Connect with Us

All posts tagged "makinat"

Aktualitet 20:58 - 29 Korrik, 2017

“Vrulli” i lëvizjeve me makina/ Policia ka një paralajmërim për të gjithë drejtuesit

Fundjavat gjatë verës janë gjithmonë të ngarkuara me lëvizje makinash, pasi njerëzit udhëtojnë për të pushuar në bregdet apo diku tjetër. Nisur nga kjo, Policia Rrugore...

Aktualitet 09:26 - 1 Maj, 2017

Si vidhen makinat luksoze për 5 sekonda/S’do iu besoni syve! (Video)

“Daily Mail” ka publikuar një video, që tregon se si hajdutët e sotëm vjedhin makinat luksoze për vetëm 5 sekonda. Sekreti qëndron te një pajisje elektronike,...

Aktualitet 10:24 - 20 Prill, 2017

Aksident i frikshëm në Vlorë/“Porche” bën “përshesh” 4 makina (Video)

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në qytetin e Vlorës, i cili fatmirësisht nuk ka pasur viktima. Disa makina janë përplasur me njëra-tjetrën, 3 prej të...

Aktualitet 23:01 - 23 Mars, 2017

Përplasen dy makina te “TEG-u”

Një aksident është raportuar mbrëmjen e sotme në hyrje të autostradës Tiranë-Elbasan, në zonën e njohur si “rrethrrotullimi i TEG-ut”. Dy makina kanë humbur kontrollin, duke dalë...

Aktualitet 09:19 - 10 Janar, 2017

Vendimi, qeveria në sitë makinat dhe shoferët e institucioneve

Qeveria duket se ka vendosur të ulë numrin e makinave dhe shoferëve në dispozicion të ministrive dhe institucioneve të tjera shtetërore. Të gjitha njësitë e qeverisjes...

Aktualitet 22:43 - 27 Dhjetor, 2016

100 mijë automjete jashtë qarkullimi/Ja sa duhet të paguajnë për t’iu përshtatur normave të ndotjes

Rreth 60% e ndotjes në rang vendi vjen si pasojë e automjeteve. Mosha mesatare e makinave që qarkullojnë aktualisht në Shqipëri është nga 15 në 20-vjeçarë....

Aktualitet 09:51 - 26 Dhjetor, 2016

Zbardhet projektvendimi/Makinat para vitit 2000 do çregjistrohen

Qeveria ka në plan të nxjerrë jashtë qarkullimit makinat e prodhuara para vitit 2000, në rast se pronarët e mjeteve nuk marrin masa për arritjen e...

Aktualitet 10:15 - 15 Dhjetor, 2016

FOTO-Video/Policia italiane prezanton makinat e reja

Policia e Shtetit ne Itali ka prezantuar ne nje ceremoni modelet e reja Alfa Romeo qe do te jene mjetet me te reja ne dispozicion te...

Politikë 12:18 - 25 Tetor, 2015

Paloka: Ndërtuesit e Ramës vjedhin paratë e qytetarëve, Ta kthejmë këtë dimër në pranverën e shpresës

  Kryetari I grupit parlamentar I Partisë Demokratike, Edi Paloka theksoi gjatë një konference për shtyp se qeverisë po I vjen fundi. Ai e argumentoi këtë...

Aktualitet 10:49 - 17 Shtator, 2015

Dogana e makinave rritet me 30 %

Duke nisur nga sot, zhdoganimi i makinave të vogla, ashtu si dhe të furgonëve e kamionëve do t’u kushtojë qytetarëve rreth 30% më shtrenjt. Këshilli i...