, mbi 400 raste të reja me Covid-19

Vijon të mbetet shqetësuese situata në Maqedoninë e Veriut. Sipas autoriteteve vendase, gjatë 24 orëve të fundit janë konfimruar 408 raste të reja me koronavirus dhe...

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 177 raste të reja
Kosova & Rajoni 19:16 - 12 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 177 raste të reja

Vijon të mbetet shqetësuese situata në Maqedoninë e Veriut. Sipas autoriteteve vendase, gjatë 24 orëve të fundit nga 778 testime të kryera, janë konfirmuar pozitiv me...

Mbyllet reparti i Radiologjisë në Berat/ Infektohet mjeku, karantinohet i gjithë stafi
Kosova & Rajoni 17:14 - 7 Tetor, 2020

Shifra rekord të infektuarish në shtetin fqinj/ Shkon në 772 numri i viktimave

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të mërkurën 317 raste të reja me koronavirusin e ri nga testimi i 1,990 mostrave. Ky numër njëherësh paraqet shifrën më...

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 177 raste të reja
Kosova & Rajoni 17:18 - 6 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 8 pacientë, konfirmohen dhe 225 raste të reja

Vijon të mbetet shqetësuese situata në Maqedoninë e Veriut. Sipas autoriteteve vendase, gjatë 24 orëve të fundit nga 1 841 testime të kryera, janë konfirmuar pozitiv...

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko
Sociale 16:59 - 5 Tetor, 2020

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me të riun shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli. Kryeministri shkruan se shumë shpejt do ta shohim të mbështjellë me...

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 4 pacientë, konfirmohen dhe 162 raste të reja
Kosova & Rajoni 16:17 - 1 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 4 pacientë, konfirmohen dhe 162 raste të reja

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 162 të infektuar këtë të martë dhe katër të viktima nga nga Covid-19. Autoritetet shëndetësore në Maqedoni bëjnë me dije se ...