Connect with Us

All posts tagged "mallakaster"

Kronika 22:37 - 13 Janar, 2020

Prishja për pazaret e drogës/ Koka zbardh detaje të reja nga vrasja makabre e 50-vjeçares

Gazetari Spartak Koka ka zbardhur detaje të reja nga vrasja makabre e Drita Saliajt në Mallakastër pak ditë më parë. I ftuar në emisionin “Opinion”, Koka...

Kronika 18:10 - 13 Janar, 2020

Pazare për hashashin/ Detaje tronditëse nga vrasja në Mallakastër: Ervisi e përdhunoi Dritën

Detaje tronditëse kanë dalë në dritë lidhur me vrasjen e Drita Saliajt në Mallakastër pak ditë më parë. Sipas News 24, një nga autorët e dyshuar,...

Politikë 22:01 - 11 Janar, 2020

Gjykata i heq emrin e ish-kryeministrit një rruge në Ballsh/ Reagon Agron Tufa

Gjykata e Vlorës i ka hequr emrin e ish-kryeministrit rrugës ‘Mehmet Shehu’, në Mallakastër. Ky vendimi nga gjykata erdhi pas denoncimit të dy vëllezërve Osman dhe...

Kronika 12:07 - 9 Janar, 2020

“Më falni se e kam frikë burgun”/ 16 vjeçari pranon me lot në sy vrasjen e gruas së xhaxhait

Zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar të vrasjes së 51 vjeçare Drita Saliaj në Mallakastër. 16 vjeçari L. Saliaj, nipi i burrit të viktimës, ka filluar...

Kronika 10:22 - 9 Janar, 2020

“E mbytën me peshqir”/ Detaje nga vrasja makabre në Mallakastër

Dy ditë pas vrasjes makabre në Mallakastër, xhaxhai i autorit të dyshuar ka treguar detaje nga ngjarja. Ai thotë se e ka dorëzuar vetë në polici...

Kronika 12:42 - 8 Janar, 2020

Dyshohet se nipi i vrau gruan/ Burri i viktimës kërkon drejtësi

Bashkëshorti i 51 vjeçares së vrarë dje në Mallakastër kërkon që autorët të marrin ndëshkimin e merituar. Ai tregon se për ngjarjen është njoftuar nga vëllai...

Kronika 12:20 - 8 Janar, 2020

Vrasja makabre në Mallakastër/ Policia largon nënën e autorit të dyshuar nga varrimi i 50 vjeçares

Ditën e sotme është përcjellë për në banesën e fundit, Drita Saliaj e cila u dyshohet s eu vra nga nipi i burrit të saj. Burri...

Kronika 19:51 - 7 Janar, 2020

Vrasja e gruas në Mallakastër/ Paralajmëron kunata: Do bëjmë vetëgjyqësi

Mallakastra u trondit, sot, nga gjetja e trupit të pajetë të Drita Salianjit, e cila ishte vrarë nga nipi i burrit dhe më pas ishte hedhur...

Kronika 17:39 - 7 Janar, 2020

Policia zbardh dinamikën e ngjarjes/ 50-vjeçarja u vra nga nipi i burrit dhe dy shokët e tij

Policia ka zbardhur ngjarjen tronditëse të ndodhur në Mallakastër, ku 50-vjeçarja Drita Saliaji është grabitur, lidhur me litar dhe hedhur në rezervuar. Sipas njoftimit të policisë,...

Kronika 08:42 - 16 Nentor, 2019

Tronditëse/ 67-vjeçari vetëvritet me armën e gjahut

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Mallakastër, ku një 67-vjeçar i ka dhënë fund jetës. Mësohet 67-vjeçari H.H....

Kronika 10:53 - 2 Nentor, 2019

Thikën në fyt policit/ E pëson keq 19-vjeçari

Një 19-vjeçar në Mallakastër është vënë në pranga pasi akuzohet se ka kanosur me thikë një efektiv të forcave të policisë. Ngjarja ka ndodhur në qendër...

Denoncim 12:12 - 30 Shtator, 2019

Skandali-Debitor te Ujësjellësi/ Si po favorizohet vëllai i deputetit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një punonjësje të Drejtorisë së Ujësjellësit në Bashkinë e Mallakstrës, e cila deklaron se pasi PS mori drejtimin...

Kronika 17:17 - 22 Gusht, 2019

Mallakastër/ Ullinjtë shekullorë në flakë

Një sipërfaqe toke me ullinj shekullorë dhe shkurre në fshatin Hekal të Mallakastrës dhe kodrat përreth tij janë përfshirë mesditën e sotme nga flakët. Në vendngjarje...

Politikë 16:05 - 13 Gusht, 2019

Pas Frrokajt “dorëzohet” një tjetër kryebashkiak i djathtë

Është konstituar sot këshilli i ri bashkiak i Mallakastrës, si dhe është betuar kryetari i ri, Qerim Ismailaj. Në një prononcim për mediat, kryebashkiaku në largim...

Politikë 19:53 - 10 Gusht, 2019

Basha mbledh urgjentisht strukturat e PD/ “Populli të marrë në dorë zgjidhjen me të gjitha mënyrat”

Kreu i opozitës Lulzim Basha, në një takim me strukturat e PD-së në Mallakastër, deklaroi se kapja me dhunë, thyerja e dyerve, uzurpimi i selive të...

Aktualitet 06:37 - 1 Korrik, 2019

Mbyllet numërimi i votave në Mallakastër/ Njihuni me kryebashkiakun fitues

Rreth orës 06:30 është mbyllur procesi i numërimit të votave dhe në bashkinë e Mallakstrës. Sipas rezultateve të siguruara nga KQZ, mësohet se kandidati fitues për...

Aktualitet 16:03 - 30 Qershor, 2019

E rrallë/ Ja, qendra e votimit, ku ka votuar vetëm një person

Në fshatin Ngraçie në Mallakastër, deri në mesditë, në qendrën e votimit numër 3251 ka votuar vetëm një person. Komisionerët kanë pohuar se kjo është hera...

Aktualitet 09:43 - 29 Qershor, 2019

Arrestohen tre shtetas/ Në kërkim nënkryetari i Bashkisë

Dy punonjës të Bashkisë së Mallakastrës, si dhe roja e një shkolle në Ballsh, janë vënë në pranga pasi kanë tentuar të pengojnë zgjedhjet. Gjithashtu mësohet...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ne Mallakastrer
Aktualitet 14:28 - 2 Shkurt, 2019

Basha në Mallakastër/ Me 16 shkurt, zgjidhim kontratën me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë takimeve që ka zhvilluar sot me banorë të Mallakastrës, ka ripërsëritur thirrjen ndaj qytetarëve për t’ju bashkuar protestës së...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet 11:03 - 2 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i fortë i Bashës/ Kujt po i tunden prangat

Gjatë një takimi që ka zhvilluar sot me qytetarë të Mallaktastrës, kryetari i PD, Lulzim Basha ka bërë një paralajmërim të fortë për pushtetarët dhe oligarkët...

kreu i pd, lulzim basha me qytetaret
Aktualitet 10:36 - 2 Shkurt, 2019

Basha takime me qytetarët në Mallakastër/ Ja çfarë premton

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot takime me qytetarët e Mallakastrës për protestën e 16 shkurtit. Kryedemokrati Basha u premtoi qytetarëve se kur...

Aktualitet 21:38 - 28 Nentor, 2018

Skandali në ‘Stop’/ Bashkia i grabit qytetarit pronën

Emisioni “Stop” është ndalur në fshatin Visok të Ballshit për denoncimin e qytetarit Gramoz Malaj. Ai thotë se Bashkia e Mallakastrës i ka hyrë në pronën...

Aktualitet 11:07 - 25 Gusht, 2018

Konflikti për pronën në Mallakastër/ Zbardhen detaje të reja

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me konfilktin për pronën që ndodhi në fshatin Çorrush të Mallakastrës. I plagosuri nga ky konflikt, Sokol Llanaj ka...