Connect with Us

All posts tagged "makinat"

Aktualitet 17:38 - 11 Prill, 2018

Shifrat e fryra/ Ja sa shpenzojnë ministrat për karburantin e automjeteve zyrtare

Shpenzimet e parasë publike për derivate të automjeteve zyrtare janë kritikuar në vazhdimësi nga monitoruesit dhe shoqëria civile, pasi ato shpeshherë janë tejkaluar. Ka pasur raste...

Aktualitet 23:11 - 31 Dhjetor, 2017

Dalin shifrat/ Sa shqiptarë dhe makina kanë hyrë në vend nga data 24 dhjetor

Fluks i madh lëvizjesh per festat e fundvitit. Policia e Shtetit ka bërë publike shifrat, sa shqipare dhe automjete kane hyre ne vend qe nga data...

Aktualitet 10:12 - 30 Dhjetor, 2017

Pensionet, makinat dhe taksat,sot afati i fundit/ Ja, si të përfitoni nga amnistia

Qytetarët dhe bizneset kanë sot mundësinë e fundit të përfitojnë faljen e gjobave dhe kamatëvonesave nga ligji i amnistisë për makinat, sigurimet shoqërore për pension dhe...

Aktualitet 11:43 - 31 Tetor, 2017

Pak aritmetikë me çmimin e blerjes së makinave të SHISH-it

Nga Gjergj THANASI Meqenëse kreu i SHISH është i diplomuar për matematikë, ia vlen të bëjmë pak matematikë me tenderin e blerjes së 19 (nëntëmbëdhjetë) copë...

Aktualitet 15:54 - 26 Tetor, 2017

Tre makina përfshihen nga flakët në oborrin e një shqiptari

Policia e Kosovës ka konfirmuar se tre makina janë djegur sot në oborrin e shtëpisë së një qytetari shqiptar nga Mitrovica veriore. Ngjarja ka ndodhur në...

Aktualitet 18:35 - 22 Gusht, 2017

Foto Ekskluzive- Aksident në Durrës/Shkatërrohet njëra prej makinave

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë pasdite në qytetin e Durrësit. Dy makina janë përplasur me njëra tjetrën tek Unaza e qytetit bregdetar. Burime nga vendngjarja...

Aktualitet 19:20 - 12 Gusht, 2017

“Benz-i” bën kërdinë në Vlorë/Përplas 3 makina dhe …

Një aksident rrugor është shënuar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Një makinë tip “Benz” ka përplasur tre mjetet të tjera në rrugë. Sipas policies,...

Aktualitet 20:58 - 29 Korrik, 2017

“Vrulli” i lëvizjeve me makina/ Policia ka një paralajmërim për të gjithë drejtuesit

Fundjavat gjatë verës janë gjithmonë të ngarkuara me lëvizje makinash, pasi njerëzit udhëtojnë për të pushuar në bregdet apo diku tjetër. Nisur nga kjo, Policia Rrugore...

Aktualitet 09:26 - 1 Maj, 2017

Si vidhen makinat luksoze për 5 sekonda/S’do iu besoni syve! (Video)

“Daily Mail” ka publikuar një video, që tregon se si hajdutët e sotëm vjedhin makinat luksoze për vetëm 5 sekonda. Sekreti qëndron te një pajisje elektronike,...

Aktualitet 10:24 - 20 Prill, 2017

Aksident i frikshëm në Vlorë/“Porche” bën “përshesh” 4 makina (Video)

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në qytetin e Vlorës, i cili fatmirësisht nuk ka pasur viktima. Disa makina janë përplasur me njëra-tjetrën, 3 prej të...

Aktualitet 23:01 - 23 Mars, 2017

Përplasen dy makina te “TEG-u”

Një aksident është raportuar mbrëmjen e sotme në hyrje të autostradës Tiranë-Elbasan, në zonën e njohur si “rrethrrotullimi i TEG-ut”. Dy makina kanë humbur kontrollin, duke dalë...

Aktualitet 09:19 - 10 Janar, 2017

Vendimi, qeveria në sitë makinat dhe shoferët e institucioneve

Qeveria duket se ka vendosur të ulë numrin e makinave dhe shoferëve në dispozicion të ministrive dhe institucioneve të tjera shtetërore. Të gjitha njësitë e qeverisjes...

Aktualitet 22:43 - 27 Dhjetor, 2016

100 mijë automjete jashtë qarkullimi/Ja sa duhet të paguajnë për t’iu përshtatur normave të ndotjes

Rreth 60% e ndotjes në rang vendi vjen si pasojë e automjeteve. Mosha mesatare e makinave që qarkullojnë aktualisht në Shqipëri është nga 15 në 20-vjeçarë....

Aktualitet 09:51 - 26 Dhjetor, 2016

Zbardhet projektvendimi/Makinat para vitit 2000 do çregjistrohen

Qeveria ka në plan të nxjerrë jashtë qarkullimit makinat e prodhuara para vitit 2000, në rast se pronarët e mjeteve nuk marrin masa për arritjen e...

Aktualitet 10:15 - 15 Dhjetor, 2016

FOTO-Video/Policia italiane prezanton makinat e reja

Policia e Shtetit ne Itali ka prezantuar ne nje ceremoni modelet e reja Alfa Romeo qe do te jene mjetet me te reja ne dispozicion te...

Politikë 12:18 - 25 Tetor, 2015

Paloka: Ndërtuesit e Ramës vjedhin paratë e qytetarëve, Ta kthejmë këtë dimër në pranverën e shpresës

  Kryetari I grupit parlamentar I Partisë Demokratike, Edi Paloka theksoi gjatë një konference për shtyp se qeverisë po I vjen fundi. Ai e argumentoi këtë...

Aktualitet 10:49 - 17 Shtator, 2015

Dogana e makinave rritet me 30 %

Duke nisur nga sot, zhdoganimi i makinave të vogla, ashtu si dhe të furgonëve e kamionëve do t’u kushtojë qytetarëve rreth 30% më shtrenjt. Këshilli i...

Lajme 10:36 - 22 Janar, 2015

Makinat luksoze të Ermal Hoxhës/ Berisha mashtroi

Sali Berisha ka postuar dje disa foto makinash luksoze, duke thënë se ato i përkisnin Ermal Hoxhës. Por, gënjeshtra i ka dalë një ditë më pas....

Kuriozitete 10:23 - 11 Dhjetor, 2014

Gjenden 60 makinat e epokës

Një thesar prej 15 milionë euro është zbuluar në fushat franceze. Bëhet fjalë për 60 automjete të kohës, të lëna për 50 vjet në mëshirë të...