Connect with Us

All posts tagged "mace"

Kuriozitete 14:17 - 23 Maj, 2020

VIDEO- E rrallë!/ Lind macja me dy fytyra

Një familje në Oregon ka mbetur e befasuar kur zbuloi se një nga kotelet e porsalindura nga macja e tyre kishte dy fytyra. Kotelja që ka...

Kuriozitete 13:35 - 20 Maj, 2020

FOTOT-E rrallë!/ Kjo është macja me sytë më të çuditshëm në botë

Një mace mahnitëse e bardhë ka dy sy me ngjyra të ndryshme, por kjo nuk e ndaloi pronaren e saj të dashurohej me maçokun me sy...

Bota 20:15 - 1 Janar, 2020

“Bëmat” e Kinës/ Klonimi i parë i një maceje

Një kompani kineze ka arritur të klonojë për herë të parë një mace, ngjarje që përbën një përparim shkencor në klonimin e mëvonshëm të gjithçkaje, kryesisht...

Sociale 08:15 - 1 Janar, 2020

“Kafshët shtëpiake mbrojnë fëmijët tuaj nga alergjitë”/ Fakt apo trillim?

Kafshët shtëpiake bëjnë shumë për fëmijët tuaj. Ato i mësojnë ata për dashurinë e pakushtëzuar, përgjegjësinë dhe vdekjen. Por, a e mban një qen apo mace...

Sociale 13:40 - 26 Nentor, 2019

Pamjet e tmerrit/ Tërmeti shkund nga themelet pallatin, macja e ndjen dhe largohet para se të nisë

Dalin pamje nga momentet dramatike të tërmetit ku një pallat në Shëngjin shkundet nga lëkundjet e fuqishme. Në video shihet edhe reagimi i një maceje, e...

Politikë 22:36 - 30 Shtator, 2019

“Metën se përfill njeri”/ Shpërthen Kreshnik Spahiu

“Metën e ka humbur autoritetin si president, se përfill më njëri”, kështu u shpreh Kreshnik Spahiu në studion e “Open”. Sipas Spahiut,  Meta është analizuar nga...

Kryesore Show Biz 12:40 - 18 Maj, 2019

Ngordh macja më e famshme e internetit/Lë pas 100 milionë dollarë

Ajo u bë e famshme në vitin 2102 nga memet e shumta në internet për shkak të fytyrës së saj në dukje të nevrikosur por kjo...

Aktualitet 20:50 - 7 Maj, 2019

Mallkimi i maceve të zeza/Pse këto kafshë kanë lidhje me fatin e keq?

Macet e zeza dhe plaga Dokumenti i parë në lidhje me macet e zeza, shtrigat dhe herezi u shkrua në shekullin e 13-të. Në këtë dokument,...

Kryesore Show Biz 11:40 - 22 Prill, 2019

Çmimi marramendës/Macja më e shtrenjtë në botë shfaqet në klipin e Nora dhe Era Istrefit

Më datën 18 prill, motrat Nora dhe Era Istrefi publikuan bashkëpunimin e tyre të parë, të titulluar “Nuk e di” e cila edhe pse ka shumë...

Kuriozitete 16:10 - 10 Prill, 2019

Qentë apo macet/Cila kafshë na bën të jemi më të lumtur?

Studime të kryera më parë thonë se të jetosh me një kafshë në shtëpi ka ndikim të madh në jetën tonë.Gazeta The Washington Post”, thotë se...

Kryesore Show Biz 16:40 - 4 Mars, 2019

Si do t’i përfitojë macja Choupette paratë e ikonës së Chanel?

Fill pasi dizajneri i Chanel, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta, nisën zërat se macja e tij Choupette është një ndër pretendentet kryesore për trashëguar pasurinë e ikonës së Chanel...

zgjidh nje nga macet
Aktualitet 23:20 - 27 Shkurt, 2019

Zgjidh një nga macet në figurë dhe zbulo çfarë lideri je

Lider karizmatik Je një lider shumë karizmatik. Mendja jote është gjithnjë e gatmshme për të marrë vendime të rëndësishme pa nguruar aspak. Je shumë inteligjent, afashinant...

Aktualitet 22:35 - 26 Dhjetor, 2018

Këto janë të mirat e të jetuarit me një mace në shtëpi

I bën mirë zemrës Një studim i realizuar në Universitetin e Minesotës ka dalë në përfundimin se macet ndikojnë pozitivisht në qarkullimin e gjakut, si pasojë...

Kuriozitete 15:53 - 3 Dhjetor, 2018

Qentë më të zgjuar se macet? Çfarë thotë studimi më i ri

Mund të duket nga sjella miqësore e një qeni dhe aftësia  e tyre për të performuar truke se i bën më të  zgjuar se shumica e...

Aktualitet 13:10 - 18 Nentor, 2018

Dita botërore e Maces së Zezë, cili është kuptimi i saj në shtete të ndryshme

Dje ishte dita botërore e Maces së Zezë, kafshë që sipas traditës mesjetare të rrënjosur në kulturën evropiane, për fat të mirë trashëgimni e epokave të...

Kuriozitete 13:40 - 27 Tetor, 2018

Macja “alpiniste” që u gjet në majën e një mali, ishte ngjitur në lartësinë 2.499 metra

Një aplinist polak që ngjiti majën më të lartë të vendit të tij meti i habitur kur zbuloi se një mace e i kishte paraprirë. Wojciech...

Kuriozitete 12:40 - 19 Tetor, 2018

Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

Angela Timming thotë që ja detyron jetën maces së saj, pasi kjo e fundit zbuloi që diçka nuk shkonte me shëndetin e pronares së saj. Siç...

Life Style 00:35 - 11 Maj, 2018

Kafshimet e maceve janë shumë herë më të rrezikshme nga ç’mendoni

Kafshimet e maceve duken si diçka e padëmshme, që thjesht ndodhin dhe s’i bien më ndërmend kujt. Në fakt, 80% e kafshimeve të maceve përfundojnë në...

Life Style 22:30 - 13 Shkurt, 2018

Foto/ Mace me modelin e flokëve të Donald Trump

Artistja japoneze, Hiromi Yamazaki, realizon paruke të ngjashme me modelin e flokëve të Donald Trump duke përdorur ekskluzivisht qimet e maceve. Projekti ka lindur falë hashtag#...

Aktualitet 23:30 - 24 Dhjetor, 2017

Video/ Një mace me dy fytyra

Bettie Bee është një kotele 11-ditëshe, por shumë shpejt u bë e famshme në internet për shkak të tre syve, dy gojëve dhe 2 hundëve. Kotelja...

Aktualitet 23:30 - 5 Nentor, 2017

Familja gjen macen të ngrirë në dëborë/ Kujdesen dhe e sjellin në jetë

Një familje amerikane po luante jashtë në dëborë. Teksa njëri nga fëmijët rrëzohet, ai ndien një gjë të butë. Në fillim mendoi që ishte një top...

Aktualitet 00:30 - 11 Tetor, 2017

Foto/ Macet e egra të shkretëtirës bëjnë daljen e tyre të parë në film

Pas shumë vitesh kërkime, macet e egra që jetojnë në shkretëtirë janë bërë pjesë e një filmi për herë të parë. Macet që besohet se janë...

Aktualitet 23:40 - 19 Shtator, 2017

Njihuni me Luhu/ Macen më të trishtuar në botë

Macet kanë një marrëdhënie shumë të mirë me jetën. Ata flenë gjatë gjithë ditës, pështyn sa herë që kërkojnë, hanë falas dhe nuk duhet të paguajnë...