Connect with Us

All posts tagged "makijazh"

Aktualitet 00:05 - 19 Mars, 2019

Me makijazh dhe si një balerinë profesioniste, North West është një Kim Kardashian e vogël

Kanye West tashmë e ka kthyer në traditë mbajtjen e meshave në formën e koncerteve çdo të diel. Por në meshën e fundit vëmendjen e mori...

Fashion 12:25 - 8 Mars, 2019

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Është pikërisht koha për të eksperimentuar me makijazhin muajt e ardhshëm, por më parë iu japin disa ide brilante. Nga pluhurat e syve te rimeli apo...

Kryesore Show Biz 11:10 - 2 Mars, 2019

“U grimova me makijazhin e mamit!” Olsi Bylyku tregon pse fshiu klipin, por ne e gjetëm!

Nuk e dinim por përpara se të vinin me projektin e tyre “Si të flas”, Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama kishin bërë një tjetër këngë bashkë....

Life Style 16:40 - 29 Janar, 2019

6 truke makijazhi prej të cilave duhet të hiqni dorë dhe 4 të tjera që duhet të ndiqni

Çdo vit ka një numër trendesh makijazhi që i shohim kudo ose që nuk duhet t’i shohim më. Gjithsesi vetëm se një truk makijazhi është popullor,...

Aktualitet 00:05 - 25 Nentor, 2018

Ka dy sekrete për ta bërë makijazhin të qëndrojë 24 orë dhe i kemi në shtëpi

Makijazhi është një ndër produktet kozmetike më të përdorura nga femrat në të gjitha botën. Sipas statistikave nga kompanitë lider në fushën e kozmetikës, është produkti i...

Aktualitet 22:30 - 23 Tetor, 2017

Lexoni ç’ndodh nëse nuk e pastroni çdo natë fytyrën tuaj

Ndoshta të gjitha ndonjëherë kemi harruar apo kemi përtuar ta pastrojmë makijazhin nga fytyra para se të kemi rënë në gjumë. Por fakt është që çdo...

Femra 18:00 - 4 Qershor, 2015

Pesë gabimet e makijazhit që ju plakin dhe sëmurin

  Makijazhi është shumë i rëndësishëm për çdo femër dhe është pjesë e rutinës së përditshme. Por nëse ju nuk tregoheni e kujdesshme, grimi mund të...