Connect with Us

All posts tagged "lume"

Gjendet një person i pajetë në një trotuar në Shkodër
Kronika 19:18 - 28 Qershor, 2020

E rëndë në Elbasan/ Gjendet i pajetë një burrë në breg të lumit Shkumbin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një person është gjetur i pajetë në breg të lumit Shkumbin, në fshatin Shushicë të Elbasanit. Sipas...

Kronika 14:18 - 10 Maj, 2020

Zhduket pa lënë gjurmë 63 vjeçari në Dibër/ Familjarët kërkojnë ndihmën e policisë

Një 63 vjeçar nga fshati Rreth-Kale i njësisë administrative Muhurr në Dibër, është zhdukur prej 6 ditësh. Familjarët e Sefedin Lleshit, dyshojnë se aim und të...

Kronika 21:51 - 4 Prill, 2020

E zhdukur prej dy javësh/ Gjendet e mbytur në lumë një 48-vjeçare

Trupi i kompozuar i një gruaje është gjetur sot në  një lumë, në afërsi të Urës së Kuçit në Berat. Kanë qënë fermerët e fshatit Sheq-Gajdë,...

Kronika 11:21 - 5 Shkurt, 2020

Makina përfundon në lumin Gjanica/ Humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Fier, ku një makinë ka përfunduar në lumin Gjanica. Si pasojë e askidentit ka mbetur i vdekur një...

Kronika 11:12 - 25 Dhjetor, 2019

Tragjike/ Luanin pranë lumit, mbyten dy fëmijë shqiptarë në Francë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në  Francë, ku dy fëmijë shqiptarë, 6 dhe 3 vjeç kanë humbur jetën aksidentalisht duke u mbytur në lumë. Tragjedia ka...

Kronika 21:53 - 9 Tetor, 2019

Aksident i rëndë në Shkodër/ Turisti përfundon në greminë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Shkodër. Mësohet se një turist nga Zvicra që po udhëtonte me motor ka humbur kontrollin...

Kronika 10:00 - 11 Shtator, 2019

Gjendet e mbytur në lumë një 32-vjeçare/ Mister shkaqet

Një 32-vjeçare është gjetur e mbytur në lumin e Bulqizës mbrëmjen e djeshme. Sipas uniformave blu ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30 të mbrëmjes së djeshme,...

Aktualitet 18:27 - 24 Maj, 2019

E rëndë/ Makina humb kontrollin dhe bie në lumin Shkumbin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Elbasan. Mësohet se një makinë ka humbur kontrollin duke rënë nga një lartësi 200 metra,...

Aktualitet 17:00 - 23 Mars, 2019

Foto/ Biçikletat e Veliajt përfundojnë në Lanë

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një foto të lumit Lana pas mitingut ku u shpall rikandidimi i Veliajt në...

Aktualitet 14:37 - 28 Janar, 2019

“Lumë” droge drejt Greqisë/ Arrestohet i riu shqiptar

Një 22-vjeçar është arrestuar në  kufirin shqiptaro-grek. I riu shqiptar është kapur me 122 kg marihuanë. Ndalimi i tij u bë pasi nuk iu bind postbllokut...

Aktualitet 09:23 - 27 Janar, 2019

Humbasin kontrollin e mjetit/ Burrë e grua bien në lumë

Një mjet ka përfunduar në lumë rreth orës 7:00 të mbrëmjes së djeshme si pasojë e humbjes së kontrollit nga shoferi. Ngjarja ka ndodhur në zonën...

Aktualitet 14:22 - 6 Janar, 2019

Plagosën dhe hodhën në lumë të riun/ Pranga dy shqiptarëve

Dy shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët në Venecia, pasi kanë plagosur me armë zjarri një bashkëkombas 25-vjeçar në tentativë për ta vrarë. Në pranga kanë rënë...

i mbytur ne lume
Aktualitet 10:21 - 1 Dhjetor, 2018

Tragjike/ Gjendet një trup i pajetë në lumë, dyshimet e para

Trupi i pajetë i një personi është gjetur mëngjesin e sotëm, në lumin Guahak, në Skrapar. Mësohet se viktima është 44 vjeçari me inicialet M.Xh. banues...

Aktualitet 15:23 - 4 Nentor, 2018

Ra në lumin Vjosë/ Polumbarët nisin kërkimet për trupin e pajetë të 59-vjeçares

Tre polumbarë të forcave RENEA kanë nisur kërkimet për trupin e pajetë 59- vjeçares Manushaqe Nexhipi, e cila ra në lumin Vjosë mbrëmjen e djeshme. Mësohet...

Aktualitet 12:33 - 14 Tetor, 2018

Kamioni me emigrantë bie në lumë/ Humbin jetën 19 persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur në Izmir të Turqisë, ku të paktën 19 persona mes të cilëve dhe fëmijë kanë humbur jetën. Agjensia e lajmeve Anadolu,...

Aktualitet 12:32 - 4 Shkurt, 2018

Lumi merr para furgonin/ Pasagjerët nxirren nga uji pas disa orësh

Reshjet e  dendura, që nisën një natë më parë kanë përmbytur një pjesë të madhe të vendit si dhe kanë çuar në ngujimin e dhjetra qytetarëve...

Aktualitet 00:00 - 20 Janar, 2018

Foto/ Lumi brenda super vilës

Vilat e vjetra fshehin kalime të fshehta nga dhoma në dhomë, apo edhe korridore sekrete, ndërsa supervilat e reja ofrojnë lukse nga më të ndryshme. E...

Aktualitet 00:40 - 29 Shtator, 2017

Dhëndri hidhet në lumë për të shpëtuar djalin që po mbytej/ Nuk heq as xhaketën

Një çift nga Kitchener, Kanada, po shijonte një xhirim të bukur dhe me diell, pasi kurorëzoheshin në martesë të premten kur dhëndri  Clayton Cook befas u...

Aktualitet 15:49 - 8 Gusht, 2017

Mbytet në Drinin e Zi një grua/ U fut për të shpëtuar dy fëmijët

Një 55-vjeçare është mbytur ditën e sotme në lumin e Drinit të Zi në Peshkopi. Mësohet se ajo ishte futur për të shpëtuar dy fëmijë që...

Aktualitet 14:09 - 31 Korrik, 2017

Zhduket 14-vjeçari në Shkodër/ Ja ku të kontaktoni për informacione

Një 14-vjeçar është zhdukur, teksa kishte shkuar për t’u larë së bashku një shok në lumë në Hot të Shkodrës. Zhdukjen e tij e kanë denoncuar...

Aktualitet 11:39 - 5 Shkurt, 2017

Mbytet 55-vjeçari në lumin Fan/ Rrëzohet duke punuar (Emri)

Një 55-vjeçar ka humbur tragjikisht jetën, teksa është rrëzuar në lumë. Viktimë ka mbetur shtetasi Fran Bardhi, 55 vjeç, në fshatin Ndër-Fan, Mirditë. Mësohet se 55-vjeçari...

Aktualitet 13:44 - 26 Nentor, 2016

Bie aksidentalisht nga ura në lumë/ Humb jetën 66-vjeçarja në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Laknas të Tiranës, ku një 66-vjeçare ka humbur jetën pasi ka rënë aksidentalisht nga ura në lumë. Xhuma...

Kronika 13:23 - 19 Korrik, 2015

Po kalonin ilegalisht kufirin në kërkim të punës në Greqi, mbytet vajza në lumë

Një 14 vjecare ka gjetur vdekjen pasi u mbyt në lumë teksa bashkë me familjen, po përpiqeshin të kalonin ilegalisht kufirin për të gjetur punë në...