Connect with Us

All posts tagged "makeup"

Aktualitet 12:53 - 6 Korrik, 2019

Foto- Ndryshimet drastike të VIP-ave/ Zbuloni se si duken ato pa make up dhe me flokë origjinale

Ju ka ndodhur ndonjëherë që të ndryshoni ngjyrën e flokëve dhe papritur dukeni një tjetër person? Nëse po atëherë nuk jeni vetëm. Edhe emra të njohur...

Aktualitet 12:25 - 1 Korrik, 2019

Foto- “Magjia” e make up/ Zbuloni ndryshimet drastike tek këto vajza

Dihet tashmë që make up bën “magji” tek femrat të cilat duan të jenë sa më perfekte dhe të duken sa më bukur në fytyrë. Më...

Aktualitet 22:25 - 25 Qershor, 2019

Çfarë mund të bëni që mos t’ju “shkrijë” makeup-i gjatë verës? Pyesni partnerin tuaj

Në këto temperatura të larta gratë janë në vështirësi për flokët të cilat nuk drejtohen kurrë por më kryesorja për make up-in. Një studim i ri...

Aktualitet 13:10 - 15 Qershor, 2019

Mrekullia e makeup/ Revista e njohur “ekspozon” të famshmit, ja si duket fytyra e tyre nga afër

Shumë gra e kanë përdorimin e make up si diçka tepër të rëndësishme në jetën e tyre për të mbuluar një defekt në fytyrë dhe për...

Aktualitet 13:40 - 12 Qershor, 2019

“Pa taka dhe makeup”/ Kë “ironizon” Nevina Shtylla?

Ajo njihet si një ndër moderatoret më të bukura dhe të dashura të ekranit shqiptar. Nevina Shtylla përmes një fotoje në rrjetet sociale ka habitur duke shkruar:”Plazh...

Kuriozitete 13:40 - 11 Maj, 2019

Dilema e madhe/Sa herë duhet t’i lani furçat e makeup-it?

Furçat e makeup-it janë “shpëtim” për cdo vajzë e cila përdor kremin pudër në fytyrë. Por dilema e ditës në internet është se sa shpesh duhet...

Aktualitet 10:53 - 3 Maj, 2019

Biznesmeni shqiptar thyen tabutë/Pozon me makeup dhe rruaza perlash në duar

Drejtuesi i nje kompanie ndërmjetësimi mes punonjësve dhe punëdhënësve Elton Ilirjani, foli hapur në “Opinion” në janar të vitit të kaluar,për intervistat e punës në të...

Kryesore Show Biz 21:45 - 9 Dhjetor, 2018

Victoria Beckham na rrëfeu sekretin e make up-it që duhet ta dijë çdo vajzë!

Victoria Beckham ka zgjidhjen për gjithçka! Tanimë, nuk do të torturohemi duke fshirë pjesën poshtë syve pasi të realizojnë make up-in sepse në profilin e saj...

Fashion 14:53 - 14 Nentor, 2018

Trendi i makeup-it që duket se do të bëjë namin në 2019-ën

Jemi thuajse në sezonin e ftohtë të dimrit dhe në periudhën kur edhe vendosja e makeup-it bëhet 10-fish më e vështirë. Po flasim për kohën kur...

Fashion 12:40 - 23 Tetor, 2018

3 ide super të thjeshta make up-i për të zgjedhur këtë Halloween duke përdorur vetëm një produkt

Janë të shumtë ata që e marrin shumë seriozisht periudhën e Halloween-it, duke u shndërruar totalisht në këtë ditë. Ndërkohë që ka të tjerë, që nuk...

Aktualitet 23:50 - 24 Shtator, 2018

Habit këngëtarja shqiptare/ 10 muaj pa vendosur makeup

Për një personazh të njohur për publikun, imazhi është shumë i rëndësishëm. Por Vesa Luma, prej 10 muajsh tashmë ka ndërmarrë një vendim të rëndësishëm që...

Kryesore Show Biz 23:40 - 22 Prill, 2018

Grimieri i J.Lo sapo na tregoi 3 hile make up-i

Kur vjen puna tek J. Lo vështirë se mund të gjesh diçka për të cilën të shtrembërosh turinjtë. Ama nuk na e merrte mendja se ylli...

Fashion 23:30 - 21 Prill, 2018

Trendi më i fundit i makeup-t/ Nga Koreja në Europë

Teknikat e make up-it ndryshojnë ditë pas dite dhe kur mendon se i ke parë të gjitha, në skenë del teknologjia e fundit, pudra e buzëve....

Kryesore Show Biz 23:40 - 27 Mars, 2018

Foto/ Këngëtarja e njohur shfaqet pa makijazh

Christina Aguilera gjithmnë ka përdorur një makijazh të rëndë gjatë karrierës së saj 20-vjeçare. Por për koverin e majit të revistës “Paper”, këngëtarja e “Genie In...

Fashion 23:30 - 27 Shkurt, 2018

Shikoni vajza të lyera keq?/ Ja gabimet që bëjnë

Përpara se dikush t’i nënshtrohet një operacioni plastik, artistët e grimit e këshillojnë të zbulojnë si fillim fuqinë e makeup-it e më pas të vendosin nëse...

Kryesore Show Biz 10:09 - 27 Shkurt, 2018

Luana poston foto pa makeup/ Fansat e kryqëzojnë në komente

Duke qënë se shumicën e kohës Luana vjen me një pamje të kuruar, këtë rradhë në Instagram postoi një foto ku shprehet se është pa makeup,...

Aktualitet 22:20 - 7 Janar, 2018

Flini me makeup?/ Ja çfarë ndodh me fytyrën tuaj

Të flesh pa e pastruar make-up-in besojmë se ju ka ndodhur të gjithëve. Mund të jeni kthyer shumë vonë në shtëpi dhe gjëja e fundit që...

Aktualitet 23:50 - 5 Janar, 2018

Gabimet që bëjmë të gjitha kur lyhemi

Shumë prej nesh e aplikojnë make up-in çdo ditë. Ndonëse në momente të caktuara nuk kemi as kohë dhe as durim për ta bërë atë të...

Aktualitet 22:50 - 17 Dhjetor, 2017

 Iluzion optik?/ Trendi i makeupit që po i çmend të gjithë

Industria e makeupit sa vjen dhe rritet. Çdo ditë dalin gjëra të reja, dhe njerëzit e famshëm po krijojnë linjat e tyre të kozmetikës. Kemi rastin...

Aktualitet 22:40 - 6 Dhjetor, 2017

Menduat se kishte bërë operacione për tu dukur si Angelina Jolie?/ Na mashtroi të gjithëve

Para pak javësh rrjetet sociale u mbushën me foto tmerruese të një vajze të re e cila kishte bërë shumë ndërhyrje estetike për t’i ngjasuar Angelina...

Aktualitet 22:30 - 4 Dhjetor, 2017

Foto/ Interneti befasohet nga djali që transformohet në çdo të famshëm

Shumica prej nesh dëshirojnë të zgjohen një mëngjes dhe të duken si të famshmit që shikojnë në televizion. Këtë gjë e realizon artisti britanik Elliot Joseph...

Aktualitet 00:00 - 18 Nentor, 2017

 Fotot para dhe pas makeupit/ Magjia e saj

Grimi mund të jetë një mënyrë për të shprehur veten dhe për të ndihmuar të tregoni botës mënyrën se si ndjeheni, pa pasur nevojë të thoni...

Aktualitet 00:10 - 31 Tetor, 2017

Aplikacioni që heq dhe vendos makeup/ Është provuar më parë tek VIP-at

Ju e keni dëshiruar këtë aplikacion prej kohësh. Pasi është shumë e vështirë të bësh dhe ta heqësh makeupin. Por zoti ju ka parë dhe jeni...