Connect with Us

All posts tagged "lushnja"

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi: LSI forcë vendimtare për qeverisjen
Politikë 21:51 - 14 Prill, 2021

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi: LSI forcë vendimtare për qeverisjen

Kryetarja e LSI-së ka reaguar për takimin që ka zhvilluar ditën e sotme në qytetin e Lushnjes, në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryemadhi pretendon se Lushnja...

Një muaj ‘luftë’ me Covid/ Humb jetën në Turqi mjeku i njohur i QSUT
Sociale 19:06 - 13 Shkurt, 2021

Tjetër humbje për bluzat e bardha/ Covid i merr jetën farmacistes nga Lushnja

Një tjetër humbje nga bluzat e bardha. Farmacistja Marinaqi Hazizi (Kondakçi), mësohet se është ndarë nga jeta ditën sotme, pas një beteje të gjatë me Covid-19....

Lufta ndaj Covid/ BE: Shqipërisë i kemi dhuruar 4.2 milionë euro pajisje mjekësore
Shëndeti 19:02 - 27 Tetor, 2020

Lajm i hidhur për shëndetësinë/ Covid-19 i merr jetën mjekut nga Lushnja

Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme për shtatë viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Mes personave që nuk mundën të fitonin betejën me...

Politikë 19:11 - 28 Maj, 2020

Edmond Budina i përgjigjet Ramës/ “Ne nuk jemi për të krijuar parti të re”

Regjisori Edmond Budina i është përgjigjur ditën e sotme kryeministrit Edi Rama, lidhur me deklaratën se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar po përpiqet të krijojë...

Sociale 21:04 - 6 Mars, 2020

50-vjeçarja që erdhi nga Italia izolohet në karantinë/ Flet drejtori i spitalit

Një 50-vjeçare nga Lushnja e cila ishte kthyer para dy ditësh nga Italia, është izoluar në karantinë në QSUTpasi dyshohet për koronavirus. Lidhur me këtë rast...

Tragjike në Berat/ I moshuari vret veten me çifte pasi dyshonte se kishte Covid
Sociale 20:56 - 6 Mars, 2020

Dyshohet me koronavirus, pasi u kthye nga Italia/ Gruaja nga Lushnja izolohet në karantinë

Një grua e  ardhur prej dy ditësh nga Italia, është izoluar  në QSUT, pasi ka shfaqur simptoma të ngjashme me koronavirusin. Gruaja që jetonte në Padova...

Aktualitet 08:42 - 8 Mars, 2019

Aksidenti i rëndë/ Humb jetën 53-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital 53-vjeçar, i cii u përplas mbrëmjen e djeshme nga një kamion, teksa ishte duke lëvizur me biçikletë. Aksidenti i rëndë ndodhi në...

edi rama provokon opoziten
Aktualitet 16:29 - 26 Shkurt, 2019

Opozita në protestë/ Rama provokon nga Lushnja

Sot u njoftua zhvillimi i seancës paralamentare në orën 17:00, çka solli dhe një organizim të paplanifikuar të një proteste nga ana e opozitës përballë selisë...

Aktualitet 19:02 - 2 Mars, 2018

Denoncimi i lushnjarit/ Rama kthen Lushnjën në fshat

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij, nga qytetarë të ndryshëm. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Berisha...

Aktualitet 08:52 - 23 Janar, 2018

Tronditet Lushnja/ Shpërthehet me eksploziv makina

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur gjatë natës së mbrëmshme në qytetin e Lushnjës, ku një makinë tip ‘Golf’ është shpërthyer me eksploziv. Policia bën të ditur...

Aktualitet 23:22 - 12 Tetor, 2017

Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës/ Çfarë pritet të ndodhë në Lushnjë?

Ngjarja që tronditi një ditë më parë qytetin e Lushnjes, ku mbetën të vrarë dy persona dhe u plagosen dy të tjerë është vetëm fillimi i...

Uncategorized 11:57 - 16 Mars, 2015

Lushnje/ Lëvizte me armë, arrestohet ish anëtari i bandës së Durrësit

Policia e Lushnjës ka arrestuar mesditën e sotme një ish anëtar të bandës së Durrësit, pasi u kap në flagrancë me armë zjarri. Policia ka njoftuar...