Connect with Us

All posts tagged "magji"

sode buke per floket
Life Style 13:25 - 6 Korrik, 2019

Magjia e ujit të ftohtë/ Çfarë ndodh me flokët nëse e përdorni sa më shpesh

Vitet e fundit shumë shkencëtarë kanë konfirmuar se uji i ftohtë nuk është vetëm për t’u pirë, por mund të përdoret edhe për flokët. Mos shpenzoni...

Aktualitet 12:25 - 1 Korrik, 2019

Foto- “Magjia” e make up/ Zbuloni ndryshimet drastike tek këto vajza

Dihet tashmë që make up bën “magji” tek femrat të cilat duan të jenë sa më perfekte dhe të duken sa më bukur në fytyrë. Më...

efektet anesore te stresit
Life Style 15:10 - 15 Prill, 2019

Disa këshilla që duhet t’i dimë patjetër/Si të zhdukim stresin si me magji

Nëse jemi të stresuar, atëherë fillimisht gjëja e parë që duhet të bëjmë është të çlirojmë veten nga mendimet negative. Mos u ankoni gjithë kohën! Në...

taksa per ajrin
Aktualitet 21:00 - 28 Mars, 2019

Taksat më të çuditshme/ Në botë të tarifojnë edhe ajrin

Taksa mbi rrjetet sociale. Në 1 qershor të këtij viti Uganda u bë shteti i parë në botë që vendosi taksa mbi përdorimin e rrjeteve sociale....

shenjat qe jeni prekur nga magjia e zeze
Aktualitet 22:00 - 21 Mars, 2019

Magjia e zezë/ Shenjat  që tregojnë se jeni prekur nga energjia e errët

Paratë nuk qarkullojnë leht, faturat e papaguara fillojnë të mblidhen dhe ti nuk e di më se ku po shkojnë paratë e tua. Kjo është një...

shtrigat e bardha
Aktualitet 20:40 - 21 Mars, 2019

Shtrigat e bardha/ Tre shenjat që tregojnë se jeni një prej tyre

Sheh ëndrra parashikuese A sheh shpesh ëndrra që realizohen? A sheh ëndrra në të cilat sheh njerëz që nuk janë më ? Mund të shohësh ëndrra...

magji e zeze
Aktualitet 20:20 - 5 Shkurt, 2019

Magjia e zezë/ Ja shenjat që tregojnë se jeni viktimë e ritualit të frikshëm

Ndjehesh i lodhur, i fustruar. Mendon në mënyrë jo të qendrueshme dhe mund ti bësh keq vetes Ndjehesh i lodhur edhe pas një nate me gjumë...

Kryesore Show Biz 10:51 - 14 Dhjetor, 2018

Magjia e festave: Super atmosfera brenda shtëpive të VIP-ave shqiptarë

Periudha e fundvitit pritet me padurim pothuajse nga të gjithë, sidomos për faktin se ngurtësisë së dimrit i bashkohen dritat e ngrohta të festave që ndezin...

Kryesore Show Biz 22:15 - 16 Nentor, 2018

Kinezi që “çmendi” jurinë, shpallet kampion i magjisë

Eric Chien është shpallur fituesi i kampionatit botëror të magjisë për vitin 2018, të zhvilluar në qytetin Busan të Koresë së Jugut. Kampionati botëror i magjise...

Life Style 12:40 - 16 Tetor, 2018

Këto 10 ushqime do t’jua ngrenë humorin si me magji!

Ndodh shpesh që ushqimet të ndikojnë në humorin tonë për mirë apo keq. Për t’u ndier më mirë dhe për të luftuar humorin e keq, ushqyerja...