Connect with Us

All posts tagged "mandat"

Rama premton publikisht/ “Do largohem nëse…”
Politikë 22:16 - 22 Prill, 2021

Rama premton publikisht/ “Do largohem nëse…”

Kryeministri Edi Rama ka premtuar mbrëmjen e sotme se do të largohet nga drejtimi i Partisë Socialiste, nëse nuk merr 71 mandate. Teksa ishte i ftuar...

Politikë 12:48 - 21 Prill, 2021

Peleshi: Së bashku të bindur drejt fitores, LSI nuk merr mandat në Korçë

“LSI nuk merr mandat në Korçë dhe në shumë qarqe të vendit” kështu është shprehur drejtuesi politik i qarkut të Korçës për Partinë Socialiste. Në takimin...

Shit-blerja e votave/ Rama: LSI mollë e kalbur, kancer që ka infektuar edhe PS-në
Politikë 08:55 - 21 Prill, 2021

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: Rritet me 36.4% paga minimale, nga 22 në 30 mijë lekë

Teksa na ndajnë edhe 4 ditë nga zgjedhjet parlamentare kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të...

Politikë 20:32 - 20 Prill, 2021

“Qeveria Rama vetëm ka vjedhur dhe mashtruar”/ Igli Cara akuza kryeministrit

Kandidati i PD-së për Durrësin, Igli Cara ka folur për zgjedhjet duke treguar programin e PD-së nëse del fituese në 25 Prill. Sipas tij, Qeveria e...

“Sulmet politike do rriten”/ Mëhilli: Nuk besoj se do ketë surpriza
Politikë 19:34 - 16 Prill, 2021

“Opozita duhet të rritet në fushatë”/ Mëhilli: Një ose dy mandate mund të ndryshojnë në momentin e fundit

Ish-zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, ka bërë një analizë të situatës politike, në kohën kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit....

Peleshi nga Korça/ Mandati i tretë, mandat i ekonomisë, punësimit dhe shanseve të mëdha
Politikë 11:06 - 15 Prill, 2021

Peleshi nga Korça/ Mandati i tretë, mandat i ekonomisë, punësimit dhe shanseve të mëdha

Pas investimeve të kryera gjatë këtyre viteve tani është radha që turizmi, bujqësia, agropërpunimi dhe teknologjia të jenë katër drejtimet mbi të cilat do ta mbështesim...

Politikë 19:06 - 14 Prill, 2021

Myslim Murrizi synon një mandat në Fier/ Bujar Çela: Do i heqë vota PD, nuk e arrin dot qëllimin

Qytetarët shqiptarë në zgjedhjet e 25 prillit, përveç partive tradicionale, do të kenë përballë tyre një sërë partish të reja, të cilat janë shgprehur optimist se...

Politikë 11:15 - 10 Prill, 2021

Nuk e mbyll dot mandatin tim pa bërë rrugën e Belshit/ Balla: Nuk iki dot…

Drejtuesi politik i PS, në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka qenë sot në Librazhd, në vijim të fushatës elektorale. Balla deklaroi se nuk mbyll dot...

Basha: Nëse s’mbaj zotimet, nuk kërkoj mandat të dytë
Politikë 23:03 - 5 Prill, 2021

Basha: Nëse s’mbaj zotimet, nuk kërkoj mandat të dytë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është zotuar mbrëmjen e sotme se nuk do të kërkojë mandat të dytë si kryeministër, po nuk mbajti premtimet brenda...

Politikë 11:22 - 31 Mars, 2021

Pas 8 vitesh në pushtet/ Rama premton ujë të pijshëm 24 orë

Kryeministri Edi Rama bashkë me deputetin Ilir Beqja inspektuan punimet e ujësjellësit të ri në bashkinë e Vaut të Dejës, ku premtoi se në mandatin e...

Politikë 15:11 - 27 Mars, 2021

“Të na shkojë fushata mbarë”/ Veliaj në një mendje deputeten: Do i them edhe unë gruas të bëjmë të dytin

Gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë për Tiranën, ku takimi udhëhiqej nga kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, Ermonela Felaj e cila kandodon nën siglën e PS-së,...

Skandali me çështjen “Babale”/ Salianji “bëhet trim”: Nuk më ndal asgjë, jam regjistruar në KQZ
Politikë 09:10 - 25 Mars, 2021

Video-Skandal/ Salianji, fushatë me të mitur

Ish deputeti i videos erotike Ervin Salianji, i cili pretendon sërish një vend në Kuvend po bëhet rrezik për fëmijët. Pas skandalit me G.D. nga salla...

Plarent Ndreca përplaset me Bejtjan/ O zotëri i dashur, unë të respektova
Politikë 22:27 - 24 Mars, 2021

Plarent Ndreca përplaset me Bejtjan/ “O zotëri i dashur, unë të respektova”

Kandidati i Partisë Socialiste për Tiranën, Plarent Ndreca, ka debatuar mbrëmjen e sotme me analisti Andi Bejtja, teksa ishin duke folur për situatën politike, në kohën...

U rendit i 19-i në listën e Tiranës/ Majko: Kam një presion të madh në këto zgjedhje
Politikë 16:27 - 22 Mars, 2021

“Kemi mësuar nga gabimet”/ Majko zbulon strategjinë, si do e fitojë Rama mandatin e tretë

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ishte i ftuar pasditen e sotme në “Top Talk” ku ka folur për situatën parazgjedhore. Ai u shpreh se...

“Programi i PD si tramvaji i Tiranës në 2011”/ Rama ‘thumbon’ Bashën: Gjumë të embël!
Politikë 12:10 - 18 Mars, 2021

Tetë vite në krye të qeverisë/ Rama kërkon mandatin e tretë në këmbim të ujit të pijshëm

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot disa nga prioritete e qeverisë së tij në sektorin e energjisë. Gjatë fjalës së tij, Rama u ndal tek furnimzimi...

Edi Rama drejtë “Hagës”
Politikë 10:22 - 5 Mars, 2021

“Mandati më i jashtëzakonshëm”/ Rama: Tërmeti dhe pandemia do kishin rrëzuar edhe elefantin

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot tek procesi i rindërtimit dhe planet për të ardhmen. Gjatë fjalës së tij, Rama theksoi se ky mandat ka qenë...

Politikë 11:11 - 2 Mars, 2021

Si i humbet opozita, mandatet e ndarë?

Opozita Basha-Kryemadhi vendosën të regjistrohen me dy koalicione, me justifikimin për të maksimalizuar votën, por kjo duket të jetë e pavërtetë. Mos gjetja e gjuhës dhe...

Politikë 14:30 - 28 Shkurt, 2021

Pse nuk ikën Vangjel Dule nga koalicioni?

Partia Demokratike dorëzoi në datën 24 shkurt listat e koalicionit, pa asnjë ndryshim përfundimtar, pasi u përjashtua vetëm një parti pas takimit me ambasadoren amerikane Yuri...

“Kur mora mandatin kisha tension me Bashën”/ Artur Roshi tregon pse firmosi koalicion me PD
Politikë 23:01 - 24 Shkurt, 2021

“Kur mora mandatin kisha tension me Bashën”/ Artur Roshi tregon pse firmosi koalicion me PD

Artur Roshi, emri të cilit ishte surprizë në koalicionin e firmosur me PD, pasi Partia e Ballit Kombëtar nuk pranoi të digjte mandate pas vendimit të...

Politikë 11:45 - 23 Shkurt, 2021

Rama tregon kur përfundon vaksinimi i bluzave të bardha/ Së shpejti nis fushata masive

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga konferenca ku në fokus është ekonomia është shprehur se mandate i dytë i qeverisë ka qenë më i...

“Do zhbëjmë koncesionet korruptive”/ PD: Përshëndesim kthimin e ligjit për aeroportin
Politikë 22:44 - 22 Shkurt, 2021

Përplasje PD-LSI?/ Tabaku flet për marrëdhëniet brenda opozitës

Jo pak herë në media është përfolur për përplasje mes PD dhe LSI, por kjo gjë është mohuar nga të dyja palët. E pyetur për këtë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Mediu flet për negociatat me Bashën
Politikë 15:21 - 20 Shkurt, 2021

Mediu tregon negociatat me PD për 25 prillin/ Flet edhe për “ngërçin”me Bashën

Kreu i PR Fatmir Mediu ka folur për negociatat me PD për zgjedhjet e 25 prillit. Ai theksoi se në bazë të aktivitetit të saj politik...

‘Mund të kërkojë edhe mandat të 13-të’/ Meta: Rama nuk e kupton jetën pa pushtet
Politikë 21:01 - 18 Shkurt, 2021

‘Mund të kërkojë edhe mandat të 13-të’/ Meta: Rama nuk e kupton jetën pa pushtet

Presidenti Ilir Meta u shpreh se Rama mund të kërkojë edhe mandat të 13-të, sepse nuk e kupton jetën e tij pa pushtet. ‘Rama mund të...