Connect with Us

All posts tagged "mamurras"

Politikë 18:14 - 21 Dhjetor, 2019

Një muaj pas tërmetit/ Familja Sala ende në çadër, nevojë urgjente për ndihmë

Partia Demokratike ka denoncuar rastin e një familjeje që fle në çadër në Mamurras, ndonëse ka kaluar rreth një muaj nga tërmeti i 26 nëntorit. PD...

Politikë 17:06 - 17 Dhjetor, 2019

Meta te të prekurit e tërmetit në Fushë-Mamurras dhe Laç: Me bashkëpunim do e kalojmë situatën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot pasdite disa familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Fushë-Mamurras dhe Laç, ku u interesua për dëmtimet...

Politikë 10:11 - 16 Dhjetor, 2019

Jetojnë në kushte çnjerëzore/ Berisha: Rama hedh valle me fatkeqësinë e të dëmtuarve

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas rastit që është bërë publik nga Partia Demokratike për familjen e Lindita Bashës në Mamurras, e cila jeton në...

Sociale 13:43 - 12 Dhjetor, 2019

Manastirliu në Mamurras: Garantojmë urgjencën 24/7, objektet shëndetësore të dëmtuara do të rindërtohen

“Objektet shëndetësore të dëmtuara lehtë si pasojë e tërmetit po rehabilitohen, ndërsa ato me dëmtime serioze do të përfshihen në planin e rindërtimit”. Nga urgjenca e...

Politikë 11:13 - 11 Dhjetor, 2019

“Kam 15 ditë që fle në makinë”/ Rama përplaset me banorët në Mamurras

Kryeministri Edi Rama, është ndalur paraditen e sotme në Mamurras, ku ka inspektuar nga afër situatën pas tërmetit. I shoqëruar dhe nga ministri i Brendshëm, Sandër...

Politikë 16:37 - 8 Dhjetor, 2019

“8 Dhjetori, ditë për solidaritet”/ Basha në Mamurras me vullnetarët e FRPD

8 Dhjetori këtë vit, nuk është një ditë feste. Për Kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe për djemtë dhe vajzat e Forumit Rinor të PD, është...

Aktualitet 15:24 - 23 Korrik, 2019

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën 35-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Mamurras, ku një person ka humbur jetën pas rënies në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se viktima...

Aktualitet 16:07 - 28 Prill, 2019

Kamioni merr para Benzin/ Në gjendje të rëndë i riu

Një 37-vjeçar është plagosur rëndë, pasi makina me të cilën udhëtonte është përplasur me një kamion. Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth mesditës së sotme në...

Aktualitet 22:42 - 5 Shtator, 2018

Vrasja e të miturit/ Policia zbardh detajet

Një 14 vjeçar me iniciale A.S, ka ndërruar jetë pasi u godit për vdekje me thikë nga A.XH, 15 vjeç. Ngjarja e rëndë u regjistrua në...

Aktualitet 16:05 - 16 Nentor, 2017

107 vjet burg për të akuzuarit e masakrës së Mamurrasit

Prokuroria e Kurbinit ka kërkuar plot 107 vjet burg për 4 të akuzuarit për masakrën e Mamurrasit, ku një person humbi jetën dhe 2 të tjerë...

Aktualitet 22:48 - 11 Gusht, 2017

Plas sherri në Mamurras/Nipi bën për spital dy familjarët e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Mamurras. Një çift bashkëshortësh janë dhunuar me mjete të forta nga nipi i tyre. Mësohet se janë...

Aktualitet 10:05 - 5 Mars, 2017

Aksident i rëndë në Mamurras/Përplaset për vdekje këmbësori

Një aksident i rënë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në fshatin Luz të Mamurrasit. Një 63-vjeçar është përplasur nga një i ri, duke...

Kronika 11:31 - 20 Korrik, 2015

U nis në shkollë me orë 10 mijë €, adoleshenti i zhdukur prej dy muajsh

Një 16-vjeçar nga Mamurrasi është zhdukur në rrethana misterioze prej dy muajsh, ndërsa ende nuk ka asnjë gjurmë për të. Mariglen Gjonaj, nxënës i klasës së...

Uncategorized 17:34 - 20 Mars, 2015

Lezhë/ Mashtroi policinë, pranga 22-vjeçarit

  Policia e Lezhës ka arrestuar shtetasin Flavio Prendi, pasi mashtroi policinë duke pretenduar se e kanë grabitur në mes të natës teksa po udhëtonte me...