Connect with Us

All posts tagged "mali i zi"

Aktualitet 09:27 - 12 Janar, 2021

Mali i Zi lehtëson masat anti COVID për kalimin në kufi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se pas rishikimit të masave anti COVID, Mali i Zi ka vendosur të anulojë masën e...

Kosova & Rajoni 12:39 - 23 Dhjetor, 2020

Paralajmërimi i zv.kryeministrit/ Nisin arrestimet e zyrtarëve të lartë në Malin e Zi

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka parlajmëruar ditën e djeshme se lufta kundër korrupsionit ka filluar dhe drejtësia do të trokasë në derën e...

Aktualitet 10:32 - 22 Dhjetor, 2020

Mali i Zi merr masa të reja kufizuese/ Çfarë ndodh me shqiptarët që kalojnë kufirin

Ministria e Shëndetësisë në Malin e Zi ka prezantuar masa të reja, për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19. Duke filluar nga data 22 dhjetor e...

Dëbimi i ambasadorit serb/ Mali i Zi nuk do ta tërheqë vendimin
Kosova & Rajoni 15:58 - 30 Nentor, 2020

Dëbimi i ambasadorit serb/ Mali i Zi nuk do ta tërheqë vendimin

Mali i Zi nuk do ta tërheqë vendimin për dëbimin e ambasadorit serb, Vlladimir Bozhoviq, kanë njoftuar zyrtarë nga Ministria e Punëve të Jashtme e Malit...

Zbardhet vendimi i ri/ Kalimi në Mal të Zi bëhet vetëm me tampon negativ
Aktualitet 12:08 - 23 Nentor, 2020

Zbardhet vendimi i ri/ Si do bëhet kalimi për në Malin e Zi

Mali i Zi për shkak të rritjes së numrit të lartë të rasteve të reja me Covid ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve dhe ka shtuar masat...

Situatë shqetësuse në Kosovë/ Shkon mbi 1 mijë numri i i viktimave
Kosova & Rajoni 13:17 - 28 Shtator, 2020

Rriten rastet me Covid-19/ Mal i Zi shtrëngon masat kufizuese

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid-19, Mali i Zi, ka vendosur masa shtesë kufizuese në disa qytete, duke filluar nga...

Blog 09:05 - 17 Shtator, 2020

Si do ndryshojë peisazhi politik në Ballkanin Perëndimor, pas asaj që ndodhi së fundmi në Malin e Zi?

Nga Sinisa Vukovic & Majda Ruge “European Council on Foreign Relation” Zgjedhjet parlamentare të muajit të shkuar në Malin e Zi, prodhuan një rezultat historik, dhe...

Zgjedhjet/ Krasniqi zbërthen sondazhet: Fushata do të jetë e ashpër, disa kanë “shansin e fundit”
Politikë 21:05 - 10 Shtator, 2020

Zgjedhjet/ Krasniqi zbërthen sondazhet: Fushata do të jetë e ashpër, disa kanë “shansin e fundit”

Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit të Studimeve Politike thotë se, fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, do të jetë një nga më të ashprat....

Kosova & Rajoni 22:39 - 8 Shtator, 2020

Dritan Abazoviç: Gati të sakrifikoj veten, qeveri me emra jashtë politikës

Dritan Abazoviç, president i lëvizjes URA në Malin e Zi që në zgjedhjet e 30 gushtit ka siguruar katër mandate deputetësh, do të ketë një rol...

Kosova & Rajoni 14:23 - 7 Shtator, 2020

Qindra qytetarë dalin në protestë në Mal të Zi/ Këtu nuk është Serbi

Qindra qyetatarë malazez dolën mbrëmë në protestë për të kundërshtuar përdorimin e simboleve kombëtare serbe nga partitë opozitare javën e kaluar. Qindra qyteatarë brohorisnin “Këtu nuk...

Politikë 14:45 - 1 Shtator, 2020

Përse u zemëruan “patritotët” shqiptarë me Dritanin e Malit të Zi?

Nga Mentor Kikia  Mesa duket ka zhgënjyer shumë “patriotë” shqiptarë ky politikani malazez, me origjinë shqiptare. Ai, ashtu siç kishte premtuar para zgjedhjeve, i qëndroi fjalës...

Një Mali i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?
Blog 08:58 - 1 Shtator, 2020

Një Mali i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?

Megjithë humbjet e socialdemokratëve, Gjukanoviçi mund të përfshihet në një sistem të ri më të hapur, por jo më pak të korruptuar. Vend mes Lindjes dhe...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Patozi mesazh për të "fortët" e përjetshëm anembanë rajonit
Politikë 20:41 - 31 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Patozi mesazh për të “fortët” e përjetshëm anembanë rajonit

“As na shkon, as na duhet dhe, as kemi gjë në dorë po të përzihemi me punët e Malit të Zi, ndërkohë që kemi plot halle...

Votimet në Malin e Zi/ Rezultati pritet të jetë i ngushtë
Kosova & Rajoni 17:39 - 31 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Mal të Zi/ E paqartë cila parti mund ta formojë qeverinë

Në Mal të Zi rezultatet paraprake të KQZ-së tregojnë për një rezultat të ngushtë mes dy forcave politike që zhvilluan një fushatë të ashpër zgjedhore në...

“Premtoi se lekët do vinin lumë”/ Bushati nxjerr zbuluar mashtimet dhe propagandën e Ramës
Opinione 16:41 - 31 Gusht, 2020

Nga Andi Bushati/ Tani Edi të puthet me Milon

Rezultati i zgjedhjeve në Mal të Zi ishte një shpullë e papritur ndaj elitave të verbëra të perëndimit, ndaj burokratëve të Brukselit dhe atyre që e...

https://www.cna.al/2020/08/29/ekskluzive-sander-lleshaj-dhe-ardi-veliu-kapen-ne-mega-skandal-si-u-pervetesua-makina-100-milioneshe/
Politikë 14:17 - 31 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Berisha zbulon dy “biniakët siamezë” që ndërhynë në rezultat

Ish-kryeministri Sali Berisha ndërsa komenton zgjedhjet e mbajtura një ditë më parë në Malin e Zi, shkruan se qytetarët e këtij vendi votuan të lirë dhe...

Greqia paralajmëroi zgjerim të territoreve detare/ Fuga: duhet të shqetësoheni
Politikë 11:18 - 31 Gusht, 2020

“Çfarë na ka pickuar elektoralisht?”/ Fuga shigjeton politikanët: Jemi bërë turpi i Evropës

Akademiku Artan Fuga, ka reaguar lidhur me zgjedhjet në Malin e Zi, për të cilat thotë se janë një shembull i qytetarëve të emancipuar. Fuga thumbon...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Humbje të ndjeshme për partinë qeverisëse
Kosova & Rajoni 08:35 - 31 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Humbje të ndjeshme për partinë qeverisëse

Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë shumë i vështirë. Sipas rezultateve...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Mbyllet zyrtarisht votimi
Kosova & Rajoni 20:23 - 30 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Mbyllet zyrtarisht votimi

Në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht votimi në Malin e zi. Mësohet se në zgjedhje garuan dy koalicione të partive shqiptare dhe disa parrti të tjera....

Mali i Zi voton sot për parlamentin e ri/ Partitë shqiptare garojnë në dy koalicione
Kosova & Rajoni 08:26 - 30 Gusht, 2020

Mali i Zi voton sot për parlamentin e ri/ Partitë shqiptare garojnë në dy koalicione

Ditën e sotme, qytetarët e Malit të Zi do t’i drejtohen qendrave të votimit për të zgjedhur parlamentin e ri. Në zgjedhjet e sotme garojnë Partia...

Mali i Zi voton nën hijen e ndarjes 
Politikë 13:34 - 29 Gusht, 2020

Mali i Zi voton nën hijen e ndarjes 

Qytetarët në Mal të Zi votojnë të dielën për parlamentin e ri. Rezultati është më i paparashikueshëm se në zgjedhjet e kaluara. Të dielën (30.08) në...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Bushati mesazh të fortë shqiptarëve
Politikë 09:09 - 28 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Bushati mesazh të fortë shqiptarëve

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka përcjellë një mesazh për shqiptarët në Malin e Zi. Ndërsa nesër mbahen zgjedhjet në Malin e Zi, Bushati thekson se...

Paloka: Rama perdor Cakajn
Politikë 21:34 - 27 Gusht, 2020

“Rama e Cakaj po nxisin përçarje mes shqiptarëve në Mal të Zi”/ UDSH ngre alarmin: Është tepër e rrezikshme

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptareve në Mal të Zi, Mehmed Zenka përmes një letër të hapur thotë se në tre ditë e fundit para se...