Connect with Us

All posts tagged "makina"

Aksident në aksin Rinas-Tiranë/ Katër të plagosur, mes tyre dy policë
Kronika 10:09 - 22 Shtator, 2020

Aksident në aksin Rinas-Tiranë/ Katër të plagosur, mes tyre dy policë

Një aksident rrugor nga ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Rinas- Tiranë. Dy automjete janë përplasur në fshatin Domje e për pasojë janë lënduar 4 persona....

Makina përplas këmbësorin/ Dërgohet me urgjencë në spital
Kronika 22:24 - 20 Shtator, 2020

Makina përplas këmbësorin/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit. Mësohet se një 19 vjeçar, duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar një...

Aksident i rëndë në Fier/ Makina përplas për vdekje 30-vjeçarin
Kronika 22:52 - 17 Shtator, 2020

Aksident i rëndë në Fier/ Makina përplas për vdekje 30-vjeçarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Qenas të Fierit. Një mjet ka përplasur një 30-vjeçar me biçikletë dhe si pasojë, i riu...

Makina përplaset me shtyllën dhe pastaj me murin e një banese/ Plagoset pasagjeri
Kronika 22:49 - 17 Shtator, 2020

Aksion në Berat për personat në kërkim/ 100 automjete në “sitën” e policisë

Policia dhe forcat “Shqiponja”, gjatë mbrëmjes së sotme ka kryer kontrolle në Berat për të parandaluar shkelje nga ana e drejtuesve të automjeteve. Policia ka ngritur...

Aksident në Pogradec/ Makina e Policisë Kufitare përplaset me ”Audi-n”, përfundon jashtë rrugës
Kronika 18:41 - 16 Shtator, 2020

Aksident në Pogradec/ Furgoni i Policisë Kufitare përplaset me ”Audi-n”, përfundon jashtë rrugës

Një tjetër aksident është regjjistruar pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Petrushë të Pogradecit ku një  furgon i policisë kufitare raportohet se është përplasur...

Aksidentohet automjeti i OSHEE/ Tre të plagosur rëndë
Kronika 17:19 - 16 Shtator, 2020

Aksidentohet automjeti i OSHEE/ Tre të plagosur rëndë

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Berat, në aksin nacional Berat-Urë Vajgurore. Mësohet se dy mjete janë përplasur kokë më kokë më...

Krimi trondit vendin/ Lleshaj “zhgrryhet” në BMW-në luksoze ma targa falso
Politikë 10:17 - 15 Shtator, 2020

Të gjitha sukseset e “kapter” Sandër Lleshajt në Ministrinë e Brendshme

Sandër Lleshaj u emërua ministër i Brendshëm në nëntor të vitit 2018, pas largimit të papritur të paraardhësit të tij, Fatmir Xhafaj. Pasi la gradat e...

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë
Kronika 20:45 - 14 Shtator, 2020

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Një tjetër aksident me  pasjë humbje jete është shënuar në rrugët e vendit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Panaja në Vlorë ku dy automjte...

Gjendet i pajetë një i moshuar në Elbasan
Kronika 16:21 - 14 Shtator, 2020

“Benzi” përplaset me furgonin/ Plagosen tre persona, një vajzë në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Fushë-Bulqizë. Mësohet se një makinë tip “Benz” është përplasur me një furgon, ndërsa të plagosur...

Klodian Tomorri bën për ujë të ftohtë Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?
Politikë 21:18 - 13 Shtator, 2020

Klodian Tomorri “bën për ujë të ftohtë” Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër ndaj Bashkisë së Tiranës për rrugën e Durrësit që është në proces rikonstruktimi. Tomorri sulmon bashkinë për sistemin e rrugës,...

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Humbin jetën dy vajza, dy të tjera në gjendje të rëndë
Kronika 20:31 - 13 Shtator, 2020

Aksident tragjik në Elbasan/ Humbin jetën dy vajza, dy të tjera në gjendje të rëndë

Janë zbardhur detaje të reja nga aksidenti i rëndë që ndodhi mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës. Sipas burimeve...

Aksident masiv në rrugën Tiranë-Elbasan/ Përplasen 5 makina
Kronika 19:24 - 13 Shtator, 2020

Aksident masiv në rrugën Tiranë-Elbasan/ Përplasen 5 makina

Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tiranë – Elbasan. Mësohet se 5 makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Aksidenti ka ndodhur...

Makina përplas për vdekje motoristin/ Pranga 58-vjeçarit
Kronika 16:47 - 13 Shtator, 2020

Makina përplas për vdekje motoristin/ Pranga 58-vjeçarit

Një 58-vjeçar është vënë në prangat e policisë pasi ka aksidentuar për vdekje një person i cili udhëtonte me motor. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 3:50...

Aksidentohet makina e policisë në Tiranë
Kronika 23:26 - 10 Shtator, 2020

Aksidentohet makina e policisë në Tiranë

Një makinë policie është përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ngarja ka ndodhur tek kryqëzimi i“21 Dhjetori”, ku automjeti i uniformave blu është...

Përmbyset makina në Vlorë/ Humb jetën një person
Kronika 17:52 - 9 Shtator, 2020

Përmbyset makina në Vlorë/ Humb jetën një vajzë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Nartë të Vlorës. Mësohet se një automjet është përmbysur e për pasojë ka humbur jetën...

Po ecte mbrapsht/ Makina përplas rëndë 14-vjeçarin dhe 2 mjete të parkuara
Politikë 13:14 - 8 Shtator, 2020

Po ecte mbrapsht/ Makina përplas rëndë 14-vjeçarin dhe 2 mjete të parkuara

Një 14- vjeçar është aksidentuar rëndë sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ”Sandër Prosi” , ku shoferja 53- vjeçare, duke i dhënë mbrapa automjetit...

Përplasen dy automjete në Tushemisht/ Plagoset një nga shoferët
Kronika 12:06 - 8 Shtator, 2020

Përplasen dy automjete në Tushemisht/ Plagoset një nga shoferët

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Tushemisht të Pogradecit. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën teksa udhëtonin në...

Shkrumbohet nga flakët makina në Tepelenë/ Dyshimet e para
Kronika 09:52 - 7 Shtator, 2020

Shkrumbohet nga flakët makina në Tepelenë/ Dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët në lagjen “Mustafa Matohiti”, në Tepelenë. Sipas informacioneve zyrtare, mjeti tip “Volsvagen”, autoveturë, me targa AA966LK, ishte parkuar pas minimarket...

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Sarandë
Kronika 18:54 - 6 Shtator, 2020

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina në Sarandë

Një automjet tip “Mercedez Benz” është përfshirë nga flakët paditen e sotme në fshatin Metoq të Sarandës. Sipas informacioneve të para, mësohet se shkak është bërë...

Makina përplas motoçikletën në Lezhë/ Plagoset rëndë drejtuesi
Kronika 17:58 - 6 Shtator, 2020

Makina përplas motoçikletën në Lezhë/ Plagoset rëndë drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Shkodër- Lezhë, afër Balldrenit ku një automjet ka përplasur një motoçikletë. I aksidentuar ka mbrtur...

Aksident masiv në aksin Milot-Rubik/ Katër makina përplasen me njëra-tjetrën
Kronika 17:29 - 6 Shtator, 2020

Aksident masiv në aksin Milot-Rubik/ Katër makina përplasen me njëra-tjetrën

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Milot-Rubik. Mësohet se 4 makina janë përplasur me njëra-tjetrën duke shkaktuar dëme të shumta materiale. Fatmirësisht...

Aksident në Llogara/ Makinat krijiojnë radhë kilometrike
Kronika 14:56 - 6 Shtator, 2020

Aksident në Llogara/ Makinat krijiojnë radhë kilometrike

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e Llogarasë. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe fatmirësisht nuk ka pasur pasoja të...

“Benzi” përplaset me kamionçinën/ Plagosen dy persona
Kronika 17:42 - 5 Shtator, 2020

Aksident i rëndë në Laç/ Makina përplas për vdekje 65-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një 65-vjeçari është regjistruar pasditen e sotme në Kurbin. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet P.P. i cili është përplasur...