Connect with Us

All posts tagged "manjola kajana"

Kronika 15:11 - 2 Gusht, 2019

Pas përzgjedhjes nga KLP/ Kërkohet ‘koka” e prokurores së SPAK-ut

Komisioneri Publik, Florjan Ballhysa ka apeluar vendimine KPK-së , për prokuroren e Krimeve të Rënda dhe të përzgjedhurën për në SPAK, Manjola Kajana. Komisioneri Publik, gjatë...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Aktualitet 15:02 - 17 Korrik, 2019

Milionerë, gjobaxhinj dhe vegla të politikës/ Pazaret që ngritën SPAK-un

Dje, Këshilli i Lartë i Prokurorisë zbardhi emrat e prokurorëve të SPAK-ut. Ajo që bie në sy është se pjesë e kësaj liste janë prokurorë të...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 12:08 - 4 Shkurt, 2019

Nga “Nikita” tek SPAK-u/ Në filtër prokurorja Manjola Kajana

Në  procesin e Vettingut gjatë kësaj faze janë listuar prokurorët dhe gjyqtarët e Krimeve të Rënda, por edhe të Gjykataave të Apelit. Në këtë kuadër CNA.al...