Connect with Us

All posts tagged "majko"

ministri pandeli majko
Politikë 12:44 - 16 Maj, 2020

“Lotët e tyre më detyrojnë…”/ Majko: Qëndrimi im për Teatrin, më i ‘vjetër’ se qeveria ku bëj pjesë, çfarë ndodhi në ‘98

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka reaguar për debatin e ashpër të ditëve të fundit mbi shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Në një...

Politikë 22:41 - 6 Prill, 2020

Emigrantët e bllokuar në Kapshticë/ Majko: Ky është përjashtimi i fundit

Ministri i Diasporës Pandeli Majko i ftuar në emisionin “Open”, foli për situatën me emigrantët shqiptarë që kanë mbetur të bllokuar në kufirin me Greqinë. Majko...

Politikë 22:32 - 6 Prill, 2020

Anulimi i tenderit/ Pandeli Majko ka një përgjigje për “qeleshe protestuesit”

Skandali me tenderin me vlerë 206.666 lekë për blerje materialesh me përmbajtje patriotike, (qeleshe), bëri jo pak bujë në media, ndërsa u konsideruar si shpërdorim parash...

Politikë 15:11 - 14 Mars, 2020

“Mos dilni, shpëtoni jetë”/ Pandeli Majko apel të fortë qytetarëve

Edhe Ministri për Diasporën, Pandeli Majko i ka drejtuar një apel të fortë qytetarëve, për të respektuar masat kundër përhapjes së koronavirusit. Në një postim në...

Kronika 10:27 - 22 Janar, 2020

U maskua si “profesor” pikture/ Kush janë politikanët që ndihmuan të arratisej Aldo Baren

Gjatë verës, dhe vjeshtës së vitit 1999, Policia e Shtetit nis një aksion të gjerë për goditjen e bandave në të gjithë vendin. Para operacionit, ministri...

Politikë 16:02 - 8 Janar, 2020

Paralajmëron ish-kryeministri/ Konflikti SHBA-Iran do percipitojë gjatë

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në “Top Talk”  ka komentuar sulmin në bazën ushtarake amerikane në Irak. Majko tha se situata nuk...

ministri pandeli majko
Politikë 14:33 - 3 Janar, 2020

“Papërgjegjshmëria serbe kërkon të imponohet”/ Pandeli Majko del në krah të Malit të Zi

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka reaguar pas sulmit ndaj ambasadës së Malit të Zi në Beograd. Në një postim në rrjetet sociale, Majko ka dalë...

Politikë 13:44 - 9 Dhjetor, 2019

Majko mesazh të prerë pas tërmetit/ Politika duhet të ndryshojë lëkurë

Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka ripërsëritur ftesën për të dialoguar me opozitën. “Si Parti Socialiste i kemi bërë ftesën PD-së dhe kjo nuk bëhet vetëm...

Politikë 19:48 - 25 Nentor, 2019

“Ul palët në dialog, lëri mitingjet”/ Meta i përgjigjet Pandeli Majkos

Në konferencën për shtyp, Presidenti Ilir Meta nuk ka lënë jashtë vëmendjes së tij as deklaratat e ministrit të Diasporës, Pandeli Majko, i cili do të...

Politikë 12:04 - 25 Nentor, 2019

Rudina Hajdari “shuplakë” Majkos dhe Cakajt/ Jeni komplet jashtë realitetit

Kryetarja e grupit parlamentar të PD-së, Rudina Hajdari ka qënë mjaft kritike sot gjatë fjalës së saj në Komisionin e Ligjeve, ndaj ministrisë së Jashtme dhe...

Politikë 11:27 - 12 Shtator, 2019

Deklarata e fortë/ Pandeli Majko i “mbyll gojën” opozitës

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko nga foltorja e Kuvendit, i ka kthyer përgjigje akuzave të opozitës parlamentare, të cilët aludojnë për një marrëveshje të fshehtë. Majko...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Lajm i Rekomanduar 15:29 - 4 Shtator, 2019

Armiqtë e socialistëve që pasurohen në krah të Ramës

“Mjaft” e drejtuar në fillimet e saj nga Erion Veliaj, sot kryebashkiak i Tiranës, ishte një nga zërat më të fortë kundër qeverisë “Nano”. Në atë...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Lajm i Rekomanduar 15:38 - 16 Gusht, 2019

Kriminalizimi nga Rilindja dhe heshtja e socialistëve

Nëse ka një akt të paprecedentë të skenës së politikës shqiptare është futja krimit, bandave dhe personave të përfshirë në afera të pista, në nivelet më...

Aktualitet 22:44 - 10 Maj, 2019

Humbja e Major Tanushit, Majko: Fjalët janë pak për të shprehur dhimbjen

Pas lajmit të hidhur se komandanti Klodian Tanushi, nuk arriti ti mbijetojë plagëve të marra në misionin  e NATO-s në Lituani, dukë ndërruar jetë pak minuta...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 13:14 - 3 Maj, 2019

Pasurohen, vjedhin me lezet dhe i japin të dashurat njëri-tjetrit/ Qeveria Rama apo kabineti i miliarderëve?

Shqipëria  është 106 vjet shtet. Përgjatë këtyre viteve shqiptarët kanë njohur vetëm sundime. Nga lufta në luftë. Dikur sundonin pushtuesit e huaj, më pas komunizmi e...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 10:38 - 12 Prill, 2019

Emrat-Milionerët e Qeverisë/ Qytetarët të zhvatur dhe në varfëri

Politikanët janë dhe mbeten zhvatësit më të mëdhenj të buxhetit të shtetit. Shahen, fyhen, nuk kursejnë gratë dhe motrat, ndërkohë që kanë dhe një emërues tjetër...

Histori 19:14 - 31 Mars, 2019

Kosovë 99’/ Majko i kërkon ndihmë vëllazërore Turqisë

Kolonel Hajro Limaj, ish atasheu ushtarak në Ankara: Turqia, aleat strategjik në krizën e vitit 1999 për shpëtimin e Kosovës. Kryeministri Ecevit i premton homologut shqiptar...

Aktualitet 13:56 - 27 Mars, 2019

“Pandeli Majko i maskuar si Ndriu”/ Profesori i njohur i nxjerr “bojën” Ramës

Profesori i njohur, Agron Gjekmarkaj ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit ditën e djeshme tha se në të gjitha degët e universiteteve të...

ministri pandeli majko
Aktualitet 12:37 - 18 Mars, 2019

Majko zbulon shkakun e krizës politike/ Do ndërhyjnë ndërkombëtarët

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko beson se vetëm një marrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës, do ta zgjidhte situatën politike të krijuar në vend. Ndërsa ka komentuar...

majko rezerva per ramen
Aktualitet 11:53 - 7 Mars, 2019

Do të zëvëndësojë Ramën?/ Pandeli Majko i përgjigjet Mero Bazes

Gazetari Mero Baze, në një editorial të botuar në gazetën “Tema”, ndër të tjera shkruan se kreu i PD, Lulzim Basha ka nisur një aksion politik,...

Aktualitet 13:04 - 1 Mars, 2019

Kryeministër i qeverisë tranzitore?/ Reagon Pandeli Majko

Në një prononcim për mediat, ministri për Diasporën Pandeli Majko, nuk ka përjashtuar mundësinë që presidenti Meta të jetë negociatori për të ulur në tryezën e...

majko rezerva per ramen
Aktualitet 16:01 - 27 Shkurt, 2019

Paralajmëron Majko/ Rama do të largohet nga PS-ja

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka komentuar situatën e tensionuar politike në Shqipëri dhe djegien e mandateve nga ana e opozitës. Sipas Majkos, opozita...

Aktualitet 15:45 - 28 Dhjetor, 2018

Bie Partia Socialiste/ Rilindja e gjithëpushtetshme

Kryeministri Edi Rama pas tensioneve të fundit ka reaguar me ndryshime në qeveri. Për të shpëtuar veten ai ka nxjerë jashtë kabinetit ministrat dhe bashkëpunëtorët e...