Connect with Us

All posts tagged "Lulzim Hamitaj"

Vetingu 12:35 - 21 Janar, 2020

Hetoi komisionerin Lulzim Hamitaj/ Prokurorja drejt përballjes me Vettingun

Komisionerët e Vettingut janë imun ndaj hetimeve rreth tyre. Jo se kështu e përcakton ligji, por se prokurorët nuk guxojnë t’i hetojnë dhe gjyqtarët nuk guxojnë...

Vetingu 13:52 - 3 Nentor, 2019

Prokurori i preferuar i Metës në udhëkryq/ Larje hesapesh me Vettingun

Besnik Muçi i cili u dekretua pak ditë parë nga Presidenti Ilir Meta si anëtar i Gjykatës Kushtetuese nuk i ka mbyllur hesapet ende me Vettingun....

Aktualitet 15:14 - 5 Mars, 2019

Mega-Skandali i drejtësisë/ Si i shpëtoi Dritan Peka hetimit?

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit me 4 mars 2019 vendosi rikonfirmimin në detyrë të kreut të Prokurorisë së Apelit Dritan Peka. Trupa gjykuese e përbërë nga...

drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet 15:13 - 31 Janar, 2019

Akuzohet për fasifikim/ Dëshmon anëtari i Komisionit të Vettingut

Prokuroria e Tiranës ka filluar hetimet për anëtarin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Lulzim Hamitajn. Lulzim Hamitaj ka mbërritur në Prokurori ku do të hetohet...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 17:37 - 29 Janar, 2019

Komisioneri i Vettingut në Prokurori/ Ironizon ish-ministri i Ramës

Thirrja nga prokuroria e anëtarit të  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, Lulzim Hamitaj, sipas ish-ministrit të Drejtësisë në qeverinë Rama 1, tregon dështimin e reformës në...

anetrai i komisionit te vettingut
Aktualitet 12:19 - 29 Janar, 2019

Falsifikuesi i Komisionit të Vettingut/ Hamitaj thirret në Prokurori

Anëtari i Komisionit të Vettingut Lulzim Hamitaj është thirrur nga Prokuroria e Tiranës. Hamitaj është akuzuar më herët nga Partia Demokratike se ka falsifikuar certifikatën e...

Aktualitet 11:24 - 10 Janar, 2019

Ish-këshilltari i Gjykatës së Lartë në Vetting/ Zbardhet pasuria e Adrian e Shegës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar seancë dëgjimore me Adrian Shegën, ish-këshilltar pranë Gjykatës së Lartë të enjten. Trupa gjykuese që do të kryejë procesin...

Aktualitet 21:11 - 22 Gusht, 2018

Skandal me Komisionin e Vettingut/ Tre anëtarë të akuzuar për korrupsion, mashtrim e falsifikim

Shtatori pritet të jetë tejet i nxehtë për gjyqtarët dhe prokurorët. Procesi i Vettingut pritet të startojë së shpejti, ku do të skanohen 108 prokurorë dhe...

Aktualitet 15:02 - 12 Gusht, 2018

Skandali në komisionin e Vettingut/ ONM nuk nis hetimin, prokuroria hesht

Lulzim Hamitaj, Komisioneri i Vetingut i akuzuar me fakte konkrete për fallsifikim dokumentash, mund të vijojë i qetë detyrën e tij, përsa kohë që asnjë prej...

Aktualitet 15:48 - 8 Gusht, 2018

“Falsifikimi”/ KPK: Nuk shohim asnjë arsye të hetojmë Lulzim Hamitajn

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nuk “sheh asnjë arsye për të filluar hetimin mbi dyshimet për fallsifikimin e dokumentave nga ana e komisionerit Lulzim Hamitaj”. Kjo...

Aktualitet 15:37 - 31 Korrik, 2018

“Falsifikuesi” Lulzim Hamitaj/ Si u ça rrjeta e Vettingut për njeriun e Engjëll Agaçit

Lulëzim Hamitaj, komisioneri i Vetingut që akuzohet nga Partia Demokratike si fallsifikues dokumentash, konsiderohet si “njeriu” i Ëngjëll Agaçit” nga kolegët e tij në Komsionin e...

Aktualitet 13:47 - 30 Korrik, 2018

Falsifikoi dokumentet/ Ja sa vite burg rrezikon komisioneri i Vettingut

Në një dalje për mediat mesditën e sotme, Partia Demokratike ka bërë akuza të forta në drejtim të njërit prej Komisionerëve të Vettingut. Sipas deputetit të...