Connect with Us

All posts tagged "mal"

Bota 15:40 - 10 Maj, 2020

“Në verë pushime dhe jo karantinë!”/ Conte: Mund të shkojmë në det e në mal

Kryeministri italian Giuseppe Conte i është përgjigju pyetjes më të shpeshtë të bërë nga italianët në prag të sezonit turistik. Conte ka dhënë përgjigjen e shumëpritur...

Kronika 19:31 - 8 Prill, 2020

Zjarri në Malin e Krujës/ Ndërhyhet me helikopter për të shuar flakët

Një sipërfaqe pyjore në malin e Krujës është përfshirë nga flakët mesditën e djeshme. Zjarri ka rënë në afërsi të fshatit Rranxë dhe paraprakisht dyshohet se...

Denoncim 22:53 - 14 Shkurt, 2020

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Tërmeti u prishi shkollën, nxënësit mësojnë në lokal. Fëmijët e kopshtit në mal

Në emisionin investigativ “Fiks Fare” të mbrëmjes së sotme është denoncuar rasti i prishjes së një shkolle dhe transferimi i nxenësve për mësim në një lokal....

Kosova & Rajoni 21:32 - 12 Janar, 2020

Humbën në mal/ Gjenden dy personat e zhdukur

Dy persona që u raportua të zhdukur janë gjetur ditën e sotme në malet e Lubotenit në Kosovë. Mësohet se dy persona, pjesë e një grupi...

Kronika 20:19 - 28 Shtator, 2019

Turisti amerikan rrëzohet në mal/ Niset me helikopter drejt Tiranës

Një turist amerikan është shpëtuar sot në Tropojë, pas një aksidenti të ndodhur në mal. Turisti i identifikuar si Meng Thou, 39-vjeç, u rrëzuar në Alpe,...

Kronika 21:47 - 13 Gusht, 2019

Përfshihet nga flakët mali i Borshit/ E pamundur ndërhyrja e zjarrfikëseve

Një zjarr masiv ka përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjore në malin e Borshit mbrëmjen e sotme. Raportohet se zjarri ka nisur në një sipërfaqe të madhe...

Kuriozitete 13:40 - 27 Tetor, 2018

Macja “alpiniste” që u gjet në majën e një mali, ishte ngjitur në lartësinë 2.499 metra

Një aplinist polak që ngjiti majën më të lartë të vendit të tij meti i habitur kur zbuloi se një mace e i kishte paraprirë. Wojciech...

Aktualitet 15:46 - 26 Gusht, 2018

Po priste dru në mal/ Ndërron jetë 54-vjeçari nga Delvina

Një 54-vjeçar gjatë ditës së sotme ka humbur jetën teksa ishte duke prerë dru në mal. Sipas informacioneve nga policia ngjarja ka ndodhur në fshatin Kalas...

Aktualitet 15:40 - 10 Korrik, 2018

I zhdukur para një muaji/ Gjendet i vdekur në mal

Polica ka gjetur një kufomë në afërsi të një përroi në Prrenjas. Në Malin e Balcës është gjetur kufoma e B.A, 44 vjeç nga Gramshi. Viktima...

Aktualitet 23:26 - 8 Maj, 2018

Shëndetësia, një mal me probleme të pazgjidhura

Nga ekrani i emisionit “Top Show Magazine”, kryeministri Edi Rama foli edhe për problemet në sistemin shëndetësor dhe përballjen me mungesën e mjekëve specialistë nëpër spitalet...

Kuriozitete 18:00 - 31 Korrik, 2015

Festa Kombetare e Zvicres, flamur gjigand ne mal

Një grup alpinistësh zviceranë ndërmorrën një nismë sa të bukur dhe të rrezikshme. Ata u ngjitën në malin Säntis të Zvicrës për të hapur një flamur...

Fashion 10:39 - 5 Prill, 2015

Kedall Jenner seksi dhe në mal

Ajo është një nga modelet më të kërkuara të momentit, sepse është e gjatë, seksi dhe shumë e ëmbël. Por mesa duket Kendall Jenner nuk zhgënjen as...