Connect with Us

All posts tagged "mafia"

Kronika 13:45 - 25 Janar, 2021

Artan Hoxha “zbërthen” skemën e pastrimit të parave në sektorin e ndërtimit

Gazetari Artan Hoxha thotë se industria që është vënë re duke lulëzuar është ndërtimi dhe burimet financiare nuk dihen. Në një intervistë për ABC, Hoxha foli...

Nga Artan Hoxha/ Një përgjigje e detyruar dhe historia e kasetës së 21 janarit, për të cilën Bolino gënjeu dje paturpësisht!
Kronika 12:26 - 25 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias/ Hoxha tregon sektorët kryesorë ku pastrohen paratë e krimit

Gazetari Artan Hoxha ka folur lidhur me përgjimet e antimafias italiane ndërsa thekson se deri tani kemi parë vetëm majën e ajsbergut. Sipas Hoxhës, deri në...

Fitorja po vjen apo po largohet?/ Basha i shmanget pyetjes: Nuk ka zgjedhje të zakonshme
Politikë 11:10 - 25 Janar, 2021

Basha publikon videon dhe del ‘garant’/ Do të presim lidhjet e mafies me shtetin

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar videon ndërsa nuk kursen as akuzat ngda kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, Rama e ka mendjen të shtojë pasuritë...

Bolino merr në mbrojtje Veliajn dhe Metën dhe sulmon opozitën/ Me shpifje rrezikoni të humbisni prap në zgjedhje
Politikë 19:56 - 24 Janar, 2021

Bolino merr në mbrojtje Veliajn dhe Metën, sulmon opozitën/ Me shpifje rrezikoni të humbisni prap në zgjedhje!

Botuesi Karlo Bolino, i ka dalë në mbrojtje presidentit Ilir Meta dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, emri i të cilëve doli në përgjimet e antimafias italiane për...

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Basha thirrje SPAK: Të kërkojë pa vonesë fashikujt e hetimit
Politikë 17:56 - 23 Janar, 2021

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Basha thirrje SPAK: Të kërkojë pa vonesë fashikujt e hetimit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është i ftuar pasditen e sotme në “Kjo Javë” , ku mes të tjerash është pyetur dhe në lidhje me...

Jorida Tabaku i hakërrehet Veliajt/ Tirana po zhytet në errësirën e kullave dhe zhulin e betonit
Politikë 14:36 - 23 Janar, 2021

Përgjimet e mafias italiane/ Veliaj: Do thonë ishim shokë çerdheje me Eskobarin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike pas publikimit të përgjimeve të mafias italiane. Duke folur nga Rrogozhina, Veliaj u shpreh...

“Tirana si lavatriçe për paratë e pista”/ Duma: Veliaj vegël e mafias italiane me 20% rryshfet
Politikë 12:01 - 23 Janar, 2021

“Tirana si lavatriçe për paratë e pista”/ Duma: Veliaj vegël e mafias italiane me 20% rryshfet

Ish deputetja e PD, Grida Duma deklaroi se korrupsioni, babëzia për pasuri, pangopësia e ka shndërruar qeverinë e Edi Ramës dhe njeriun e tij Erion Veliaj,...

Kronika 09:43 - 19 Janar, 2021

11 vjet nga zhdukja e Eduart Belegut/ Artan Hoxha zbulon mesazhin që iu dërgua Dritan Priftit

Gazetari Artan Hoxha ka kujtuar rrëmbimin dhe zhdukjen e këshilltarit të ministrit të Ekonomisë Drtitan Prifti, Eduart Belegu. Hoxha shkruan se këshilltari i ish-ministrit Priftit sapo...

“Të rinjtë braktisin vendin”/ Basha nxjerr videon: Është koha ta largojmë Ramën
Politikë 13:14 - 30 Tetor, 2020

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: “Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin në lidhje me situatën e pandemisë së covid-19 në vendin tonë. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha...

GJKKO e pakënaqur nga Gjonaj/ Ndryshoni aktin normativ për OFL, nuk merremi me të dënuar të zakonshëm
Politikë 13:45 - 28 Tetor, 2020

Skandali në KLGJ/ Gjyqtarët e rinj diskriminohen me “kodin e mafies”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone mjaft të forta në lidhje me emërimin e 19 gjyqtarëve të rinj nga Këshilli I Lartë Gjyqësor. Në një...

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 20:07 - 25 Tetor, 2020

Tabaku nxjerr videon/ E vërteta e mafias së plehrave

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar nje video e cila nxjerr “zbuluar” kryeministrin Edi Rama dhe kreybashkiakun Veliaj lidhur me çështjn e pastrimit të...

Zbulohet skema e mafies së plehrave/ Si u transferuan 11 milion euro në parajsat fiskale
Politikë 12:01 - 24 Tetor, 2020

Zbulohet skema e mafies së plehrave/ Si u transferuan 11 milion euro në parajsat fiskale

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa dhe kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, janë ndalur sërish sot tek afera e koncesionit të inceneratorëve, ndërsa kanë hedhur akuza të...

Si pastrohen paratë e mafias përmes tregut global të artit
Blog 08:56 - 24 Tetor, 2020

Si pastrohen paratë e mafias përmes tregut global të artit

Nga Maria Berlinguer “La Stampa” Romë – Xhakino Kampolo, mbreti i lojës së pokerit në kompjuter në Itali, e donte artin. Midis 300 milionë eurove asete...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Politikë 17:23 - 23 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet

Anëtari i kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi ka denoncuar të tjera fakte, në lidhje me aferën e incineratorëve. Pëmes një tabele me shira, Malltezi thotë se...

“Përpara kemi një grup të strukturuar kriminal”/ Basha: Mafia e plehrave po grabit miliona euro
Politikë 12:39 - 17 Tetor, 2020

“Përpara kemi një grup të strukturuar kriminal”/ Basha: Mafia e plehrave po grabit miliona euro

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një deklarate për mediat, ndërsa ka komentuar situatën e pandemisë së covid-19 në vendin tonë, ka hedhur akuza të...

Thaçi në Hagë/ Meta zbulon kompromisin e shteteve për të dëmtuar Kosovën: Janë hedhur miliona euro
Politikë 10:50 - 17 Tetor, 2020

“Paratë shkojnë për mafien e inceneratorëve”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Shqipëria drejt katastrofës

Presidenti Ilir Meta ka dhënë mesazhe të forta, sot me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Çrrënjosjen e Varfërisë. Në një postim në rrjetet sociale, Meta paralajmëron...

Politikë 13:15 - 15 Tetor, 2020

Kryeministri nuk heq dorë nga inceneratorët/ Rama-Bashës: Po pastrohen haletë gjigante

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryetarit të PD, Lulzim Basha pas akuzave të tij lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve. Rama thotë se e ka...

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)
Denoncim 10:32 - 12 Gusht, 2020

Ylli Ndroqi dhe lidhjet me elementët terroristë ndërkombëtarë

Trafiku i drogës në Turqi dhe influenca e Ndroqit tek ortakët e vjetër. Çfarë paralajmëruan gazetarët Artan Hoxha dhe Klodiana Lala para një viti për biznesmenin...

Lajme 16:29 - 11 Gusht, 2020

Pse Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu) nuk është koleg i gazetarëve

Të kesh gazetarë të punësuar, dhe t’i përdorësh ata për të shpëtuar lëkurën pasi je marrë me trafik droge, nuk je kolegu i gazetarëve, por turpësisht...

Nga Frrok Çupi/ Media, kush provon t’i kundërvihet mafies, do të vritet
Opinione 18:36 - 6 Gusht, 2020

Nga Frrok Çupi/ Media, kush provon t’i kundërvihet mafies, do të vritet

Normalisht, ne tani duhej të ishim të gjithë kundër mafies. Por çudi, dukemi sikur shumica jemi me mafien. Edhe pse si shumicë nuk jemi përfitues në...

Pesë familjet më të mëdha krimit në Nju Jork/ Ngritja dhe rënia e mafies italo-amerikane
Blog 08:43 - 25 Korrik, 2020

Pesë familjet më të mëdha krimit në Nju Jork/ Ngritja dhe rënia e mafies italo-amerikane

Në vitin 1931, pas disa dekadave lufte të egër midis bandave rivale, gangsteri i zonës së Bruklinit në Nju Jork, Salvatore Maranxano, themeloi organizatën e parë...

Raporti Europian: Organizatat e drogës i shërbejnë politikës në Shqipëri, si po zhvatet biznesi përmes gjobave
Sociale 08:16 - 23 Korrik, 2020

Raporti Europian: Organizatat e drogës i shërbejnë politikës në Shqipëri, si po zhvatet biznesi përmes gjobave

Organizatat kriminale shqiptare kanë lidhje me politikën, dhe kjo e fundit ndërhyn duke neutralizuar zbatimin e ligjit përmes emërimit të personave të besuar ose militantëve të...

Akuzat për lejet e ndërtimit/ Veliaj padit Grida Dumën për shpifje
Politikë 15:26 - 20 Qershor, 2020

Video-SPAK ka në dorë provën/ Landfilli i Sharrës “fundos” Erion Veliajn?

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një postim në...