Connect with Us

All posts tagged "lumturi"

Aktualitet 20:23 - 15 Korrik, 2019

35 vite mes lumturisë/ Këngëtarja shqiptare zbulon detajet nga jeta private

Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë dhe popullore Gili, ka rrëfyer më shumë detaje rreth jetës së saj private. Prej 35 vitesh e martuar me...

Aktualitet 22:22 - 3 Korrik, 2019

Foto- Futbollisti italian nuk ngurron ta shfaqë lumturinë/ Shijon pushimet me të dashurën seksi

Futbollisti italian Immobile, po shijon pushimet me të dashurën e tij seksi Jessica Malena në pishina duke postuar një foto provokuese në rrjetet sociale. Ata duken...

Aktualitet 10:53 - 18 Qershor, 2019

“Momente lumturie dhe krenarie”/ Reperja shqiptare diplomohet dhe tregon planet e saj

Reperja shqiptare Tayna u bë e famshme në vitin 2018 me suksesin e këngës “Columbiana” dhe me hitet që pasuan në muajt në vijim. Së fundmi ajo...

Kryesore Show Biz 13:53 - 27 Mars, 2019

Foto/13-VIP-at shqiptarë që gjetën lumturinë në martesën e dytë

”Çiftet nuk shkojnë drejt martesës së dytë pa u menduar mirë, por peshojnë mirë të mirat e të këqijat”, thotë studimi. Tuna – Këngëtarja u martua...

stimul serotonina hormoni i lumturise
Aktualitet 20:00 - 19 Mars, 2019

Serotonina/ Tre mënyra për të stimuluar hormonin e lumturisë

Kujdesi për veten Merr kohë për veten dhe kujdesu për veten dhe për trupin tënd. Mund ta bësh me masazhe,sauna, joga, ose aktivitet të tjera që...

Cfare te mungon per te qene i lumtur
Aktualitet 22:40 - 12 Mars, 2019

Test/ Zbulo çfarë të mungon për të qenë i lumtur

Nëse ke dy minuta kohë të lirë të këshillojmë të  bësh testin e mëposhtëm. Në bazë të përgjigjes suaj do të mund të zbuloni atë që...

Kryesore Show Biz 10:40 - 23 Shkurt, 2019

Kjo duket si lumturi! Pasi iu zbulua lidhja me regjisorin, Arbana Osmani reagon për herë të parë

Prej një jave u zbulua se Arbana Osmani po përjeton një histori të re dashurie me regjisorin e emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart...

lumturi inteligjence
Aktualitet 22:39 - 10 Shkurt, 2019

Inteligjentët nuk janë kurrë të lumtur/ Ja arsyet pse

Bëhen viktima të analizës false të botës Njerëzit inteligjentë bëhen viktima të analizave false të botës. Ata arrijnë të krijojnë analiza false madje edhe për jetën...

Cifti i lumtur,tregon perceptimin per dashurine
Aktualitet 22:40 - 7 Shkurt, 2019

Ҫifti i lumtur/Zgjidh njё nga tre çiftet dhe do tё zbulosh idenё tёnde mbi dashurinё

Ҫifti i parё Ti mendon se tё dy partnerёt duhet tё sakrifikojnё diҫka nga vetja pёr tё qenё tё lumtur. Lumturinё duhet ta kёrkojnё tё dy...

Cfare te mungon per te qene i lumtur
Aktualitet 21:20 - 29 Janar, 2019

Shopenhauer/ABC-ja e lumturisë përcaktohet nga këto rregulla

Shmang zilinë Zilia është një nga ndjesitë më negative që mund të ketë njeriu. Ajo na mbyt zemrën dhe na bllokon gëzimin e të jetuarit. Kush...

Aktualitet 23:05 - 26 Dhjetor, 2018

Studimi/ Njerëzit e lumtur flasin me të panjohurit në transportin publik

Një studim ka treguar se të flasësh me të panjohur në mjetet e trasportit publik, mund t’ju bëjë më të lumtur. Për shumë njerëz të qendrosh...

Life Style 12:44 - 4 Dhjetor, 2018

Zyrtarisht këto janë vitet më të lumtura të jetës

Kur mendoni për jetën tuaj ka disa vite në të cilat jeni ndjerë më të lumtur se në vitet e tjera. Përshembull vitet e universitetit, mund...

Aktualitet 23:22 - 20 Nentor, 2018

Ju tregojmë 2 vitet kur lumturia arrin kulmin në jetën tonë

Studiuesit kanë zbuluar se lumturia arrin kulmin në dy faza të jetës sonë, dhe njërën mund ta keni kaluar, ndërkaq tjetra shpresojmë që të mos ketë...

Aktualitet 20:48 - 30 Tetor, 2018

Video- Ditë e shënuar/ Tahiri në kërkim të lumturisë

Dita e sotme ka qenë e shënuar për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, pasi ka festuar ditëlindjen e tij të 39-të. Në një postim në rrjetet...

Kuriozitete 12:53 - 14 Tetor, 2018

Gruaja më e vjetër në botë: Nuk kam pasur asnjë ditë të lumtur në 129 vite

Një e moshuar që pretendon të jetë personi më i vjetër në botë është shprehur se jetëgjatësia e saj është ndëshkim nga Zoti. Koku Istambulova është...

Aktualitet 01:15 - 7 Shkurt, 2018

Mosha ku njerëzit janë më pak të lumtur…

Me të kaluar moshën 40-vjeçare, trupi nuk është më ai që ishte. Sipas ekspertëve një sërë ndryshimesh fizike ndodhin ashtu si tek meshkujt, edhe tek femrat....

Aktualitet 09:58 - 16 Janar, 2018

Po çonte mbesën në shkollë/ Masakrohet nga qentë gruaja 65-vjeçare

Një 65-vjeçare është masakruar nga qentë në Papërr të Elbasanit, teksa po conte mbesën në shkollë këtë mëngjes. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasen Lumturi Gjeli....

Aktualitet 18:27 - 30 Korrik, 2017

Meshkuj! Nëse martoheni me këto gra do jeni më të lumtur!

Gjatë gjithë jetës, femrat mundohet të gjejnë se çfarë pëlqejnë meshkujt tek një femër. Duke qënë se meshkujt janë natyra më të thjeshta se gjinia tjetër,...

Aktualitet 16:12 - 19 Maj, 2017

20 thënie të Tolstoit, që zbulojnë sekretin për një jetë të lumtur

Të gjithë e njohim Leon Tolstoin si një shkrimtar dhe filozof rus, një mjeshtër i letërsisë realiste dhe një prej shkrimtarëve më të mëdhenj të botës....

Aktualitet 20:47 - 29 Mars, 2017

Sa më të pasur, aq më pak kënaqësi ndjejmë

Këtë e tregon një studim i kryer 5 vjet më parë nga Xhordi Kuoidbah nga Universiteti i Liezhit (Belgjikë), me mbi 350 meshkuj të rritur me...

Aktualitet 21:30 - 28 Mars, 2017

Kërkoni frymëzim?/Lexoni këto 30 shprehje brilante mbi lumturinë, nga Charlie Chaplin

Sir Charles Spencer Chaplin (Lindur në 16 prill 1889 në Ualuorth, Londër, ndarë nga jeta në 25 dhjetor, 1977 në Corsier-sur-Vevey, Zvicër) ishte një regjisor, kompozitor...

Uncategorized 19:12 - 27 Mars, 2017

Studiuesit zbulojnë 10 gjëra që i bëjnë fëmijët të lumtur

“Një prej gjërave më fatlume që mund të të ndodhin në jetë, mendoj unë, është të kesh një fëmijëri të lumtur” – Agatha Christie Fëmijëria është...

Aktualitet 21:21 - 20 Mars, 2017

Përkeqësohet Indeksi i Lumturisë/Të fundit në Rajon

Kur vjen puna te lumturia, shqiptarët renditen të 109-tët nga 155 vende në të cilat është zhvilluar anketa e Indeksit të Lumturisë, duke lënë pas vetëm...