Connect with Us

All posts tagged "mace"

Kuriozitete 14:40 - 13 Qershor, 2019

Gjysëm luan dhe gjysëm tigër/ Njihuni me kafshën më të madhe në botë

“Bisha gjigante”. Kështu quhet kjo mace e cila ndryshe mund të duket edhe si një gjysmë luan e gjysmë tigër dhe është kafsha më e madhe...

Kryesore Show Biz 12:40 - 18 Maj, 2019

Ngordh macja më e famshme e internetit/Lë pas 100 milionë dollarë

Ajo u bë e famshme në vitin 2102 nga memet e shumta në internet për shkak të fytyrës së saj në dukje të nevrikosur por kjo...

Aktualitet 20:50 - 7 Maj, 2019

Mallkimi i maceve të zeza/Pse këto kafshë kanë lidhje me fatin e keq?

Macet e zeza dhe plaga Dokumenti i parë në lidhje me macet e zeza, shtrigat dhe herezi u shkrua në shekullin e 13-të. Në këtë dokument,...

Kryesore Show Biz 11:40 - 22 Prill, 2019

Çmimi marramendës/Macja më e shtrenjtë në botë shfaqet në klipin e Nora dhe Era Istrefit

Më datën 18 prill, motrat Nora dhe Era Istrefi publikuan bashkëpunimin e tyre të parë, të titulluar “Nuk e di” e cila edhe pse ka shumë...

Kuriozitete 16:10 - 10 Prill, 2019

Qentë apo macet/Cila kafshë na bën të jemi më të lumtur?

Studime të kryera më parë thonë se të jetosh me një kafshë në shtëpi ka ndikim të madh në jetën tonë.Gazeta The Washington Post”, thotë se...

Kryesore Show Biz 16:40 - 4 Mars, 2019

Si do t’i përfitojë macja Choupette paratë e ikonës së Chanel?

Fill pasi dizajneri i Chanel, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta, nisën zërat se macja e tij Choupette është një ndër pretendentet kryesore për trashëguar pasurinë e ikonës së Chanel...

zgjidh nje nga macet
Aktualitet 23:20 - 27 Shkurt, 2019

Zgjidh një nga macet në figurë dhe zbulo çfarë lideri je

Lider karizmatik Je një lider shumë karizmatik. Mendja jote është gjithnjë e gatmshme për të marrë vendime të rëndësishme pa nguruar aspak. Je shumë inteligjent, afashinant...

Aktualitet 22:35 - 26 Dhjetor, 2018

Këto janë të mirat e të jetuarit me një mace në shtëpi

I bën mirë zemrës Një studim i realizuar në Universitetin e Minesotës ka dalë në përfundimin se macet ndikojnë pozitivisht në qarkullimin e gjakut, si pasojë...

Kuriozitete 15:53 - 3 Dhjetor, 2018

Qentë më të zgjuar se macet? Çfarë thotë studimi më i ri

Mund të duket nga sjella miqësore e një qeni dhe aftësia  e tyre për të performuar truke se i bën më të  zgjuar se shumica e...

Aktualitet 13:10 - 18 Nentor, 2018

Dita botërore e Maces së Zezë, cili është kuptimi i saj në shtete të ndryshme

Dje ishte dita botërore e Maces së Zezë, kafshë që sipas traditës mesjetare të rrënjosur në kulturën evropiane, për fat të mirë trashëgimni e epokave të...