Connect with Us

All posts tagged "malaj"

Raporti i DASH për Shqipërinë/ Ish-ministri socialist “shuplakë” Ramës: Ja kush është dobësia më e madhe e qeverisë
Politikë 09:08 - 11 Shtator, 2020

Raporti i DASH për Shqipërinë/ Ish-ministri socialist “shuplakë” Ramës: Ja kush është dobësia më e madhe e qeverisë

Ish-ministri i Financave në kohën e PS, Arben Malaj komentoi raportin e DASH i cili e konsideron Shqipërinë vendin më të korruptuar në rajon. Po ashtu...

Humbja me 44 mln euro/ Malaj akuza të forta Ramës: Hajdutët e Rilindjes po dalin një nga një
Politikë 16:17 - 7 Shtator, 2020

Humbja me 44 mln euro/ Malaj akuza të forta Ramës: Hajdutët e Rilindjes po dalin një nga një

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, ka reaguar ashpër në rrjetet sociale, pas humbjes në gjyqin e Arbitrazhit për ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan, ku Qeveria shqiptare dhe...

Humbja me 44 mln euro/ Malaj akuza të forta Ramës: Hajdutët e Rilindjes po dalin një nga një
Ekonomi 22:08 - 3 Shtator, 2020

“Pasoja të shumta ekonomike nga pandemia”/ Malaj: Rama mund t’i çojë shqiptarët në krizë borxhesh

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, deklaron se pandemia ka sjellë pasoja të shumta ekonomike në vend. Malaj theksoi se Shqipëria mund të shkojë në një krizë...

Letra e Yuri Kim/ Reagimi i fortë i Arben Malajt: Një mesazh që më shumë se kujtdo i vlen Ramës
Politikë 16:03 - 1 Shtator, 2020

Letra e Yuri Kim/ Reagimi i fortë i Arben Malajt: Një mesazh që më shumë se kujtdo i vlen Ramës

Pas letrës që ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, iu dërgoi ditën e sotme krerëve të partive politike në vend, ka reaguar ish...

Arben Malaj bën apelin e fortë/ Mesazhi për qytetarët, mos harroni këto tre veprime, do të kurseni miliarda
Ekonomi 14:48 - 8 Korrik, 2020

“Borxhi më i lartë se 80%”/ Malaj mesazh qeverisë: Amnistia nuk do e ndihmojë vendin të dalë nga kriza

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, ka komentuar lëvizjen më të fundit të qeverisë në lidhje me amnistinë fiskale. Në një intervistë për abcnews, Malaj ka...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Ekonomi 18:04 - 17 Qershor, 2020

Rama kërcënoi me rimbyllje/ Malaj bën llogaritë: Do ishte fatale për bizneset

Eksperti i ekonomisë Arben Malaj në një lidhje me News, 24, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Rama, i cili duke iu referuar rritjes së shifrave me...

Politikë 12:02 - 16 Qershor, 2020

PD kërkoi shkarkimin/ KQZ vendos për Agron Malajn

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh sot për shqyrtimin e rezultatit të verifikimit të Prokurorisë së Përgjithshme për Kryetarin e Bashkisë së Matit, qarku Dibër, për...

Politikë 15:36 - 11 Qershor, 2020

“Eurobondi, pozitiv për tregjet dhe investitorët e huaj”/ Malaj: Nëse përdoret pa mençuri, vret ekonominë

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, komentoi sot emetimin e eurobondit 650 milionë euro nga qeveria shqiptare. Nw njw lidhje në rubrikën “Opinion”, në News24, Malaj tha se...

Politikë 22:51 - 3 Qershor, 2020

Abuzimi i nxënëses/ Ish zv.ministrja e Arsimit: Shkolla duhet të shkrihet

Ish zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, në një intervistë për TvT, tha se mungesa e transparencës nga ana e ministrisë në lidhje me abuzimin e nxënëses...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Politikë 23:21 - 30 Maj, 2020

Malaj: Venecia i dha të drejtë Metës, konfirmoi krizën e rëndë në vend

Ish ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale,teksa vlerëson vendimin e Venecias që i ka quajtur kushtetuese qëndrimet e Presidentit...

Politikë 17:55 - 26 Maj, 2020

E diela pa makina/ Malaj kritika të forta Ramës: Po i çon bizneset në humnera

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, i ftuar në News 24 ka kritikuar ashpër nismën e kryeministrit Rama për të dielën pa makina. Malaj tha se kjo...

Politikë 09:44 - 15 Maj, 2020

“Kriza më e thellë se në ’97”/ Malaj leksion qeverisë: S’ka kohë për kanabisin dhe Teatrin

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, ka theksuar se kriza që pandemia Covid-19 ka shkaktuar në ekonomi është më e thellë se në ’97. Në një intervistë...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Lajme 09:40 - 15 Maj, 2020

Rrëfimi ndryshe i Arben Malajt/ Kam punuar që 15 vjeç, në shkollë shkoja natën

Ish ministri i Financave, Arben Malaj ka rrëfyer sot disa detaje në lidhje me jetën e tij. Në një intervistë për “Abc-ja e mëngjesit”, Malaj komentoi...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Ekonomi 14:51 - 17 Prill, 2020

“Do ishte vrasje ekonomike”/ Malaj leksion qeverisë: Çfarë duhet të bëjë për biznesin

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj deklaroi sot se pandemia e koronavirusit, do të ndikojë shumë në ekonomi, e cila do ta ketë të vështirë të ringrihet,...

Politikë 13:02 - 24 Janar, 2020

Iu bashkua PAA-së së Dukës/ Reagon Malaj: Nuk jam manikin, vijoj të mbetem socialist

Një ditë më parë në media u raportua se ish-ministri i Financave, Arben Malaj, pas shkarkimit nga si anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë, i...

Politikë 23:35 - 20 Janar, 2020

“I dënuar për armëmbajtje pa leje”/ Avokati “zbërthen” ligjin: Malaj nuk duhet të kandidonte

Avokati i njohur Saimir Vishaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, ku po flitet për kryebashkiakët e inkriminuar, mori në shqyrtim dhe rastin e Agron Malajt, për...

veliaj
Politikë 14:57 - 7 Janar, 2020

“Ky shitës fiqsh”/ Arben Malaj publikon mesazhet, i “nxjerr bojën” Erion Veliajt

Ish-ministri socialist i Financave dhe ish-deputet i PS-së, Arben Malaj, ka hedhur akuza të forta në drejtim kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Politikë 23:21 - 18 Dhjetor, 2019

“Mos kritiko Lali Erin se të heqim nga banka”/ Malaj sjell provat si u kërcënua nga Taulant Balla

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i cili u shkarkua sot nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, me 72 vota, ka treguar dhe arsyet që...

Politikë 19:59 - 18 Dhjetor, 2019

Parlamenti shkarkon Malajn me minimum votash/ Si votuan deputetët

Parlamenti votoi sot për shkarkimin e Arben Malajt nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë me minimum votash. Pëe shkarkimin e Malajt u dhanë 72 vota,...

Politikë 18:30 - 18 Dhjetor, 2019

“Do t’ju nxjerr jashtë”/ Kuvendi “lodh” Ruçin, ngatërron Malajn me Ahmetajn

Seanca plenare në parlament vijon që prej paradites së sotme e mesa duket kryeparlamentari Gramoz Ruçi është lodhur. Teksa ministri për Rindërtimin pas tërmetit Arben Ahmetaj,...

Politikë 18:21 - 18 Dhjetor, 2019

“Gjyqi politik”/ Malaj paralajmëron Ramën: Do ballafaqohemi në gjykatë

Ish ministri i Finacave, Arben Malaj, ka mbajtur sot fjalim para Kuvendit që kërkon shkarkimin e tij nga Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë. Duke e...

Politikë 10:26 - 17 Dhjetor, 2019

Ish-ministri i Ramës në krah të Arben Malajt/ Pse shkarkimi i tij është totalisht i paligjshëm

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani e ka cilësuar totalisht të paligjshëm shkarkimin e Arben Malajt nga Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë....

Politikë 08:51 - 17 Dhjetor, 2019

Arben Malaj zbulon skenarin/ Ja pse Rama kërkon shkarkimin e tij   

Arben Malaj është shprehur se deklaratat e tij publike janë përdorusr si skenar për ta pezulluar nga Këshlli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë. Ndërsa Kuvendi pritet...