Connect with Us

All posts tagged "mama"

Aktualitet 15:05 - 9 Korrik, 2019

“Të kërkoj falje, sot e kuptoj se…”/ Xhensila Myrtezaj i bën dedikimin e veçantë mamasë së saj

Dita e sotme duket se është shumë e veçantë për këngëtaren shqiptare Xhensila Myrtezaj. Ajo ka zbuluar se nëna e saj feston ditëlindjen dhe ka publikuar pak...

Aktualitet 11:40 - 6 Korrik, 2019

“Po un jam ajo mama”/ Emina Cunmulaj tregon si i thyen rregullat për fëmijët e saj

Modelja shqiptare Emina Cunmulaj për momentin ndodhet në Turqi ku shpesh herë ndan momente nga pushimet e saj me familjen.Së fundmi ajo ka treguar se i...

Aktualitet 13:25 - 2 Korrik, 2019

Mama për herë të dytë? Almeda Abazi flet për planet dhe momentet e saj të vështira me djalin

Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi ka dhënë intervistën e parë pas lindjes së djalit të saj, Efehan. Abazi ka vendosur që të ndajë me të gjithë eksperiencën...

Aktualitet 13:53 - 12 Qershor, 2019

“Ishte tepër modest”/ Mamaja e Rita Orës ngelet e habitur nga takimi me Princin Harry

Ditën e djeshme Rita Ora dhe mamaja e saj kanë qenë të ftuara në një koncert të organizuar nga Princ Harry në Britani. Koncerti ishte organizuar...

Aktualitet 14:25 - 11 Qershor, 2019

“Do e çoj të takohet me mamanë time”/ Aktori 68 vjeçar “çmendet” pas Selena Gomez,ja cfarë thotë

Pak ditë më parë në mediat rozë bënë bujë disa foto të Selena Gomez me aktorin 68 vjecar Bill Murray ku dukej se ai ishte shumë...

Kryesore Show Biz 14:25 - 17 Maj, 2019

Vetëm për klikime/Pas motrës, 25 vjeçari puth mamanë e tij në buzë duke i “çmendur” komentuesit

Pak kohë më parë Youtuberi Chris Monroe u bë i famshëm për videon që postoi duke puthur motrën e tij dhe pati shumë komente negative nga...

Aktualitet 13:53 - 14 Maj, 2019

E “masakruan” pas puthjes në buzë me mamanë,reagojnë përfaqësuesit e Maluma-s

Maluma, këngëtari shumë i dashur nga fansat sidomos nga ato femra, pak ditë më parë postoi foton ku shihej duke u puthur me mamanë e tij ...

Aktualitet 10:10 - 12 Maj, 2019

“Mamaja ime u diagnostifikua me kancer”/Arbana Osmani përlotet në emision

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” u transmetua një histori mjaft prekëse që emocionoi shumë edhe moderatoren e njohur Arbana Osmani....

Aktualitet 13:10 - 16 Prill, 2019

“A shkon mirë mami me vjehrrën tënde?”/Keisi flet për marrëdhënien me familjen e Stresit

Bashkëshortja e reperit Stresi i cili tashmë ndodhet në burg, ndjek studimet e larta në Kanada.Gjatë këtyre muajve Kejsi ka mbajtur të informuar fansat e tij....

Kryesore Show Biz 11:25 - 14 Prill, 2019

“A keni parë mama më të mirë?”/Këngëtarja poston foton e nënës së saj

Këngëtarja e njohur Afërdita Dreshaj e cila një vit më parë kurorëzoi dashurinë në martesë me partnerin çek Jakub Kindl, se fundmi na ka surprizuar të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 8 Prill, 2019

“Mbretëresha ime”/Këngëtarja shqiptare uron mamanë e saj me postimin prekës

Nëna e këngëtares shqiptare Kida ka festuar ditëlindjen dhe ajo ka zgjedhur që t’i bëjë një dedikim mjaft të ndjerë njeriut të saj të shtrenjtë. Kida...

Kuriozitete 13:25 - 7 Prill, 2019

Mamaja e saj e braktisi në spital/Infermierja 45 vjeçare adopton vogëlushen

Vogelushja Gisele u diagnostikua me sindromin e abstinencës neonatale për shkak se nëna e saj, e cila e braktisi në spital, kishte konsumuar drogë gjatë shtatzënisë.Vajza,...

Kuriozitete 13:53 - 4 Prill, 2019

Prekëse/Vogëlushja i ‘dërgon’ letër mamasë në parajsë, por ja çfarë i ndodhi

Për Ella Lennon, nga Kilmarnock ishte hera e parë që e kalonte Ditën e Nënave vetëm pasi e ëma kishte ndërruar jetë si pasojë e kancerit....

xhinset e mamave trend v
Aktualitet 23:40 - 24 Mars, 2019

Foto/”Xhinset e mamave”,trendi i viteve 90’ që po kthehet fuqishëm

Jemi duke  jetuar periudhën e ripërjetësimit të modës. Pas rikthimit të disa elementëve të viteve 80’ gjatë dimrit dhe vjeshtës si dhe kthimi i xhinseve të...

Kryesore Show Biz 17:00 - 13 Mars, 2019

Habit mamaja e dy fëmijëve :“Kanabisi më ka bërë një nënë më të mirë”

“Kanabisi më ka bërë një nënë më të mirë”, thotë Kerine Cyr. Mamaja e dy fëmijëve është drejtuesja e një grupi nënash kanadeze që sfidojnë normat,...

ide dhuratash per shen valentin
Life Style 11:40 - 8 Mars, 2019

Si mund ta bëni mamanë tuaj të lumtur sot?

1. Organizo një ditë jashtë vetëm për të! Organizo një piknik, çoje në kinema dhe mbylleni me një darkë.Kalojeni gjithë ditën bashkë.   2. Gatuajini ushqimin...

Kryesore Show Biz 13:40 - 5 Mars, 2019

Habit këngëtarja shqiptare: Djemtë nuk më afrohen se rri gjithë kohës me mamin

Këngëtarja Adelina Berisha ndonëse nuk ka pranuar të flasë asnjë herë për jetën e saj private, këtë herë e ftuar në emisionin “Mirage”, ka treguar një...

Kryesore Show Biz 10:40 - 27 Shkurt, 2019

“Kur do të bëhet mama?” Ja si i përgjigjet kësaj pyetjeje Greta Koçi

Prej ditësh ka lajmëruar se shumë shpejt do të publikojë këngën e saj më të re “E kuqe”. Por veç projekteve në muzikë, vështirë që ta...

Aktualitet 21:15 - 17 Shkurt, 2019

U përfol që Justin Bieber kurohet për depresion! Reagon për herë të parë nëna e tij

Justin Bieber i cili së shpejti pritet të bëjë dasmën e shumëpritur me supermodelen Hailey Baldwin, vetëm pak ditë më parë rrëfeu publikisht se është duke...

femije nene
Aktualitet 21:45 - 20 Janar, 2019

Studim: Fëmijët e marrin inteligjencën nga mamaja!

Gjenet e mamasë janë ato që vendosin nëse një fëmijë do të jetë inteligjent ose jo dhe në çfarë përqindjeje, dhe sipas studiuesve, gjenet e babait...

Kryesore Show Biz 11:15 - 11 Janar, 2019

‘Mami mos më bezdis’, Ameli habit Miriamin me veprimin e fundit

Tre vite më parë çifti shumë i dashur për publikun, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani u bënë prindër për herë të parë me ardhjen në jetë...

Kryesore Show Biz 11:53 - 26 Dhjetor, 2018

E ëma e Greta Koçit qenka frymëzuar nga vajza e artistit të njohur shqiptar për t’i vendosur emrin të bijës!

Këngëtarja Greta Koçi shuajti kureshtjen e të gjithë fansave, me anë të rubrikës “Më bëj një pyetje” në Instastory. Duke nisur nga mosha, hapat e parë...

Kryesore Show Biz 10:53 - 12 Dhjetor, 2018

“Do të jem mama e paparë!” Dafina Zeqiri zbulon planet për mëmësi

Ajo është një prej vajzave shqiptare më të famshme e të komentuara në rrjete sociale. Dafina Zeqiri veç karrierës duket se po mendon të bëhet edhe...