Connect with Us

All posts tagged "makinat"

Blog 08:55 - 23 Tetor, 2019

Çfarë ndodh, kur një qytet ndalon qarkullimin e makinave në rrugët e tij?

Nga Len Williams “BBC” * Gjatë 100 viteve të fundit, makina e ka dominuar peizazhin urban. Në shumë qytete, rrugët janë zgjeruar për t’u bërë vend...

Kronika 12:38 - 10 Tetor, 2019

Drejtësia e re rëndon xhepat e shqiptarëve/ 100 milionë për 3 makina në KLP

Reforma në Drejtësi në vendin tonë, ngritja e institucioneve të reja, SPAK, BKH etj, mbeten kryefjala e politikës por edhe e ndërkombëtarëve. E ndërsa të huajt...

Kronika 17:18 - 16 Shtator, 2019

Foto/ Përplasen tre makina te kthesa e Kamzës

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë tek kthesa e Kamzës. Tre makinat, një “Ford”, një “Benz” dhe një “Fiat” janë...

Kronika 19:51 - 14 Shtator, 2019

Përplasen dy makina në Tiranë/ Dy persona të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë tek kryqzimi i “Ali Demit” në Tiranë. Nga informacionet e para mësohet se janë përplasur dy makina,...

Kronika 16:41 - 7 Shtator, 2019

Policia aksion ndaj makinave me xhama të zinj/ Procedohen 97 shoferë

Policia e Shtetit ka proceduar 97 drejtues mjetesh me xhama të zinj. Me një njoftim të shpërndarë për mediat, strukturat e Policisë theksojnë se këto masa...

Kronika 22:30 - 19 Gusht, 2019

Aksident i frikshëm në Divjakë/ Makinat përfundojnë në pikën e karburantit

Një aksident i frikshëm ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Divjakë-Babunjë. Mësohet se dy makinat janë përplasur me njëra-tjetrën dhe më pas kanë përfundur...

Sociale 17:26 - 19 Gusht, 2019

Punimet në rrugë/ Trafik i rënduar në Fushë-Krujë, 5 kilometër radha e makinave

Një situatë e rënduar me qarkullimin e atumjeteve është krijuar pasditen e sotme në aksin rrugor Vorë -Rinas-Fushë- Krujë. Radha e makinave shkon mbi 15 kilometra,...

Kronika 16:50 - 18 Gusht, 2019

Aksident i frikshëm në Valbonë/ Pesë të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të luginës së Valbonës. Sipas të dhënave paraprake mësohet se dy atuomjete janë përplasur...

Kronika 20:23 - 27 Korrik, 2019

Përmbyset makina/ Plagosen anëtarët e një familje

Një aksident me pasojë plagosjen e katër anëtarëve të një familje ka ndodhur në fshatin Varibop të Fierit. Mësohet se një makinë tip ‘Peugeot’, ku po...

Kronika 16:21 - 27 Korrik, 2019

Merrnin me qera makina luksoze dhe i shisnin në Shqipëri/ Kapen “mat” dy persona  

Policia e Shkodrës ka finalizuar një tjetër operacion, duke vënë në pranga dy persona. Sipas informacioneve zyrtare, në kuadër të operacionit të koduar “Prodhimi i fundit”,...

Aktualitet 20:16 - 10 Qershor, 2019

Greqi/ Digjen makinat e dy shtetasve turq

Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur në shtetin fqinj Greqi. Mësohet se persona të paidentifikuar i kanë vënë flakën dy makinave të dy qytetarëve turq. Ngjarja...

Aktualitet 09:21 - 16 Prill, 2019

38-vjeçari me dy emra sfidon policinë/ Ja çfarë ndodhi gjatë natës

Dy makina, të parkuara ngjitur me Drejtorinë Vendore të Policisë së Elbasanit, janë përfshirë nga flakët gjatë natës që lamë pas. Automjetet e parkuara ngjitur me...

Aktualitet 17:05 - 13 Mars, 2019

Video-Kaos në rrugën Tiranë-Elbasan/ Makinat bllokohen në trafik

Autostrada Tiranë-Elbasan është bllokuar në afërsi të qendrës tregtare “TEG” deri pranë tunelit të Elbasanit. CNA.al ka mësuar se kalimi bëhet nga rruga e vjetër, që...

Aktualitet 15:13 - 12 Mars, 2019

Dy aksidente të njëpasnjëshme/ “Përsheshen” makinat

Një tjetër aksident është shënuar mesditën e sotme në afërsi të Përrenjasit. Mësohet se dy automjete janë përplasur dhe si pasojë automjetet pothuajse janë shkatërruar plotësisht....

Ministrja per Infrastrukturen dhe energjitiken, Belinda Balluku ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 14:11 - 27 Shkurt, 2019

Importi i makinave të përdorura/ Qeveria merr një tjetër vendim

Ministrja  e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një dekleratë për mediat ka bërë të ditur se qeveria ka ndryshuar vendimin për importin e makinave të...

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi
Aktualitet 08:19 - 26 Shkurt, 2019

Flakët përpijnë pesë makina/ Dyshimet e para

Pesë makina janë djegur gjatë natës që lame pas në Vlorë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 në zonën e “Ujit të Ftohtë” në...

Policia e Vlores
Aktualitet 09:08 - 26 Janar, 2019

Panik në Vlorë/ Çfarë ndodhi gjatë natës

Nata që lamë pas nuk ka qënë e qetë për qytetin e Vlorës, ku mësohet se tre automjete janë përfshirë nga flakët, në lagjen “Uji i...

Aktualitet 09:52 - 13 Janar, 2019

Ngrica në rrugë/ Shkatërrohen makinat në Fier

Ngricat kanë shkaktuar një aksident të rëndë ditën e sotme në qytetin e Fierit. Mësohet se dy automjetet janë përplasur në zonën e quajtur “Kthesa e...

Aktualitet 09:50 - 2 Tetor, 2018

Vendimi për makinat e përdorura/ Ish-deputeti i PS zbulon prapaskenat, akuza të forta qeverisë

Ish-deputeti socialist, aktualisht kryetar i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për të mos limportin e makinave të prodhuara mbi...

Aktualitet 15:56 - 22 Shtator, 2018

Ndalohet importi i makinave mbi 10 vjet prodhim 

Qeveria duket e vendosur të ndalojë importin e makinave të përdorura. Keshtu që nga 1 janari i vitit 2019 nuk do të lejohet importimi i makinave...

Aktualitet 15:29 - 22 Shtator, 2018

Ndalimi i importit të makinave të përdorura/ Klosi sqaron projektvendimin

Nga 1 janari i vitit 2019 nuk do të lejohet importimi i makinave të përdorura mbi 10 vjet prodhim. Projektvendimi,  i përgatitur nga Ministria e Turizmit...

Udhezimi i qeverise per importin e makinave te perdorura
Ekonomi 12:46 - 13 Maj, 2018

Siguracioni i makinave, ndryshojnë tarifat/ Ja, kush nuk paguan

Kush nuk do të paguajë siguracionet e makinës, përveç dënimit me gjobë, rrezikon edhe sekuestrimin e mjetit. Makina do të sekuestrohet nga Policia Rrugore dhe do...

Udhezimi i qeverise per importin e makinave te perdorura
Sociale 09:54 - 8 Maj, 2018

Udhëzimi i ri/ Taksat për automjetet e reja dhe të përdorura

Formula e pagesës së taksave vjetore të automjeteve nuk ndryshon. Megjithatë, në një Udhëzim të ri të ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, përcaktohen rregulla...