Connect with Us

All posts tagged "lumi"

Lajme 20:55 - 22 Dhjetor, 2019

Lumi Ishëm del nga shtrati/ Përmbyten dhjetëra sipërfaqe tokë bujqësore

Reshjet e dendura të shiut që kanë “pushtuar” vendin gjatë 24 orëve të fundit, kanë bërë që lumi Ishëm në Fushë- Krujë të dalë nga shtrati....

Aktualitet 08:42 - 4 Nentor, 2018

Lumi përmbyt ndërtesën/ Humbin jetën 9 persona, mes tyre fëmijë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e vona të natës, në Palermo të Italisë, pas përmbytjes së një banese nga dalja e  lumit Milicia...

Aktualitet 20:43 - 2 Gusht, 2018

Reshjet e shiut në Maqedoni/ Rritet frika nga përmbytjet (Video)

Reshjet e shiut kanë mbushur shtratin e lumit Poroj në Malësinë e Tetovës në Maqedoni. Sipas mediave maqedonase,  banorët janë të alarmuar, pasi i druhen një...

Kuriozitete 23:10 - 9 Prill, 2018

Akulli mbulon lumin/ Hidhet në erë me dinamit

Zonave verilindore të provincës Heilongjiang duket se u kishte ardhur shpirti në majë të hundës me akullin e pafundëm, kështu që autoritetet vendosën të hedhin në...

Aktualitet 18:56 - 8 Mars, 2018

Qytetarët zbulojnë një kufomë në lum

Një trup i pajetë është parë ditën e sotme në rrjedhën e një lumi në Pogradec, pranë ish restorant “Oktapodit”. Në një njoftim për mediet, Policia...

Aktualitet 01:26 - 1 Dhjetor, 2017

Lumi Ishem del nga shtrati/ Permbytje ne gjashte fshatra

Situata vazhdon të jetë alarmante pasi lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytje në gjashtë fshatra. Raportohet se për shkak të tejfryrjes nga rreshjet...

Aktualitet 01:05 - 1 Dhjetor, 2017

Emergjente në Gjirokastër/ Lumi Drino del nga shtrati

Ne Gjirokastër situata paraqitet kritike edhe në këtë qark, intesiteti i reshjeve vazhdon të jetë lartë. Ndërkohë, lumi Drino po kërcënon gjithë hapësirën veri-jug dhe pjesën...

Aktualitet 21:30 - 24 Nentor, 2017

Lumi “Zezë” kërcënon të dalë nga shtrati/ Banorët: Bashkia premtime, asnjë punë

Lumi Zezë vazhdon të jetë kërcënimi i madh për Fushë-Krujën. I rrëmbyeshëm dhe i pa parashikueshëm, ky lumë edhe nëntorin e vitin të kaluar doli nga...

Aktualitet 17:19 - 22 Prill, 2017

Njihuni me lumenjtë më të gjatë në botë

A doni të njiheni me lumenjtë më të gjatë në botë? Ku janë dhe si duken? Ja top dhjetëshi i lumenjëve më të gjatë. Amur-Argun Congo- Chambeshi...

Aktualitet 14:29 - 23 Janar, 2017

Shi e stuhi në Itali/ Lumi i merr jetën një personi

Moti i keq ka paralizuar Italinë e jugut, ndërsa lumi i ka marrë jetën një personi. Moti i keq që ka përfshirë prej disa ditësh Italinë...

Kuriozitete 16:45 - 2 Dhjetor, 2016

Ja kush është lumi më i gjatë në botë

Lumenjtë janë një nga vendet bazë ku shumë kohë më parë ishin vendbanime të preferuara, vende në të cilat qytetërimet patën një zhvillim shumë të madh....

Uncategorized 13:39 - 16 Mars, 2015

Gjirokastër/ Gjendet një kufomë në ujrat e lumit Drino

Policia e Gjirokastrës ka marrë një telefonatë për shfaqjen e një kufome anës lumit Drino. Kufoma e gjetur ishte e dekompozuar. Pas verifikimit të trupit, mësohet...