Connect with Us

All posts tagged "lushnje"

Politikë 11:55 - 15 Nentor, 2020

“Në 25 Prill do fitojmë për të ardhmen”/ Këlliçi: Janë shumë probleme që duhet të zgjidhen

Kryetari i FRPD-së, Blelind Këlliçi ka vijuar takimet e tij me të rinjtë, ndërsa ditën e sotme është ndalur në qytetin e Lushnjes. Në një postim...

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy automjete, tre të plagosur në Lushnje
Kronika 18:50 - 11 Nentor, 2020

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy automjete, tre të plagosur në Lushnje

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar  mbrëmjen e sotme. Mësohet se dy automjete janë përplasur në aksin rrugor Lushnjë – Berat. Si pasojë e këtij aksidenti,...

Basha mesazh nga Lushnja Ramës/ Po i kushton Shqipërisë jetë njerëzish!
Politikë 11:04 - 10 Nentor, 2020

Basha mesazh nga Lushnja Ramës/ Po i kushton Shqipërisë jetë njerëzish!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me qytetarët e Lushnjes. Gjatë takimit Basha u shpreh që Shqipëria duhet të...

Kamioni me 2.6 ton drogë u ngarkua në Lushnje/ Zbardhen detaje të reja nga operacioni
Kronika 18:28 - 5 Nentor, 2020

Kamioni me 2.6 ton drogë u ngarkua në Lushnje/ Zbardhen detaje të reja nga operacioni

Kamioni me 2.6 ton drogë e kapur disa ditë më parë në Malin e Zi është ngarkuar në Lushnje.Në këtë përfundim dolën hetimet e policisë shqiptare...

Ngjarje e rëndë në Lushnjë/ 52-vjeçari pret damarët, ndëron jetë në spital
Kronika 12:06 - 5 Nentor, 2020

Ngjarje e rëndë në Lushnjë/ 52-vjeçari pret damarët, ndërron jetë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në spitalin e Lushnjës, ku një 52-vjeçar ka shkuar me urgjencë për trajtim dhe më pas ka ndërruar jetë....

Përplasen dy motorë në Lushnje/ Humb jetën 54- vjeçari
Kronika 19:48 - 20 Tetor, 2020

Përplasen dy motorë në Lushnje/ Humb jetën 54- vjeçari

Një tjetër aksident i rëndë me pasojë vdekje e një personi është regjistruar mbrëmjen e sotme. Ngarja e rëndë ka ndodhur në Lushnje, në fshatin Halilaj,...

Denoncim me video/ Policia terror në Lushnje, keqtrajton qytetarin pa asnjë shkak
Denoncim 17:46 - 13 Tetor, 2020

Denoncim me video/ Policia terror në Lushnje, keqtrajton qytetarin pa asnjë shkak

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim me video për keqtrajtimin e një qytetari nga ana e punonjësve të policisë. Duke iu referuar mesazhit të një...

“Plani ynë godet në zemër të problemit”/ Basha takim me bizneset në Lushnje
Politikë 12:08 - 9 Tetor, 2020

“Plani ynë godet në zemër të problemit”/ Basha takim me bizneset në Lushnje

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur sot në qytetin e Lushnjës ku ka zhvilluar një takim me bizneset. “Sot dua të them se plani...

PD: Top Channel vegël e Edi Ramës/ Maskaradë publike e dështua
Politikë 20:26 - 8 Tetor, 2020

Mbyllet votimi në Lushnje/ Demokratët përzgjedhin kandidatët për deputetë

Ka përfunduar votimi i anëtarësisë së PD në Lushnje për përzgjedhjen e kandidatëve me të cilët Partia Demokratike do të marrë pjesë në zgjedhjet e 25...

PD nis votimin e kandidatëve në Lushnje e Divjakë/ Listat me emrat e propozuar
Politikë 12:07 - 8 Tetor, 2020

PD nis votimin e kandidatëve në Lushnje e Divjakë/ Listat me emrat e propozuar

Partia Demokratike sot ka nisur votimet e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit, në Lushnje dhe Divjakë. Në degën e PD...

Arta Marku e bëri shef seksioni/ Armand Gurakuqi për dy vite, me dy apartamente
Politikë 15:39 - 30 Shtator, 2020

Arta Marku zgjidhet prokurore në Apelin e Tiranës/ Ja kush do drejtojë prokurorinë në Lushnje e Fier

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot në mesditë mbledhjen plenare të radhës në të cilën shqyrtoi disa çështje të rëndësishme. Këshilli vendosi miratimin e projekt-akteve...

Kundërshtuan me dhunë policinë/ Arrestohen 3 persona dhe shpallet në kërkim një tjetër Tre persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë. Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e policisë Berat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. D., 54 vjeç, si dhe u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi S. D., 17 vjeç, banues në Berat. Këta shtetas, pasi janë ndaluar nga punonjësit e Policisë Rrugore, nuk i kanë paraqitur dokumentacionin e kërkuar, por i kanë kundërshtuar ata me dhunë. Gjithashtu, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve D. N., 31 vjeç banues në Çorovodë dhe F. N., 35 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i tyre u bë pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë së Rendit Publik, për shkak të detyrës. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”, kryer në bashkëpunim”.
Kronika 10:03 - 30 Shtator, 2020

Grabitën të riun me biçak/ Arrestohet 28-vjeçari në Lushnje

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi akuzohen për vjedhje me dhunë si dhe dhunë në familje. Sipas policisë në pranga është vënë A. P., 28...

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte
Sociale 17:01 - 27 Shtator, 2020

Lëkundje të lehta tërmeti/ Ja ku ishte epiqendra

Disa lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë. Mësohet se tëmeti ka qenë 3 ballë i shkallës Rihter, 3 kilometra larg Lushnjes dhe...

Toka nuk gjen qetësi/ Regjistrohen lëkundje tërmeti, ja epiqendra
Sociale 17:51 - 24 Shtator, 2020

Toka nuk gjen qetësi/ Regjistrohen lëkundje tërmeti, ja epiqendra

Toka nuk ka gjetur qetësi nga lëkundjet e tërmetit. Mësohet se rreth orës 17:34 një tërmet është regjistruar me epiqendër 8 kilometra larg Lushnjes dhe 35...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Politikë 22:53 - 15 Shtator, 2020

Udhëtim drejt Lushnjes dhe dy ndalesa në Tiranë/ Klodiana Lala zbulon itinerarin e Preng Gjinit

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar itinerarin që ka përshkuar ditën e sotme shënjestra e atentatit në Vasil Shanto, Prend Gjini. Lala tha se Gjini ka udhëtuar...

Kronika 15:49 - 14 Shtator, 2020

Dyshon se i ngacmoi seksualisht vajzën/ Përleshen dy burra në Lushnje

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, shtetasin: Xh. B., 54 vjeç,...

Dhunoi dhe plagosi me thikë të moshuarin në lokal/ Kapet në Durrës autori i ngjarjes
Kronika 19:46 - 13 Shtator, 2020

Kërcet arma në Lushnje/ Plagoset një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lushnje, ku paraprakisht raportohet se një person është plagosur më armë zjarri. Sipas informacioneve nga policia,...

Lushnje/ 51-vjeçari arrestohet për veprime të turpshme me 12-vjeçaren
Aktualitet 11:42 - 12 Shtator, 2020

Lushnje/ 51-vjeçari arrestohet për veprime të turpshme me 12-vjeçaren

Një tjetër ngjarje shumë e rendë ka ndodhur në  Lushnje, ku një 51 vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se ka abuzuar me një të mitur. Sipas...

Zjarr masiv në kodrat e Karbunarës në Lushnjë/ Digjen dhjetëra rrënjë ullinj
Kronika 16:53 - 4 Shtator, 2020

Zjarr masiv në kodrat e Karbunarës në Lushnjë/ Digjen dhjetëra rrënjë ullinj

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat me ullinj në Karbunarë në Lushnjë. Për pasojë, janë djegur dhjetëra rrënjë ullinj dhe bimësi e egër. Flakët  janë përhapur...

Kronika 15:39 - 25 Gusht, 2020

Foto-Aksident në aksin Fier-Lushnje/ Përplasen tre makina

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Fier-Lushnje ku janë përplasur tre makina. Mësohet se të treja automjetet janë dëmtuar, ndërsa fatmirësisht...

U infektua me Covid-19/ Humb jetën ish-kryebashkiaku i Lushnjes
Politikë 09:56 - 18 Gusht, 2020

U infektua me Covid-19/ Humb jetën ish-kryebashkiaku i Lushnjes

Covid-19 i ka marrë jetën ish-kryebashkiakut të Lushnjes Albert Sanxhaku. Mësohet se Sanxhaku ka humbur mbrëmjen e djeshme betejën me virusin e padukshëm. Prej disa javësh,...

Gjinekologia dhe infermierja, pozitiv me Covid/ Mbyllet Materniteti i Lushnjës
Aktualitet 13:15 - 17 Gusht, 2020

Gjinekologia dhe infermierja, pozitiv me Covid/ Mbyllet Materniteti i Lushnjës

Një gjinekologe dhe një infermiere kanë rezultuar të infektuar me COVID-19, në qytetin e Lushnjës, duke imponuar mbylljen e Maternitetit në këtë qytet. Mësohet se u...

Zhduket 14-vjeçarja në Vlorë/ Babai apel të fortë për ndihmë
Kronika 11:50 - 8 Gusht, 2020

Zhduket 14-vjeçarja në Vlorë/ Babai apel të fortë për ndihmë

Një 14-vjeçare nga Vlora ka humbur gjurmët prej tre ditësh, pasi u largua nga shtëpia dhe nuk u kthye më. Babai i të miturës bën apel...