Connect with Us

All posts tagged "Majlinda Bregu"

Politikë 15:30 - 18 Tetor, 2019

Bregu e shqetësuar për Jo-në e negociatave/ Qytetarët e thjeshtë ndihen edhe më të braktisur

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka shprehur keqardhje për mungesën e vendimit pozitiv përsa i përket çeljes së negociatave. “E trishtuar...

Politikë 23:10 - 1 Tetor, 2019

“Kënaqësi e vërtetë”/ Majlinda Bregu takim me presidentin e PPE

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu ka takuar në Bruksel presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. “Kënaqësi e vërtetë të takoja...

Politikë 19:51 - 24 Shtator, 2019

Hapja e negociatave me BE-në/ Sfidon Majlinda Bregu

Në mesin e muajit tetor pritet vendimi i Brukselit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut gjë për të cilën radioja “Zeri i...

Aktualitet 19:17 - 9 Korrik, 2019

“Po bën një punë të shkëlqyer”/ Ilir Meta takohet me Majlinda Bregun

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ndodhur në Sarajevë ku po zhvillohet samit i Sarajevës për vendet e Ballkanit Perëndimor, është takuar me ish ministren e...

Aktualitet 17:10 - 4 Prill, 2019

Roaming falas në Ballkan/ Bregu: Epokë e re për rajonin

Ministrat e Telekomunikacionit nga Ballkani nënshkruan Marrëveshjen Rajonal të Roaming për Ballkanin Perëndimor Beograd – “Një marrëveshje është një destinacion! Nënshkrimi i sotëm i marrëveshjes për...

Aktualitet 19:23 - 25 Mars, 2019

Rrëfimi i sinqertë i Majlinda Bregut/ Tregon si e ndikojnë komentet negative në drejtim të saj

E ftuara e rradhës në emisionin “My Living”, ishte Majlinda Bregu, e cila rrëfeu për moderatoren raportet me familjen, politikën dhe punën aktuale. Në një rrëfim...

Aktualitet 22:10 - 19 Mars, 2019

Videoja me komisionerin e BE-së/ Bregu: Thashetheme që bëjnë pis ata që i ndërtojnë

Në rrjetet sociale ka qarkulluar një video ku shfaqej Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Videoja u shpërnda...

Aktualitet 21:42 - 19 Mars, 2019

Protestat e opozitës/ Bregu: Kur bëhen për halle personale, nuk kanë mbështetje

E ftuar në emisionin “Përballë”, në RTSH, ish ministrja e Integrimit Europian, Majlinda Bregu, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, kometoi edhe protestat që...

Aktualitet 10:15 - 19 Mars, 2019

Për t’u bërë kryeministër nuk mjafton dëshira/ Bregu thumbon Bashën?

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu e ftuar në emisionin “Në kuthin e Piter Pan” iu përgjigj pyetjeve...

Aktualitet 22:11 - 18 Mars, 2019

Marrëdhënia me kreun e PD-së/ Majlinda Bregu: Basha më doli shok i keq

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu ishte e ftuar në emisionin me fëmijë “Në Kurthin e Pitër Panit”. Gjatë intervistës Bregu u pyet nga fëmijët se...

Aktualitet 09:55 - 14 Mars, 2019

Majlinda Bregu vlerëson me çmim Fondacionin “Ti je një Luledielli” / Fjalët prekëse të Albana Osmanit

Moderatorja Albana Osmani prej kohësh është e angazhuar me fondacionin ‘Ti je një luledielli’, një organizatë jofitimprurëse që synon të ndihmojë fëmijët në nevojë, veçanërisht ata që...

Aktualitet 19:08 - 1 Mars, 2019

Majlinda Bregut, nga Sarajeva/ Mesazh ironik Kryeministrit të “Republikës së re”

Ditën e djeshme, pas kritikave të ashpra ndaj opozitës të Knut Fleckenstein dhe eurodeputetëve pjesë e grupit të delegacionit të PE, Majlinda Bregu është venë sërish...

Aktualitet 13:33 - 1 Mars, 2019

Makthet e Lulit me Majlinda Bregun

Lulzim Basha dhe çeta e kuçedrave të tij në zyrën e shtypit, por edhe në disa media të financuara nga kunati, dje shfaqën për të disatën...

Aktualitet 21:46 - 28 Shkurt, 2019

Diversioni i Lulzim Bashës/ Kërkon të denigrojë Majlinda Bregun me videon e 2015-tës

Ditën e sotme në rrjetet sociale ka qarkulluar një video ku shfaqet, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu dhe eurodeputeti, Knut Fleckenstein. Video...

Majlinda Bregu takon Aleksander Vucic,
Aktualitet 16:04 - 4 Shkurt, 2019

Bregu takon Vuçiç/ Bashkëpunimi thelbësor për rajonin

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka takuar ditën e sotme presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në një postim në rrjetet sociale,...

Majlinda bregu takim me ministrat e rinj
Aktualitet 12:38 - 3 Shkurt, 2019

Bregu: Jo vetëm vit i sfidave, por edhe i rezultateve

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka thënë sot se viti 2019 nuk është vetëm një vit sfidash, por edhe rezultatesh. Në...

ilir meta, majlinda bregu ne takim
Aktualitet 13:47 - 1 Shkurt, 2019

Meta takon Bregun/ Ja çfarë sjell suksesi i saj

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot takim me Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregun. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan...

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu
Aktualitet 15:36 - 29 Janar, 2019

Integrimi në BE/ Bregu: Nuk është çështje datash

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka thënë sot se integrimi në BE nënkupton një ndryshim total të Ballkanit Perëndimor. Në një...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Aktualitet 17:00 - 22 Janar, 2019

Video-Marrveshja për njehsimin e diplomave / Majlinda Bregu jep lajmin e mirë

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu në një video të publikuar në rrjetet sociale ka folur për njohjen e ndërsjelltë të titujve...

Majlinda Bregu, Lulzim Basha, tek selia e PD-se
Aktualitet 09:27 - 15 Janar, 2019

“Aty ku nuk të duan, nuk rrihet”/ Majlinda Bregu “shuplakë” Bashës ?

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, ka zhvilluar sot një lidhje direkte në...

Majlinda Bregu, Sekretare e Pergjithshme e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal
Aktualitet 09:16 - 15 Janar, 2019

Sherri Meta-Rama për Ministrinë e Jashtme/ Flet Majlinda Bregu

Ish-ministrja e Integrimit, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu nga Sarajeva ka zhvilluar sot një lidhje në Skype për Wake Up, në Top...

Aktualitet 00:47 - 7 Janar, 2019

Nga Zefina Hasani/Majlinda është vetëm një telefonatë më larg

“Unë Sarajevë” ishte mbishkrimi që mbante numri i ri i telefonit, të cilin Majlinda na e plasi një ditë në whatsapp, në grup, pikërisht kur ishim...

Aktualitet 18:37 - 26 Dhjetor, 2018

Foto- Bregu po ikën nga Shqipëria/ Por sot e kanë bërë për të qarë e për të qeshur

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar se do të largohet nga Shqipëria për t’u...