Connect with Us

All posts tagged "makinat"

Udhezimi i qeverise per importin e makinave te perdorura
Sociale 09:54 - 8 Maj, 2018

Udhëzimi i ri/ Taksat për automjetet e reja dhe të përdorura

Formula e pagesës së taksave vjetore të automjeteve nuk ndryshon. Megjithatë, në një Udhëzim të ri të ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, përcaktohen rregulla...

Aktualitet 17:38 - 11 Prill, 2018

Shifrat e fryra/ Ja sa shpenzojnë ministrat për karburantin e automjeteve zyrtare

Shpenzimet e parasë publike për derivate të automjeteve zyrtare janë kritikuar në vazhdimësi nga monitoruesit dhe shoqëria civile, pasi ato shpeshherë janë tejkaluar. Ka pasur raste...

Aktualitet 23:11 - 31 Dhjetor, 2017

Dalin shifrat/ Sa shqiptarë dhe makina kanë hyrë në vend nga data 24 dhjetor

Fluks i madh lëvizjesh per festat e fundvitit. Policia e Shtetit ka bërë publike shifrat, sa shqipare dhe automjete kane hyre ne vend qe nga data...

Aktualitet 10:12 - 30 Dhjetor, 2017

Pensionet, makinat dhe taksat,sot afati i fundit/ Ja, si të përfitoni nga amnistia

Qytetarët dhe bizneset kanë sot mundësinë e fundit të përfitojnë faljen e gjobave dhe kamatëvonesave nga ligji i amnistisë për makinat, sigurimet shoqërore për pension dhe...

Aktualitet 11:43 - 31 Tetor, 2017

Pak aritmetikë me çmimin e blerjes së makinave të SHISH-it

Nga Gjergj THANASI Meqenëse kreu i SHISH është i diplomuar për matematikë, ia vlen të bëjmë pak matematikë me tenderin e blerjes së 19 (nëntëmbëdhjetë) copë...

Aktualitet 15:54 - 26 Tetor, 2017

Tre makina përfshihen nga flakët në oborrin e një shqiptari

Policia e Kosovës ka konfirmuar se tre makina janë djegur sot në oborrin e shtëpisë së një qytetari shqiptar nga Mitrovica veriore. Ngjarja ka ndodhur në...

Aktualitet 18:35 - 22 Gusht, 2017

Foto Ekskluzive- Aksident në Durrës/Shkatërrohet njëra prej makinave

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë pasdite në qytetin e Durrësit. Dy makina janë përplasur me njëra tjetrën tek Unaza e qytetit bregdetar. Burime nga vendngjarja...

Aktualitet 19:20 - 12 Gusht, 2017

“Benz-i” bën kërdinë në Vlorë/Përplas 3 makina dhe …

Një aksident rrugor është shënuar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Një makinë tip “Benz” ka përplasur tre mjetet të tjera në rrugë. Sipas policies,...

Aktualitet 20:58 - 29 Korrik, 2017

“Vrulli” i lëvizjeve me makina/ Policia ka një paralajmërim për të gjithë drejtuesit

Fundjavat gjatë verës janë gjithmonë të ngarkuara me lëvizje makinash, pasi njerëzit udhëtojnë për të pushuar në bregdet apo diku tjetër. Nisur nga kjo, Policia Rrugore...

Aktualitet 09:26 - 1 Maj, 2017

Si vidhen makinat luksoze për 5 sekonda/S’do iu besoni syve! (Video)

“Daily Mail” ka publikuar një video, që tregon se si hajdutët e sotëm vjedhin makinat luksoze për vetëm 5 sekonda. Sekreti qëndron te një pajisje elektronike,...