Connect with Us

All posts tagged "Malesi e Madhe"

Berhan bajrakurti
Aktualitet 12:51 - 14 Shkurt, 2019

Akuzohet për ngacmim seksual/ Polici mbërrin në Gjykatë

Shefi i Policisë së zonës Gruemirë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti ka mbërritur në Gjykatën e Shkallës së Parë në Shkodër. Gjyqtare e çështjes së...

Berhan bajrakurti
Aktualitet 17:02 - 12 Shkurt, 2019

Skandali seksual i policit/ Zbulohet nga kush mbrohet

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka treguar sot se në duart e policisë ka shumë video që dëshmojnë që shefi i zonës Gruemirë, në Malësinë...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 14:27 - 12 Shkurt, 2019

Lleshaj përfshihet në skandalin seksual/ Reagon ashpër LSI

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar me tone të ashpra ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, pas deklaratave të...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne konference per mediat
Aktualitet 11:19 - 12 Shkurt, 2019

Lleshaj shkon të “rehabilitojë” policin në Malësinë e Madhe

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka shkuar ditën e sotme në Malësinë e Madhe për t’u njohur nga afër më çështjen e skandalit të shefit të...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne konference per mediat
Aktualitet 10:09 - 12 Shkurt, 2019

Skandali seksual/ Lleshaj urgjent në Malësinë e Madhe

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka shkuar në Malësinë e Madhe, si pasojë e skandalit të ngacmimit seksual të 15-vjeçares nga shefi i policisë së zonës...

Aktualitet 13:22 - 11 Shkurt, 2019

Pamje shokuese-Polici ngacmon seksualisht 15-vjeçaren/ Nëna rrëfen tmerrin

Një nënë denoncon një shef policie nga Malësia e Madhe i cili ka ngacmuar seksualisht vajzën e saj 15 vjeçare. Nëna nuk identifikohet por rrëfen për...

thes me kanabis
Aktualitet 17:36 - 23 Janar, 2019

Sekuestrohet 18 kg hashash/ Autorët në kërkim

18 kg kanabis janë gjetur në fshatin Koplik i Sipërm në Malësi të Madhe. Autorët janë larguar nga vendngjarja në momentin kur aty ka arritur policia....

Aktualitet 18:56 - 14 Tetor, 2018

Falsifikimi i dokumentave për kartën e identitetit/ Arrestohet polici

Policia ka arrestuar një punonjës të sajin, për shkak të falsifikimit të procedurave për pajisjen me pasaportë biometrike. Bëhet fjalë për oficerin e Komisariatit të Policisë...

Aktualitet 18:36 - 18 Shtator, 2018

Grabitën shtetasit e huaj/ Arrestohet njëri prej autorëve

Policia ka arrestuar njërin prej grabitësve të gjashtë shtetasve të huaj në Malësinë e Madhe. Në prangat e policisë ka rënë Albion Shabaj 28 vjeç. Ky...

Aktualitet 20:13 - 20 Korrik, 2018

Masakra mjedisore/ Pritet 1 hektar pyll

Persona të paidentifikuar kanë prerë një hektar pyll në Malësi të Madhe. Masakra mjedisore ka ndodhur në fshatin Gruemir. Policia nuk i ka identifikuar ende përgjegjësit....

Aktualitet 17:29 - 4 Mars, 2018

Grabiten shtëpitë e dy emigrantëve/ Policia në kërkim të autorëve

Dy grabitje kanë ndodhur brenda natës së djeshme në Malësi të madhe përkatësisht në fshatin Gruemirë, ku persona ende të pa identifikuar kanë thyer dy shtëpi...

Aktualitet 19:29 - 31 Tetor, 2017

Burri i jep fund jetës duke pirë fotoksinë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Bzhetë të Malësisë së Madhe ku një 66-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke konsumuar fotoksinë....

Aktualitet 15:42 - 16 Shtator, 2017

Mjaft me “Tokë e Xanun”/ Bashkia e Malësisë së Madhe i ‘vë vulën’ incidentit

Prishja e kullës së heroit Prekë Cali në Malësinë e Madhe është kthyer në një objekt diskutimi të ashpër prej ditës së djeshme. Ndër reagimet kundër...

Aktualitet 17:45 - 12 Gusht, 2017

Helikopteri dhe ushtria me urgjencë drejt Malësisë së Madhe/Çfarë po ndodh?!

Situata nga zjarret vijon të përkeqësohet çdo ditë e më shumë në vend, duke rrezikuar jo pak qytetarët. Një zjarr i përmasave të frikshme ka përfshirë...

Aktualitet 11:09 - 21 Prill, 2017

Parandalohet krimi në Malësinë e Madhe/Qëllon me pushkë drejt të resë, por …!

Policia ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në Malësinë e Madhe, duke arrestuar një person. Burime zyrtare nga policia e Shkodrës bënë me dije se...

Aktualitet 11:22 - 19 Prill, 2017

Video-Policia kontrolle në stane e male/Gjen drogën, por zhduket kryeplaku

Policia e Malësisë së Madhe ka vijuar edhe sot kontrollin për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Gjatë një aksioni antidrogë, policia ka asgjësuar 168 fidanë...

Aktualitet 11:00 - 16 Mars, 2017

Sekuestrohen 76.2 kg drogë në Malësinë e Madhe/Zhduket autori

Në Malësinë e Madhe u finalizua me suksese operacioni i koduar “Forest’. Gjatë kontrollit policor u sekuestruan 76.2 kg marijuanë dhe një sasi fishekësh. Në kuadër...

Aktualitet 21:32 - 12 Mars, 2017

Shpërthim në Malësi të Madhe/ Tritol makinës së policit

Një sasi lënde eksplozive i është vendosur një automjeti të parkuar në Shkodër. Ngjarja është shënuar pak minuta më parë, e ndërsa shpërthimi me eksploziv ka...

Aktualitet 09:48 - 25 Shkurt, 2017

Falsifikonte vulat e formularët/ Ndalohet 43 vjeçari

Një 43 vjeçar është ndaluar nga ana e policisë, pasi akuzohet për falsifikim të vulave e formularëve. Shtetasi Luan Pepaj, 43 vjeç, banues në Malësi e...

Aktualitet 09:40 - 21 Nentor, 2016

Ngjarje e rëndë në Malësi të Madhe/ Vetëvaret në litar 15-vjeçari

Një ngjrje e rëndë ka ndodhur në fshatin Boriç të Malësisë së Madhe. Mësohet se, në banesën e tij është gjetur nga familjarët i vetëvarur E.L....

Aktualitet 10:13 - 2 Nentor, 2016

Malësi e Madhe/Plagosje për motive hakmarrjeje. Babë e bir në pranga

Plagoset një person për motive hakmarrjeje. Ngjarja ka ndodhur në Malësinë e Madhe. Në pranga kanë rënë babai, i biri dhe nipi. Mbrëmjen e djeshme shërbimet e...

Aktualitet 14:25 - 28 Tetor, 2016

Basha takim me fermerët e Malësisë së Madhe/ Kredia s’është zgjidhje për fermerët, subvencionet po

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me fermerë të Gruemirës në Malësi të Madhe. Fermerët, të cilët merren kryesisht me kultivimin e sherebelës, thanë...

Aktualitet 15:56 - 7 Gusht, 2016

Logu i Bjeshkëve, ja si festojnë Kumbaro dhe Ambasadori austriak…

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe Ambasadori austriak në Tiranë, Johann Sattler, duket se janë relaksuar dhe kanë festuar, në festën e Logut të Bjeshkëve, që...