Connect with Us

All posts tagged "mandate"

Politikë 20:35 - 4 Mars, 2020

Dule flet për gabimin e opozitës/ “Meta duhet ta kishte shpërndarë Parlamentin 1 vit më parë”

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, e ka cilësuar të drejtë paralajmërimin e presidentit, Ilir Meta, për shpërndarje të Parlamentit. Dule thotë se shpërndarja e Parlamentit është...

Politikë 22:43 - 27 Shkurt, 2020

“Më ka humbur interesi për Monikën”/ Meta: Do tregoj mesazhin që i dërgova kur më gënjeu

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se i ka humbur interesi për LSI-në dhe kryetaren e saj Monika Kryemadhi. Taksa është pyetur se më kë mendon...

Politikë 10:30 - 28 Janar, 2020

Rama ka rënë/ Për çfarë na duhen zgjedhjet?!

Pas uljes në pazar me kreun e qeverisë, dhe prej një viti në një betejë dështimesh të njëpasnjëshme, Luli dhë të tijtë e Republikës së re...

Politikë 21:15 - 23 Janar, 2020

Djegia e mandateve/ Berisha kritika të ashpra opozitës: Akt ekstrem, nuk arriti të realizonte qëllimet e veta, nuk diti…

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur ashpër kundrejt opozitës jashtëparlamentare për të cilën thotë se mori një vendim ekstrem, të paprecedent me djegien e mandateve. Sipas...

Politikë 22:11 - 10 Janar, 2020

Gati një vit nga djegia e mandateve/ PD-LSI do të marrin 600 milion lekë nga buxheti i shtetit

Edhe pse prej një viti janë jashtë parlamentit, PD dhe LSI do të marrin këtë vit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rreth 600 milionë lekë, për...

Politikë 16:50 - 1 Janar, 2020

Cila ishte lëvizja e bujshme që trazoi ujërat e politikës gjatë këtij viti

Viti 2019 do të mbahet mend si një vit “i zhurmshëm” përsa i përket politikës në vend. Ka pasur plot debate përplasje, akuza mes partive kryesore....

Aktualitet 12:27 - 4 Mars, 2019

Zyrtare/ LSI me deputetë të rinj në Kuvend

KQZ është mbledhur sot për t’u dhënë mandatet katër deputetëve, të cilët kanë qenë pjesë e listës shumëemërore nën siglën e LSI-së. Pas lënies së mandateve...

kulluri idiotesia me e madhe e 28 viteve te fundit
Aktualitet 17:48 - 25 Shkurt, 2019

Edvin Kulluri e thotë copë/ “ Me mandate pa mandate, ata janë Soros” 

Anëtari i  Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka shënjestruar opozitën  edhe mazhorancën. Kulluri këtë e ka bërë  duke iu...

koka kunder kryemadhit
Aktualitet 19:05 - 20 Shkurt, 2019

Kryemadhi dhe deputetët e LSI firmosin djegien e mandateve/ Mungon Koka

Djegies së mandateve të propozuar nga Partia demokratike iu bashkua edhe LSI-ja dhe deputetët e saj përveç Lefter Kokës i cili kishte paralajmëruar që nuk do...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 13:14 - 19 Shkurt, 2019

Zëvendësojnë deputetët e LSI në Kuvend/ Zbardhen emrat e kandidatëve

Lëvizja Socialiste Për Integrim, është partia e fundit opozitare e cila, dje iu bashkua PD dhe aleatëve të saj, për djegien e mandateve. Ndonëse në LSI...

Aktualitet 22:31 - 18 Shkurt, 2019

Luan Rama zbulon pse po djegin mandatet e gjakut

Nënkryetari LSI-së Luan Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” ka folur rreth vendimit të marrë nga opozita e bashkuar për djegien e mandateve. Ai...

Aktualitet 11:37 - 18 Shkurt, 2019

Kush janë deputetët e PD kundër djegies së mandateve

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur sot për të shqyrtuar propozimin e kreut të PD Lulzim  Basha për djegien e mandateve. Vetë zyrtarisht zyra e...

biba sqaron mandatet
Aktualitet 18:43 - 17 Shkurt, 2019

Denar Biba sqaron çfarë parashikon ligji për djegien e mandateve

Ish-kreu i KQZ Denar Biba në një postim në rrjetet sociale ka shpjeguar se çfarë parashikon ligji për propozimin e bërë nga kryetari i PD-së për...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:37 - 17 Shkurt, 2019

Basha kërkoi djegien e mandateve/ Reagon LSI

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat ditën e sotme deklaroi propozimin e tij për të djegur mandatet. Menjëherë pas kësaj deklarate ka...

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana
Aktualitet 13:18 - 9 Shkurt, 2019

Akuza e Çamëve/ Rama na vodhi dy mandate

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Tiranë. Idrizi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për vjedhje të votave në...

Aktualitet 15:24 - 25 Nentor, 2018

Mungesa në Parlament/ Duka kundër djegies së mandateve

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një prononcim për CNA.al ka folur nëse opozita do t’i djegë mandatet apo nëse do të zgjedh rrugën...

deputet i opozites se bashkuar
Aktualitet 14:53 - 25 Nentor, 2018

Bojkoti opozitës/ Shehi kundër Mediut

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar dhe deputeti Dashamir Shehi, tha për CNA.al se do të ishte qesharake nëse bojkoti ndërpritet tani, ndërkohë që ende nuk...

Aktualitet 14:37 - 25 Nentor, 2018

Djegia e mandateve/ Mediu kundër bojkotit

Aletatët e Bashës shprehen mbeten të ndarë përsa i përket vendimit për t’u rikthyer në parlament apo për të vazhduar bojkotin, deri në një vendim ekstrem...

nard ndoka ultimatum edi rames
Aktualitet 18:23 - 21 Nentor, 2018

Nard Ndoka kundër Mediut/ Të djegim mandatet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe aleati i Lulzim Bashës ka dalë kundër këtij të fundit, pasi është shprehur se opozita duhet të jetë në...

Aktualitet 13:37 - 18 Nentor, 2018

Vettingu i politikanëve kusht i Bashës për rikthimin në parlament

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë takimit me banorët e qytetit të Beratit ka deklaruar se opozita nuk kthehet në Kuvend, pa u bërë Vettingu...

Aktualitet 19:16 - 18 Dhjetor, 2017

A do t’i djegin mandatet deputetët e PD?/ Përgjigjet Flamur Noka

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ndërsa ka komentuar protestën e ditës së sotme dhe procesin e zgjedhjes së KryeProkurores, Arta Marku, ka folur ndër të...

Aktualitet 20:59 - 9 Gusht, 2017

Erion Veliaj zbulon “sekretin”/ Kur do të largohet nga posti i kryetarit të Bashkisë së Tiranës?

Në vijim të bisedës së tij në studion e ABCNews, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar edhe një “sekret”. Duke folur për investimet që ka...

Aktualitet 13:26 - 26 Maj, 2017

Analiza e plotë/Ja sa vota vlen një mandat deputeti në çdo qark të Shqipërisë

CityNews sjell një projeksion se sa vota shkon një mandat deputeti në të gjitha qarqet e vendit, duke pasur parasysh pjesëmarrjen e vitit 2009,  vitit 2013...