Connect with Us

All posts tagged "lutfi dervishi"

Opinione 20:58 - 24 Dhjetor, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ 2019, viti sizmik!

2019 në Shqipëri është një vit i mbushur me ngjarje të mëdha të parashikueshme dhe të paparashikueshme; një vit me tërmete që nuk janë në dorë...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Opinione 11:52 - 2 Dhjetor, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Cila media është skandaloze?

Media është skandaloze! Kjo është etiketa që kryeministri e ka të gati sa herë i vjen në mendje media. Kanë njerëzit panik- fajin e ka media!...

Aktualitet 22:00 - 30 Maj, 2019

Lutfi Dervishi nervozohet me moderatoren e emisionit

Gazetari Lutfi Dervishi i qenë prezent në studion e emisionit “Open” në TCH është acaruar me moderatoren e emisionit Eni Vasili. Për gati 50 minuta moderatorja...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 15:33 - 26 Maj, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Letra e 6-të e Ramës dhe përgjigjja rrufe e Bashës

Fort i nderuar kryetar, Pikë së pari, ju falënderoj sinqerisht nga zemra për protestën e mbrëmshme. Madje, që të jem i sinqertë deri në fund, duhet...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 12:16 - 12 Maj, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Lajmësi nuk ka faj

Gazetarët, kameramanët dhe gjithë punonjësit e medias në terren – janë më të munduarit, më të keqpaguarit dhe njerëzit më të mirë që ka gazetaria (“profesioni...

Aktualitet 14:25 - 6 Maj, 2019

Negociatat me BE/ Cakaj përplaset me Lutfi Dervishin

Ministri në detyrë për punët e jashtme, Gent Cakaj është përplasur sot me gazetarin Lutfi Dervishi, pasi ky i fundit i tha se nuk është përmbushur...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 19:17 - 26 Prill, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Sistemi, fajtori fake i krizës

Me një shpejtësi rrufe, shpejtësi që le në hije edhe grabitësit në Rinas kemi gjetur fajtorin e krizës në të cilën ndodhemi: SISTEMIN! Ngazëllimi me të...

Aktualitet 20:32 - 16 Prill, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Shtatë arsye pse nuk do të funksionojë “kthimi i vizave”

Parlamenti holandez votoi me shumicë votash rikthimin e vizave me Shqipërinë për shkak të kriminalitetit të rritur shqiptar….!!! Kriminelët në asnjë rast dhe rrethanë nuk kanë...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 17:53 - 14 Prill, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Krimi(neli) si model suksesi

Në Shqipëri, çdo vit shpallen lista për biznesmenët më të mëdhenj. Publiku i interesuar i njeh si përfitues të parave publike përmes favoreve politike, për shkak...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 19:53 - 1 Prill, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Zgjidhet kriza politike!

Nga Lutfi Dervishi – Kryeministri Rama ka rënë dakord me opozitën për t’i dhënë zgjidhje krizës politike, duke marrë si premtim mbështetjen e saj për hapjen...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 18:22 - 29 Mars, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Dhjetë fakte për lidhjen ruse të Lulzim Bashës

Hapja e protestave të opozitës me muzikën e filmit “Skënderbeu” – një prodhim rus siç u vu re me të drejtë në Parlament nga ministrat e...

Rama i dorezon detyren Cakes
Aktualitet 09:40 - 24 Janar, 2019

Kabllogram për delegimin!

Nga Lutfi Dervishi * Gjendja politike në Tiranë i ngjan motit të këtyre ditëve. Nëse një ditë shfaqet një rreze dielli- ditën tjetër ka shi, stuhi,...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 17:13 - 17 Janar, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Si ka ndryshuar Shqipëria në dhjetë vite

Fituesi i #10yearschallenge (2009-2019) Rrjetet sociale po gumëzhijnë nga beteja e yjeve të spektaklit se kush do të fitojë #10yearschallenge! Fotot e 2019 përballë fotove të 2009 po...

vetedorezohet Klement Balili
Aktualitet 17:29 - 15 Janar, 2019

Intervista me Klement Balilin: Gjeta kohën e përshtatshme për vetëdorëzim

Nga Lutfi Dervishi A mund ta dimë arsyen se pse jeni dorëzuar pikërisht tani dhe jo më parë? – Unë në të vërtetë që kur kam...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 22:26 - 12 Janar, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ 10 arsyet pse Gent Caka nuk është ministër i Jashtëm?

Refuzimi nuk ka lidhje me moshën, apo qëndrimet publike për kufirin, por ka të bëjë me mungesën totale të transparencës nga ana e kryeministrit. Kryeministri e...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 15:55 - 2 Janar, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Shqiptarët dhe planet A, B, C, D për BE-në

Plani A! Me mburrje, zyrtarët në Tiranë (druaj dhe në Prishtinë) mëse njëherë dhe gjithmonë publikisht kanë kumtur se Shqipëria, (Kosova) ndryshe nga ndonjë vend tjetër...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 22:50 - 1 Janar, 2019

Gazetari ironizon Ramën, Thacin, Berishën, Haradinajn, Bashën dhe Metën

Nga Lutfi DERVISHI Edi Rama: Viti Ri, sivjet, na dha një mësim të mirë. Erdhi nga Kosova. Për herë të parë provoi kalimin me një ndalesë...

Aktualitet 15:34 - 9 Dhjetor, 2018

Nga Lutfi Dervishi/ Protesta si shans i fundit!

Presidenti Republikës thotë se mbështet protestën e studentëve. Kryeministri ëndërron që të jetë sot student. Ministrja Arsimit thotë se në çdo rast studentët kanë të drejtë....

Aktualitet 22:26 - 18 Shtator, 2018

Vettingu në politikë/ Opozita propozon ligjin për 320 veta

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj sqaroi në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH përmbajtjen e prompozimit të opozitës sa i përket ligjit të vettingut...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 18:01 - 8 Shtator, 2018

Nga Lutfi Dervishi/ Ndryshimi që prisnim nga Rama!

Nëse njerëzia bëri pushim muajin gusht- ministrat e qeverisë kaluan pushimet më të këqija për shkak të sinjaleve se në shtator priteshin ndryshime në Qeveri. Ministrat...

Aktualitet 17:27 - 3 Gusht, 2018

Kur kërkon “luginën” dhe gjen humnerën

Nga Lutfi Dervishi Presidenti Kosovës në mënyrë të përsëritur po thotë se: nuk do të ketë ndarje të Kosovës, por korrigjim të kufijve duke nënkuptuar se...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 17:06 - 25 Qershor, 2018

BE-Shqipëri, fituesit dhe humbësit e 28 qershorit!

Nga Lutfi Dervishi 48 orë para ende askush nuk mund të thotë me siguri se cili do të jetë vendimi i Këshillit Europian lidhur me mundësinë...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 12:19 - 12 Maj, 2018

Lutfi Dervishi ironi me Bashën dhe zgjedhjet në PD

Analisti Lutfi Dervishi, ka ironizuar me votimin për tre këngëtarët shqiptarë në eurovizion, votimin në zgjedhjet për kryetarë të Partisë Demokratike. Në një postim në rrjetet...