Connect with Us

All posts tagged "Manja"

Mazhoranca kërkon ndryshime ligjore të Reformës në Drejtësi/ Manja tregon arsyen
Politikë 19:42 - 18 Mars, 2021

Mazhoranca kërkon ndryshime ligjore të Reformës në Drejtësi/ Manja tregon arsyen

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja ka folur mbi vendimin e mazhorancës për të ndryshuar disa ligje të reformës në drejtësi. Sipas tij, nuk synohet...

“E kam personale se ka jetuar disa vite me mamanë time”/ Ironia e Bushatit ndaj Manjës për Ramën
Politikë 22:50 - 16 Korrik, 2020

“E kam personale se ka jetuar disa vite me mamanë time”/ Ironia e Bushatit ndaj Manjës për Ramën

Deputeti socialist Ulsi Manja mbështet idenë e ndryshimit të kushtetutës, në të cilën do hiqej dorë nga koalicionet parazgjedhore mes partive. Në studion e “Open”, fjala...

Ulsi Manja: Nuk e shkelim marrëveshjen zgjedhore, prekim elemente të saj
Politikë 21:24 - 16 Korrik, 2020

Ulsi Manja: Nuk e shkelim marrëveshjen zgjedhore, prekim elemente të saj

Në emisionin “Open” në “Top Channel”, në panelin me të ftuar deputetët Ulsi Manja dhe Rudina Hajdari, debatin e ka hapur deputeti i PS-së, i cili...

“Ka pasur reflektim”/ Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Ilir Metës?
Politikë 14:43 - 11 Korrik, 2020

“Ka pasur reflektim”/ Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Ilir Metës?

“Unë nuk jam për të bërë spektale politike, por jam për ti garantuar të gjithë se deri në 24 korrik 2022 Presidenca do të jetë kështjellë...

Shkarkimi i Metës/ Manja: Do ta peshojmë mirë politikisht
Politikë 21:45 - 22 Qershor, 2020

Shkarkimi i Metës/ Manja: Do ta peshojmë mirë politikisht

Deputeti i PS dhe kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, në një intervistë për ABC news, ka folur në lidhje me opinionet e Komisionit të...

Politikë 14:05 - 23 Janar, 2020

Ulsi Manja reagon pas publikimit të videos/ Lefter Alla duhet të shkarkohet…

Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja ndërsa ka folur në lidhje me videon e publikuar një ditë më parë nga gazetari Artan Hoxha, ku pretendohet se...

Politikë 13:05 - 23 Janar, 2020

Rilindja braktis kryebashkiakun/ Përgjegjësia është personale

Pas publikimit të një video nga gazetari Artan Hoxha, ku pretendohet se kryebashkiaku i Bulqizës shfaqet duke konsumuar kokainë, ka pasur reagime edhe nga socialistët. Disa...

Politikë 11:21 - 23 Janar, 2020

Debate në komisionin e Ligjeve/ Fino-Manjës: Po shkel rregulloren

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve, deputeti Bashkim Fino ka debatuar me kryetarin e Komisionit Ulsi Manja për zbatimin e rregullores. Fino: Zoti kryetar, zbato nenin...

Politikë 12:37 - 9 Nentor, 2019

“Intriga, luftë për pushtet, mosbesim dhe frikë”/ Zbulohen përplasjet në Rilindje

Partia Socialiste po përgatitet për organizimin e zgjedhjeve të brendshme. Dhe nëse shohim këtë foto të publikuar nga deputeti më i ri i kësaj force, Eljo...

Politikë 11:35 - 9 Nentor, 2019

Video-Nga thirrja e Xhafajt për ndjesë, te deklarata e Anastasit/ Si u bllokua KED

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, sa i takon...

Politikë 12:50 - 20 Shtator, 2019

Dënimi i Tahirit/ Vjen reagimi i parë nga PS

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, deputeti i PS-ës, Ulsi Manja ka komentuar vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për  ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri....

Politikë 10:47 - 18 Shtator, 2019

Hetimi i Metës përplas deputetët/ Debate në Komision

Mbledhja e sotme e Komisionit Hetimor për shkeljet e presidentit Ilir Meta, është shoqëruar me debate të forta mes deputetëve. Kreu i Ballit Kombëtar, deputeti Adriatik...

Politikë 13:33 - 26 Korrik, 2019

Zbulohet mashtrimi i Ulsi Manjës/ Si gënjeu për Gjykatën Kushtetuese

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa akuzon kreun e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manjën se ka gënjyer për afatet e konstituimit të Gjykatës Kushtetuese. “Ramaforma në...

Aktualitet 14:55 - 11 Korrik, 2019

Tërhiqet PS/ I hap rrugë arrestimit të deputetëve

Rreth një vit më parë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla propozoi ndryshimin e rregullores së Kuvendit, që bëntë të detyrueshme nga ana e...

Aktualitet 14:04 - 11 Korrik, 2019

“Shkeljet e Metës”/ Manja: Për tre muaj, raport përfundimtar në Kuvend

Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Ulsi Manja është shprehur sot se brenda tre muajve do të kenë një raport përfundimar,...

Aktualitet 12:25 - 9 Korrik, 2019

Plas sherri tek “Ligjet” për pallatin e Bashës/ Përplasen Manja dhe Fino

Mbledhja e sotme e Komisionit Parlamentar të Ligjeve, ku po raportonte Avokati i Shtetit, Artur Metani, është shoqëruar me debate të forta. Mësohet se shkak për...

Aktualitet 16:39 - 20 Nentor, 2018

Posti i Punëve të Brendshme/ Manja tregon pse nuk e dekretoi herën e parë Meta, Lleshin

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka folur në lidhje me dekretimin e Sandër Lleshit, si Ministër i Brendshëm nga Presidenti Ilir Meta. Në një...

Aktualitet 13:43 - 23 Tetor, 2018

E akuzoi për përfshirje në çështjen “Toyota Yaris”/ Manja bën gati padinë për Bashën

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka reaguar pas akuzave të kryedemokratit, Lulzim Basha, në lidhje me përfshirjen e tij në çështjen e “Toyota Yaris”....

Strasburgu u mbylli derën të shkarkuarve nga vettingu/Manja: Vendimi nuk ishte surprizë
Aktualitet 23:02 - 27 Shtator, 2018

Kërcënimi ndaj oficerit/ Manja: PD është kthyer në azil politik

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka reaguar në lidhje me ngjarjen e Fushë-Krujës, ku oficeri Emiljano Nuhu pretendon se është kërcënuar nga zyrtarë të...

Aktualitet 12:30 - 11 Shtator, 2018

Opozita bojkoton Komisionin e Ligjeve/ Por, Manja nuk harron të urojë deputetin demokrat

Ashtu si edhe ishte paralajmëruar më parë, opozita ka bojkotuar edhe sot punimet e komisioneve parlamentare. Por, edhe pse opozita nuk ishte e pranishme sot në...

Aktualitet 15:43 - 23 Korrik, 2018

“Gjuha arrogante nuk i shërben interesit publik”/ Pr.ligji për Magjistraturën “përplas” Ramën me Manjën

Pas deklaratave të deputetit socialist Ulsi Manja, i cili hodhi akuza të forta në drejtim të opozitës, ka reaguar nënkryetari i LSI-së, Luan Rama. Në një...

Aktualitet 12:25 - 23 Korrik, 2018

“Drejtësia në kolaps”/ Ulsi Manja sfidon hapur opozitën

Kreu i Komisionit të Ligjeve dhe deputeti i PS, Ulsi Manja, në një deklaratë për mediat jashtë sallës së parlamentit kërkoi konsensusin e opozitës për pr.ligjin...

Aktualitet 15:26 - 3 Korrik, 2018

“Ta gëzoni burgun me shëndet”/ Alibeaj, avokati i Ulsi Manjës?

Mbledhja e sotme e Komisionit të Ligjeve është shoqëruar me debate dhe përplasje mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës. Shkak për përplasjet në komision, është bërë...