Connect with Us

All posts tagged "majmun"

Meta akuza të forta Kokës dhe Naços/ Majmun që del çdo javë në media
Politikë 23:29 - 11 Mars, 2021

Meta akuza të forta Kokës dhe Naços/ Majmun që del çdo javë në media

Presidenti Ilir Meta ka sulmuar mbrëmjen e sotme ish-ministrin e Drejtësisë Nasip Naço dhe Lefter Kokën, pasi dy figurat e rëndësishme politike u larguan nga LSI...

Blog 09:48 - 18 Tetor, 2020

Si ka evoluar njeriu, dhe fakte të tjera interesante reth evolucionit

Evolucioni është ndryshimi në tiparet e një specie përgjatë disa brezave dhe mbështetet blog cna.në procesin e përzgjedhjes natyrore. Ndryshimet praktikisht të pafundme në jetë, janë...

“Paqartësia e LSI solli marëveshjen Rama-Basha”/ Manjani: Qeveria ka nevoj urgjent për...
Lajme 12:06 - 5 Prill, 2020

“Absurditet i madh”/ Manjani: Kur të infektohet gjysma e popullsisë, betejën do ta ketë rifituar majmuni

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuat situatën e krijuar nga koronavirusi në gjithë botën. Sipas Manjanit, në 3.5 muaj bota ka të njohur vetëm...

Blog 00:00 - 1 Janar, 2020

Parashikimet më të çuditshme për vitin 2020

Deri në vitin 2020 kemi parë dhe jetuar arritje mbresëlënëse të teknologjisë, duke përmendur ato që janë më pranë nesh, si zhbllokimi i një celulari me...

Aktualitet 18:25 - 30 Mars, 2019

“Majmun dhe dele”/ Basha ofendon Ramën dhe qytetarët në Durrës

Kreu i PD-së Lulzim Basha, nga qyteti i Durrësit nuk la pa komentuar edhe takimin e kryeministrit Rama ditën e djeshme nën siglën “Bashkia që Duam”...

Aktualitet 23:00 - 22 Tetor, 2018

Supermodelja maskohet si “majmun” kur e kapin MAT me të dashurën

E zëmë se je supermodelja Cara Delevigne dhe paracacët të kapin mat me të dashurën e shumëpërfolur Ashley Benson, lidhje që se ke pranuar ndonjëherë. Çfarë...

Aktualitet 21:15 - 20 Tetor, 2018

Ndodh në jetën reale, majmuni ngre në krahë foshnjën e vet si tek Mbreti Luan

Skena e famshme e Mbretit Luan, ku Simba ngrihet në ajër nga majmini Rafiki në mes të xhunglës, është imituar në jetën reale, Konkretisht, fotografja Dafna Ben Nun ka arritur të kapë...

Aktualitet 21:04 - 12 Mars, 2017

Ky majmun që tymos po sjell përfitime të mëdha

Kopshti zoologjik më i famshëm në Korenë e Veriut, në Pyongyang, nga sa dallohet nga imazhet që vijnë ofron në shumëllojshmëri kafshësh, por ylli i këtij...

Kuriozitete 12:37 - 25 Prill, 2015

Çfarë dinë kafshët për mjekësinë?

Qentë, majmunët e madje edhe bletët – që të gjithë përdorin medikamente p.sh. ekstraktet e bimëve për t’u mbrojtur nga parazitët. Studiuesit shpresojnë, se dija mjekësore...

Satire Politike 22:36 - 6 Mars, 2015

‘Selfie’, kur shndërrohesh në një majmun

Një ilustrator në internet, i njohur me llogarinë e tij si SLOTHDUDE ka fituar famë duke transformuar njerëzit në ‘majmunë’ bazuar në fotot ‘selfie’ të shpërndara...

Kuriozitete 11:12 - 19 Shkurt, 2015

Indi/ Majmuni Chunmun, trashëgimtari i vetëm i çiftit

Një çift Indian, i cili u armiqësua me familjarët për shkak se ata nuk kishin miratuar martesën e tyre, kanë vendosur që t’ia lënë trashëgim të...