Connect with Us

All posts tagged "makine"

Kronika 20:58 - 25 Tetor, 2020

Makina merr flakë tek rrethrrotullimi i Saukut/ Shpëton shoferja

Një automjet ka marrë flakë në ecje tek rrethrrotullimi i Saukut në Tiranë. Policia informon se automjeti është djegur pjesërisht teksa shoferja A.A, ka shpëtuar pa...

Kronika 09:58 - 22 Tetor, 2020

Digjet gjatë natës makina e punonjësit të Ujësjellësit në Vlorë

Një makinë është djegur gjatë natës në Vlorë. Mësohet se makina është e një punonjësi të Ujësjellësit dhe dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm. Mjeti...

Panik në Tiranë/ Makina shpërthen në flakë në ecje
Kronika 15:26 - 21 Tetor, 2020

Shpërthen në flakë makina tek tuneli i Krrabës

Një makinë te tuneli i Krrabës ka marrë flakë teksa ka qenë duke ecur. Mësohet se automjeti ka shpërthyer në flakë për arsye teknike. Ndërkohë nuk...

Aksident me vdekje në Fushë-Krujë/ Shoferi largohet nga vendngjarja
Kronika 11:42 - 19 Tetor, 2020

Aksident me vdekje në Fushë-Krujë/ Shoferi largohet nga vendngjarja

Një tjetër aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në Fushë-Krujë një automjet ka përplasur një këmbësor. Mësohet se si pasojë e aksidentit, Z. D., ka...

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina përplas për vdekje 14 vjeçarin
Kronika 10:12 - 19 Tetor, 2020

Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje drejtuesin e biçikletës

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në në Kavajë. Një makinë ka përplasur shtetasin L.Gj., 78 vjeç, i cili si pasojë e plagëve...

E rëndë/ Makina bie nga 100 metër lartësi tek kanionet e Skraparit
Kronika 15:28 - 18 Tetor, 2020

E rëndë/ Makina bie nga 100 metër lartësi tek kanionet e Skraparit

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot përgjatë segmentit rrugor Çorovodë-Prishë. Në vendin e quajtur Ura e Blëzenckës, shtetasi Alban Faik Hasanllari, duke drejtuar mjetin tip...

Aksident në autostradën Durrës-Tiranë/ Përplaset keq makina
Kronika 19:04 - 16 Tetor, 2020

Makina përplas për vdekje një grua në aksin Elbasan- Peqin

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim. Mësohet se shtetasi E.S., 43 vjeç, banues në Durrës,...

Kronika 11:10 - 14 Tetor, 2020

U kap me drogë në makinë/ Arrestohet 35 vjeçari në Gramsh

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së...

Makina bie në pellgun plot me ujë në Librazhd/ Familjarët thyejnë xhamin e shpëtojnë mrekullisht
Kronika 10:57 - 13 Tetor, 2020

Makina bie në pellgun plot me ujë në Librazhd/ Familjarët thyejnë xhamin e shpëtojnë mrekullisht

Nje makinë ka rënë në pellgun me ujë në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas në vendin e quajtur Pishkash. Mësohet se dy anëtarë të një familje kanë shpëtuar...

Kronika 09:43 - 13 Tetor, 2020

Vrau vëllain e Talo Çelës/ Autori 20 minuta para krimit furnizoi makinën me karburant

Zbardhen detaje nga vrasja e Bujar Çelës, vëllai i të shumëkërkuarit Talo Cela. Krimi ndodhi në 17 shtator të këtij viti në Bradashesh të Elbasanit. Gazetarja...

Kronika 17:57 - 12 Tetor, 2020

Foto-I bëri atentat familjes së shefit të policisë bashkiake/ Kush është autori 19-vjeçar

Ilirjan Hasanaj, është i riu që qëlloi me armë drejtorin e Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe Mentor Hasanaj, teksa ky i fundit ishte duke udhëtuar...

U vetëhelmua pasi ish-bashkëshorti i mori vajzën/ Ndërron jetë në helikopterin e urgjencës 37-vjeçarja nga Saranda
Kronika 14:58 - 11 Tetor, 2020

I bënë atentat në makinë/ Shefi i policisë bashkiake në gjendje kritike, niset me urgjencë drejt Tiranës

Mesditën e sotme Shkodra u trondit nga atentati që iu bë shefit të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj. Ai ishte duke udhëtuar me...

Është një nga aktorët më të paguar në Turqi/ Sarp “zhgënjen” fansat me blerjen e fundit
Showbizz 12:16 - 10 Tetor, 2020

Është një nga aktorët më të paguar në Turqi/ Sarp “zhgënjen” fansat me blerjen e fundit

Një nga aktorët më të paguar dhe të famshëm turk, Çagatay Ulusoy ndonëse fiton shumë para nga serialet, kurrë nuk i shpenzon për gjëra luksoze. Së...

Aksident në Vlorë/ Makina përplas dy gra te vijat e bardha
Kronika 22:14 - 9 Tetor, 2020

Aksident në Vlorë/ Makina përplas dy gra te vijat e bardha

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë, te bulevardi në Skelë. Mësohet se një makinë ka përplasur dy këmbësore, tek vijat e bardha. Dy...

Digjet një “BMW X6” në Pogradec/ Makina në pronësi të një biznesmeni
Kronika 23:56 - 7 Tetor, 2020

Digjet një “BMW X6” në Pogradec/ Makina në pronësi të një biznesmeni

Një makinë tip “BMW X6” është djegur mëngjesin e sotëm në qytetin e Pogradecit. Mësohet se makina është pronësi të biznesmenit Alfred Cenkollari, teksa ishte e...

Shpërthen në flakë makina e biznesmenit
Kronika 08:45 - 7 Tetor, 2020

Shpërthen në flakë makina e biznesmenit

Një automjet në pronësi të një firme private në Pogradec është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm. Burime nga uniformat blu...

Kallëzimi i 2-të brenda një jave/ PD padit sërish Veliaj për shpifje
Politikë 23:16 - 6 Tetor, 2020

“Do e kallëzoj në SPAK”/ Veliaj: Basha ka marrë makinë luksoze dhe vila nga “oligarkët”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, deklaroi mbrëmjen e sotme se do të kallëzojë në SPAK kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Veliaj deklaroi sërish...

Aksident në Librazhd/ Gjendet në greminë një grua e huaj
Kronika 21:03 - 4 Tetor, 2020

Makina përplas këmbësorin në Korçë/ Dërgohet me urgjencë drejt spitalit adoleshenti

Një aksident rrugor ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Symizë. Mësohet se një makinë ka përplasur një djalë që ka qenë...

Vodhi automjetin e kushërirës së tij në Tiranë/ 40 vjeçari kapet në tentativë për ta djegur mjetin
Kronika 11:40 - 4 Tetor, 2020

Vodhi makinën e kushërirës së tij në Tiranë/ 40 vjeçari kapet në tentativë për ta djegur mjetin

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, me marrjen e njoftimit se në vendin e quajtur “Casa Italia”, rreth orës 17:30 të pasdites së djeshme, në...

Aksident i rëndë në Elbasan/ Plagosen tre persona
Kronika 21:58 - 2 Tetor, 2020

Aksident i rëndë në Elbasan/ Plagosen tre persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:15 në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Peqin pranë “Paraburgimit” në Bradashesh....

Basha i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Veliajt/ Të henën tjetër padi për “vemjen”
Politikë 20:15 - 2 Tetor, 2020

“Çdo protestë e lë përgjysmë”/ Veliaj “nuk i ndahet” Bashës: Mori një makinë 130 mijë euro nga një prej kontraktorëve

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka sulmuar kreun e PD, Lulzim Basha për të cilin tha se është i pabesueshëm. Pasi solli në vëmendje premtimet e...

Prostitucion në një qendër masazhi/ Arrestohen dy persona në Tiranë
Kronika 15:08 - 1 Tetor, 2020

Nuk iu bind urdhrit për ndalim dhe përplasi policin/ Arrestohet 27 vjeçari në Tiranë

Në pikën e kontrollit të ngritur nga ana e “Shqiponjave” dhe “Shigjetave”, në vendin e quajtur “Ish-Fusha e Aviacionit” i është bërë shenjë ndalimi mjetit tip...

Nuk zbatoi urdhrin për të ndaluar/ Makina përplas efektivin e policisë
Kronika 12:54 - 1 Tetor, 2020

Nuk zbatoi urdhrin për të ndaluar/ Makina përplas efektivin e policisë

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Fushë Krujë-Laç. Mësohet se një makinë ka përplasur një efektiv policie pasi drejtuesi i mjetit nuk...