Connect with Us

All posts tagged "Manastirliu"

Sociale 14:34 - 16 Janar, 2021

“Kontrata me Pfizer do zbatohet”/ Manastirliu: Mbi 10.000 doza do vijnë brenda janarit!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se marrëveshja me Pfizer për vaksinën anti Covid do të zbatohet dhe se 10.000 mijë doza do të mbërrijnë brenda...

A do të dorëhiqet Manastirliu pas ndryshimeve në qeveri?/ Ja si përgjigjet ministrja e Shëndetësisë
Aktualitet 14:13 - 16 Janar, 2021

Skandali me sanitaren/ Manastirliu: Batakçinj, meritojnë dënim maksimal!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar lidhur me skandalin me sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi” e cila i zhvati 8 milionë lekë, vajzës së një...

Sociale 14:02 - 16 Janar, 2021

Masat anti Covid/ Manastirliu tregon vendimet e Komitetit të Ekspertëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka bërë një përmbledhje të situatës së Covid në vendin tonë. Manastirliu...

Debati për vaksinat/ Manastirliu tregon arsyen përse mbahet sekret shteti dhurues
Shëndeti 21:57 - 11 Janar, 2021

Debati për vaksinat/ Manastirliu tregon arsyen përse mbahet sekret shteti dhurues

Shqipëria ka nisur sot vaksinimin kundër Covid-19. Të parët që morën dozën ‘Pffizer” ishin Najada Como, kryeministri Rama dhe mjekët Kalo e Piper. Mirëpo, procesi si...

Sociale 12:00 - 9 Janar, 2021

Shiu përmbyti Shqipërinë/ Manastirliu nxjerr fotot: Ekipet e epidemiologëve dalin në terren

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar disa foto dhe bën me dije se ekipet e epidemiologëve kanë dalë në terren. Sipas saj edhe mjekët e...

100 pacientë do të trajtohen falas në Turqi/ Manastirliu e Koca firmosin marrëveshjen e bashkëpunimit
Shëndeti 18:14 - 6 Janar, 2021

100 pacientë do të trajtohen falas në Turqi/ Manastirliu e Koca firmosin marrëveshjen e bashkëpunimit

Në vijim të nënshkrimit të Marrëveshjes së Partneritetit Strategjik ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë gjatë ditës së sotme në Ankara është nënshkruar edhe marrëveshja ndërmjet qeverisë së...

Sociale 12:44 - 5 Janar, 2021

35 mjete të reja i shtohen Urgjencës Kombëtare/ Rama dhe Manastirliu show në sheshin ‘Skënderbej’

Kryeministri Edi Rama, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, kanë inaguruar blerjen e 36 ambulancave të reja që i shtohen...

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Rama dhe Manastirliu inspektojnë Qendrën e Parë në ‘’Air Albania’’
Politikë 17:00 - 4 Janar, 2021

Rama dhe Manastirliu inspektojnë Qendrën e Parë në ‘’Air Albania’’/ Do vaksinohen 60 qytetarë në orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bashkë me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë inspektuar pasditen e sotme ambientet e reja në ‘’Air Albania’’ që do të...

Manastirliu feston me femijët e “Zyber Hallullit: Vit me sakrifica për të gjithë, mirënjohje edukatorëve
Politikë 14:36 - 29 Dhjetor, 2020

Manastirliu feston me femijët e “Zyber Hallullit: Vit me sakrifica për të gjithë, mirënjohje edukatorëve

Në një atmosferë festive ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Ogerta Manastirliu, festoi së bashku me fëmijët e “Zyber Hallullit” në Tiranë. Manastirliu ka shprehur mirënjohjen...

Manastirliu zbulon se cila është kategoria e dytë që do të vaksinohet pas stafit mjekësor
Sociale 13:21 - 25 Dhjetor, 2020

Manastirliu mesazh urimi për Krishtlindje: Krenare për sakrificën e mjekëve dhe infermierëve

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, përmes një videomesazhi ka bërë një urim për Krishtlindje për gjithë shqiptarët, personelin mjekësor, dhe punonjësit e qendrave...

Manastirliu bën bilancin/ Tregon sa testime të shpejta janë kryer në 6 qendrat e hapura në Tiranë
Sociale 10:15 - 25 Dhjetor, 2020

Krishtlindje në kohë pandemie/ Urimi i veçantë i ministres Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka uruar Krishtlindjet me një mënyrë të veçantë. Manastirliu përmes një video të postuar në rrjetin social Facebook,...

Kryhen mbi 12 mijë teste të shpejta/Manastirliu: Rrisim kapacitetet për kapjen e hershme të rasteve COVID
Shëndeti 16:40 - 22 Dhjetor, 2020

Kryhen mbi 12 mijë teste të shpejta/ Manastirliu: Rrisim kapacitetet për kapjen e hershme të rasteve COVID

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër aplikimin e testimit të shpejtë në komunitet në qendrën shëndetësore nr. 10 në Tiranë, ku...

Festat e fundivitit/ Këto janë masat e reja që ka marë Komitetit i Ekspertëve
Aktualitet 13:22 - 21 Dhjetor, 2020

Festat e fundvitit/ Manastirliu paralajmëron masa të reja: Kufizoni kontaktet

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka paralajmëruar masa të reja për frenimin e koronavirusit në vendin tonë. Ajo tha se këto masat që do të merren...

Hapen 6 pika testimi të shpejtë në Tiranë/ Manastirliu: Mjeku i familjes rezervon testimin e shpejtë
Shëndeti 13:02 - 21 Dhjetor, 2020

Hapen 6 pika testimi të shpejtë në Tiranë/ Manastirliu: Mjeku i familjes rezervon testimin e shpejtë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nga Qendra Shëndetësore Nr.9, ka bërë me dije se testimi i shpejtë ka nisur në 6 pika në...

“Manshtrimi me spitalin Covid-5”/ Ish deputeti publikon faktet: Nuk ka mjekë
Politikë 11:38 - 17 Dhjetor, 2020

“Mashtrimi me spitalin Covid-5”/ Ish deputeti publikon faktet: Nuk ka mjekë

Pak ditë më parë u hap dhe spitali i parë rajonal për koronavirusin në vendin tonë. Bëhet fjalë për Covid-5, Spitali Rajonal i Elbasanit, i cili...

Sociale 13:50 - 16 Dhjetor, 2020

Qendër e re shëndetësore në Peqin/ Manastirliu: Testimi i shpejtë do të kryhet me rezervim nga mjeku i familjes

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla kanë inspektuar qendrën e re shëndetësore në Pajovë, të Peqinit,...

Rritja e numrit të të infektuarve/ Hapet spitali i parë rajonal për koronavirusin
Shëndeti 11:55 - 15 Dhjetor, 2020

Rritja e numrit të të infektuarve/ Hapet spitali i parë rajonal për koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se spitalet Rajonale tashmë do të jenë në ndihmë të pacientëve me Covid. Gjatë vizitës në Elbasan,...

Sociale 10:34 - 5 Dhjetor, 2020

Sistem elektronik për barnat falas/ Manastirliu: Rimbursim 100% nga shteti për trajtimin ambulator për covid 19

Me Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga qendra shëndetësore Nr.2 në Tiranë, tha se është siguruar financimi i plotë për paketat e trajtimit ambulator falas...

Nis vaksinimi kundër gripit edhe për arsimtarët/ Manastirliu: Kategoria e mësuesve dhe edukatorëve prioritet për ne
Sociale 14:53 - 3 Dhjetor, 2020

Nis vaksinimi kundër gripit për arsimtarët/ Manastirliu: Kategoria e mësuesve dhe edukatorëve prioritet për ne

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu e shoqëruar nga ministrja e Arsimit Evis Kushi, kanë ndjekur nga afër procesin e vaksinimit ndaj gripit për...

Festat e fundivitit/ Këto janë masat e reja që ka marë Komitetit i Ekspertëve
Politikë 11:19 - 3 Dhjetor, 2020

15 milionë euro nga BERZH për përballjen me COVID/ Manastirliu: Do të forcojë kapacitetet e sistemit shëndetësor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës së saj në Kuvend foli për marrëveshjen me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për 15 milionë euro për...

368 mijë doza vaksine kundër gripit/ Manastirliu: Vijon puna me të gjithë grupet e riskut
Shëndeti 15:20 - 30 Nentor, 2020

368 mijë doza vaksine kundër gripit/ Manastirliu: Vijon puna me të gjithë grupet e riskut

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me vaksinimin ndaj gripit. Manastirliu shkruan se vaksinimi vijon falas që prej...

Aktualitet 13:13 - 28 Nentor, 2020

“Patriot sot është kush qëndron në shtëpi”/ Mesazhi i Manastirliut në ditën e Pavarësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka uruar shqiptarët për festën e pavarësisë. Përmes një video-mesazhi, Manastirliu nënvizon se “patriot është ai qe rri në shtëpi”. Sipas...

Sociale 13:15 - 27 Nentor, 2020

Nis vaksinimi kundër gripit i arsimtarëve/ Manastirliu: Edhe vaksina antiCOVID do të jetë falas për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nisur sot programin e vaksinimit kundër gripit falas për të gjithë edukatoret dhe arsimtarët në të gjithë vendin. Ministrja...