Connect with Us

All posts tagged "manjani"

“Qeveria e infektuar me Covid ka zënë krevatin”/ Manjani tallet keq me Ramën
Politikë 11:13 - 8 Shtator, 2020

“Qeveria e infektuar me Covid ka zënë krevatin”/ Manjani tallet keq me Ramën

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar me ndryshimet në qeveri të paralajmëruara nga kryeministri Rama. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manjani shkruan se...

Listat e kandidatëve/ Manjani nuk kursehet ndaj Yuri Kim: Ç'punë i prishet ambasadës, dëmi i bëhet shqiptarëve
Politikë 12:25 - 22 Gusht, 2020

Skandalet qeveritare/ Manjani tregon si “krijohen histori” për të rritur kultin e udhëheqësit

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se zbulohen skandalet qeveritare zbulohen  si pasojë e luftës brenda...

“Çmendet” Manjani/ Shan komentuesit me libër shpie
Politikë 12:42 - 21 Gusht, 2020

“Çmendet” Manjani/ Shan komentuesit me libër shtëpie

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, disa komente të qytetarëve, që pretendon se i...

“Qeveria e infektuar me Covid ka zënë krevatin”/ Manjani tallet keq me Ramën
Politikë 15:25 - 31 Korrik, 2020

“Askush nuk mund të krenohet se ka shpikur rrotën”/ Manjani leksion opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka folur sot për situatën politike në vend, ndryshimet kushtetuese dhe marrëveshjet politike. Për ish-ministrin vendimmarrjet kanë...

“Kjo bëhet pa filluar loja, jo në mes apo në fund të saj”/ Ish-ministri leksion Ramës: Ky quhet ç'ekulibrim
Politikë 10:51 - 31 Korrik, 2020

“Kjo bëhet pa filluar loja, jo në mes apo në fund të saj”/ Ish-ministri leksion Ramës: Ky quhet ç’ekulibrim

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të kryeministrit, drejtuar ambasadorëve, ndërsa theksoi se çështjet e...

Listat e kandidatëve/ Manjani nuk kursehet ndaj Yuri Kim: Ç'punë i prishet ambasadës, dëmi i bëhet shqiptarëve
Politikë 22:14 - 29 Korrik, 2020

“Nuk kam pritshmëri nga Yuri Kim”/ Manjani: Pres që Rama ta çojë deri në fund këtë marrëzi

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora news tha se pret që Rama ta cojë deri në fund nismën e tij...

“Qeveria e infektuar me Covid ka zënë krevatin”/ Manjani tallet keq me Ramën
Politikë 21:24 - 29 Korrik, 2020

“Nuk është drejtësi, por hakmarrje e shtetit”/ Çfarë paralajmëron Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, në një intervistë për Ora news ka komentuar kërkesën e SPAK për arrestimin e dy ish-komisionerëve të vdekur. Për Manjanin, sistemi...

Listat e kandidatëve/ Manjani nuk kursehet ndaj Yuri Kim: Ç'punë i prishet ambasadës, dëmi i bëhet shqiptarëve
Politikë 20:14 - 28 Korrik, 2020

Amnistia fiskale/ Manjani kundër shtyrjes së projektligjit: Do investohen para pa hesap

Miratimi i projektligjit për Amnistinë Fiskale dhe penale i cili pritej të kalonte në Kuvend këtë të mërkurë është shtyrë për në shtator. Pas këtij lajmi...

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm
Politikë 15:39 - 28 Korrik, 2020

“Tjetër gjë pritej nga SPAK”/ Manjani: Me arrestime komisionerësh nuk kemi gjë në terezi

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se thuajse pas ccdo palë zgjedhjesh, Prokuroria ka arrestuar komisionerë. Sipas tij, vjedha e zgjedhjeve jo vetëm nuk u...

Listat e kandidatëve/ Manjani nuk kursehet ndaj Yuri Kim: Ç'punë i prishet ambasadës, dëmi i bëhet shqiptarëve
Politikë 16:24 - 27 Korrik, 2020

“Kur Rama ishte “dashnori” i të huajve”/ Manjani “zbulon” si e mori shumicën parlamentare me mashtrim

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka publikuar dhe rezultatin e zgjedhjeve të fundit parlamentare. Manjani kujton se...

Rama me maskë në Kuvend/ “Urdhëron” deputetët e opozitës: Vendoseni dhe ju
Politikë 11:05 - 20 Korrik, 2020

“Hashash dhe Covid”/ Ish-ministri i Ramës zbulon prapaskenat e përplasjeve politike

Ish-ministri i drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa komenton zhvillimet e fundit politike në vend, shkruan se gjithçka bëhet me qëllim sepse sipas tij...

 10 arsyet pse Rama nuk mund të flasë në emër të qytetarëve
Politikë 14:59 - 16 Korrik, 2020

Gjashtë pyetje për kryeministrin/ Ish-ministri “vë me shpatulla pas muri” Ramën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa komenton deklaratat e kryeministrit në parlament, thotë se ai që më parë nuk bënte asgjë pa...

Politikë 10:15 - 15 Korrik, 2020

“Më vjen të kyç gojën dhe ta shkul trurin”/ Manjani i revoltuar: Listat do mbushen me derdimenë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është revoltuar nga situata e krijuar për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Manjani thotë se kjo beteje parimore për sistemin e reformën...

Politikë 09:59 - 14 Korrik, 2020

Ish-ministri i Ramës zbulon prapaskenat e Reformës Zgjedhore/ Ja çfarë qëllimi ka kryeministri

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka komentuar debatet në lidhje me Reformën Zgjedhore, dhe hapjen e listave. Në një postim në rrjetet...

Ylli Manjani sulmon ndërkombëtarët, thirrje Bashës/ Për aq sa rrinë do bëjnë gjëma!
Politikë 20:25 - 2 Korrik, 2020

“Lajmi më gjigant”/ Manjani ironizon keq me Akademinë e Shkencave

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar sërish lidhur me shtimin e rasteve me Covid-19 në vendon tonë. Këtë herë ai vë në shënjestër Akademinë...

Lajme 15:12 - 30 Qershor, 2020

Ndarja nga jeta e mjekut/ Manjani: Një alarm i fortë, virusi është po aq agresiv

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mjekut Arjan Pushi. Manjani thekson se ky lajm është një alarm i fortë...

“Shqipëria në rrezik serioz”/ Ish-ministri i Ramës bën paralajmërimin e fortë: Jo mandat të tretë
Politikë 09:26 - 29 Qershor, 2020

“Shqipëria në rrezik serioz”/ Ish-ministri i Ramës bën paralajmërimin e fortë: Jo mandat të tretë

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka paralajmëruar se me qeverisjen e Edi Ramës, po rrezikohet lëvizja e lirë e shqiptarëve, një ndër...

Ylli Manjani sulmon ndërkombëtarët, thirrje Bashës/ Për aq sa rrinë do bëjnë gjëma!
Politikë 11:07 - 28 Qershor, 2020

“Ky është halli ynë më i madh”/ Ironia e Manjanit: Na është ulur…

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar me reagimet e shqiptarëve për garën presidenciale në SHBA. Manjani shkruan se hallin më të madh kanë se...

 “Nuk e kam pasur ndërmend por…”/ Pandeli Majko zbulon pse shiti shtëpinë
Politikë 10:18 - 24 Qershor, 2020

Ish-ministri i Ramës thirrje të fortë Pandeli Majkos/ Merr drejtimin e socialistëve

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani i ka drejtuar një thirrje të fortë ministrit për Diasporën, Pandeli Majko. Në një postim në rrjetet...

“Çmendet” Manjani/ Shan komentuesit me libër shpie
Politikë 11:47 - 23 Qershor, 2020

“Nuk i kanë punët mirë”/ Manjani e lëshon gojën dhe tregon reagimin e politikanëve: Legen, plehra, b***q

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka treguar reagimin e kolegëve të tij politikanë kur iu thua se ‘nuk i kanë punët mirë’. Sipas Manjanit ata pyesin...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “masakron” Ramën dhe Bashën/ Imponimi i “dy të këqijave” është vrasje
Politikë 15:05 - 20 Qershor, 2020

“Kjo është e pafalshme”/ Ish-ministri “kryqëzon” Ramën, nuk kursen as opozitën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa komenton situatën politike në vend nuk i ka kursyer kritikat në drejtim të kryeministrit Edi Rama...

Politikë 13:06 - 15 Qershor, 2020

Pas “Turit”/ Ish-ministri i Ramës zbulon “testin e ri të javës”

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me debatet e ditëve të fundit për personazhin “Turi”, në testin e Gjuhë-Letërsisë,...

Politikë 15:32 - 13 Qershor, 2020

Manjani zbulon “fajin” që kanë Basha, Vasili dhe Idrizi/ Ku ndryshojnë nga Rama, ligji që duhet pas dekriminalizimit

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa komenton situatën politike në vend, ka shigjetuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, nënkryetarin e LSI-së, Petrit...